Puudub Eestis kehtiv müügiluba või meil ei ole andmeid veel

Bridion

ATC Kood: V03AB35
Toimeaine: sugammadex
Tootja: Merck Sharp & Dohme Limited

Artikli sisukord

Bridion

Bridioni kasutatakse lihasloogastite rokurooniumi ja vekurooniumi toimest taastumiseks.

Bridion

 


BRIDION

Kokkuvote uldsusele

Mis on Bridion?

Bridion on sustelahus, mis sisaldab toimeainet sugammadeks (100 mg/ml).
 

Milleks Bridioni kasutatakse?

Bridioni kasutatakse lihasloogastite rokurooniumi ja vekurooniumi toimest taastumiseks. Lihasloogastid on ravimid, mida kasutatakse teatud tuupi operatsioonide ajal lihaste, sealhulgas hingamislihaste loogastamiseks. Lihasloogastid muudavad operatsiooni tegemise kirurgile lihtsamaks. Bridioni kasutatakse taastumise kiirendamiseks parast lihasloogastite kasutamist, tavaliselt operatsiooni lopus.
Bridioni voib kasutada taiskasvanutel, kellele on manustatud rokurooniumi ja vekurooniumi, ning lastel ja noorukitel, kellele on manustatud rokurooniumi.
Ravimit saab uksnes retsepti alusel.
 

Kuidas Bridioni kasutatakse?

Bridioni voib manustada ainult anestesioloog (anesteesia (narkoosi) tegemisele spetsialiseerunud arst) voi anestesioloogi jalgimisel. Ravimit manustatakse uhe veenisisese boolussustena (kogu ravim sustitakse veeni uhekorraga). Bridioni standardne annus on 2–4 mg kehakaalu kilogrammi kohta, soltuvalt sellest, kui tugev on lihasloogasti toime lihastes.
Kui on vajalik kiire taastumine lihasloogastusest, voib kasutada annust 16 mg/kg kohta. See voib olla vajalik, kui patsient ei suuda parast operatsiooni ise uuesti hingama hakata. Eeldatavalt on seda annust vaja kasutada ainult piiratud arvul juhtudel (vahem kui 1%).
Lastel ja noorukitel on soovituslik annus 2 mg/kg kohta. Lastel ja noorukitel ei ole Bridioni soovitatav kasutada vekurooniumi toimest taastumiseks ega uhegi lihasloogasti toime kiireks lopetamiseks, sest selle kasutamist neis olukordades ei ole neil patsientidel uuritud. Bridioni ei ole soovitatav kasutada alla 2aastastel lastel, sest selles vanuseruhmas ei ole ravimi ohutuse ja tohususe kohta piisavalt andmeid.
Bridioni ei soovitata kasutada patsientidel, kellel esinevad rasked neeruprobleemid. Ravimit tuleb suure ettevaatusega kasutada raske maksafunktsiooni hairega patsientidel.
 

Kuidas Bridion toimib?

Bridioni toimeaine sugammadeks on selektiivne loogasteid siduv aine. See tahendab, et ravim kinnitub lihasloogastite rokurooniumi ja vekurooniumi kulge, moodustades kompleksi, mis inaktiveerib lihasloogastid ja peatab nende toime. Selle tulemusena lopeb rokurooniumi ja vekurooniumi blokeeriv toime lihastele, ning lihased, sealhulgas hingamislihased, hakkavad uuesti normaalselt toole.
 

Kuidas Bridioni uuriti?

Enne inimuuringuid kontrolliti Bridioni toimet muude katsetega.
Bridioni uuriti neljas pohiuuringus kokku 579-l taiskasvanud patsiendil, kelle opereerimisel kasutati lihasloogasteid.
Kahes uuringus, milles kokku osales 282 patsienti, vaadeldi 2 mg/kg Bridioni annuse tohusust rokurooniumist voi vekurooniumist tingitud moodukast lihasloogastusest taastumisel. Bridioni vorreldi neostigmiiniga (samuti lihasloogastite toime peatamiseks kasutatav ravim), mida esimeses uuringus manustati parast rekurooniumi voi vekurooniumi ja teises uuringus parast cis-atrakuuriumi (samuti lihasloogasti). Kolmandas uuringus vorreldi 182 patsiendil 4 mg/kg Bridioni neostigmiiniga parast rekurooniumi voi vekurooniumiga tekitatud sugavat lihasloogastust.
Neljandas uuringus, milles osales 115 patsienti, vaadeldi 16 mg/kg Bridioni tohusust rokurooniumiga tekitatud lihasloogastuse kiirel lopetamisel. Seda vorreldi spontaanse taastumisega parast suktsinuulkoliiniga (samuti lihasloogasti) tekitatud lihasloogastust.
Veel uhes uuringus vaadeldi Bridioni tohusust parast rokurooniumi manustamist 90 lapsel ja noorukil.
Koigis uuringutes oli tohususe peamiseks naitajaks aeg, mille jooksul taastus normaalne lihastegevus.
 

Milles seisnes uuringute pohjal Bridioni kasulikkus?

Bridion oli rokurooniumi voi vekurooniumiga tekitatud mooduka kuni sugava lihasloogastuse korral normaalse lihastoo taastumise aja luhendamisel tohusam kui neostigmiin.
Mooduka lihasloogastuse jarel oli keskmine normaalse lihastegevuse taastumise aeg 2 mg/kg Bridioni annuse kasutamise korral 1,4–2,1 minutit ja neostigmiini kasutamise korral 17,6–18,9 minutit. Sugava lihasloogastuse jarel oli 4 mg/kg Bridioni annuse kasutamise korral keskmine taastumisaeg ligikaudu 3,0 minutit ja neostigmiini kasutamisel ligikaudu 49,5 minutit.
Kiire toime naidustustel patsientidele manustatud 16 mg/kg Bridioni annuse korral oli taastumisaeg 4,2 minutit. Spontaanselt taandus lihasloogastus 7,1 minuti parast.
Noorukitel ja ule 2aastastel lastel taheldati sarnast Bridioni toimet nagu taiskasvanutelgi. Uuringus osales liiga vahe alla 2aastasi lapsi, et valja selgitada Bridioni ohutus ja tohusus selles vanuseruhmas.
 

Mis riskid Bridioniga kaasnevad?

Bridioni koige sagedam korvalnaht (esinenud enam kui uhel patsiendil kumnest) on dusgeusia (moru voi ebatavaline maitse suus). Bridioni kohta teatatud korvalnahtude taieliku loetelu leiate pakendi infolehelt.

Bridioni ei tohi kasutada patsientidel, kes voivad olla sugammadeksi voi ravimi mone muu koostisosa suhtes ulitundlikud (allergilised).
 

Miks Bridion heaks kiideti?

Inimravimite komitee otsustas, et Bridioni kasulikkus rokurooniumi voi vekurooniumiga tekitatud neuromuskulaarse (narvi-lihas-) blokaadi lopetamisel uletab ravimi kasutamisega kaasnevad riskid. Komitee soovitas anda Bridionile muugiloa.
 

Muu teave Bridioni kohta

Euroopa Komisjon valjastas Bridioni muugiloa, mis kehtib kogu Euroopa Liidu territooriumil, ettevottele N.V. Organon 25. juulil 2008.

Kokkuvotte viimane uuendus: 07-2008.

 


 

LISA I

RAVIMI OMADUSTE KOKKUVÕTE

1. RAVIMPREPARAADI NIMETUS

Bridion 100 mg/ml süstelahus

2. KVALITATIIVNE JA KVANTITATIIVNE KOOSTIS

1 ml sisaldab sugammadeksnaatriumi koguses, mis vastab 100 mg sugammadeksile.

2 ml sisaldab sugammadeksnaatriumi koguses, mis vastab 200 mg sugammadeksile.

5 ml sisaldab sugammadeksnaatriumi koguses, mis vastab 500 mg sugammadeksile.

Abiainete täielik loetelu vt lõik 6.1.

Abiaine(d):

Iga ml sisaldab 9,7 mg naatriumi (vt lõik 4.4).

3. RAVIMVORM

Süstelahus.

Läbipaistev ja värvitu kuni kergelt kollakas lahus.

Lahuse pH on vahemikus 7 kuni 8 ja osmolaalsus vahemikus 300 kuni 500 mOsm/kg.

4. KLIINILISED ANDMED

4.1 Näidustused

Rokurooniumi või vekurooniumiga tekitatud neuromuskulaarse blokaadi kõrvaldamine.

Pediaatriline populatsioon: sugammadeksi soovitatakse lastele ja noorukitele ainult rokurooniumiga tekitatud blokaadi rutiinseks kõrvaldamiseks.

4.2 Annustamine ja manustamisviis

Annustamine

Sugammadeksi võib manustada ainult anestesioloog või manustamine peab toimuma anestesioloogi järelevalve all. Neuromuskulaarsest blokaadist taastumise jälgimiseks on soovitatav kasutada sobivat neuromuskulaarse ülekande jälgimise tehnikat. Nagu pärast neuromuskulaarset blokaadi tehtava anesteesiajärgse ravi korral tavapärane, soovitatakse patsienti vahetult pärast operatsiooni kõrvaltoimete, sealhulgas neuromuskulaarse blokaadi taastekkimise suhtes jälgida (vt lõik 4.4). Kui teatud ravimeid, mis võivad põhjustada farmakodünaamilisi koostoimeid, manustatakse parenteraalselt 6 tunni jooksul pärast sugammadeksi manustamist, tuleb patsienti neuromuskulaarse blokaadi taastekkimise nähtude suhtes jälgida (vt lõik 4.4 ja 4.5).

Sugammadeksi soovitatav annus sõltub kõrvaldatava neuromuskulaarse blokaadi sügavusest.

Soovitatav annus ei sõltu anesteetikumi kasutamisskeemist.

Sugammadeksi võib kasutada rokurooniumi või vekurooniumiga tekitatud erineva tugevusega neuromuskulaarse blokaadi kõrvaldamiseks.

Täiskasvanud

Rutiinne kõrvaldamine:

Kui taastumine rokurooniumi või vekurooniumiga tekitatud blokaadist on jõudnud vähemalt 1-2 posttetaanilise vastuseni (post-tetanic counts, PTC), on sugammadeksi soovitatav annus 4 mg/kg. Keskmine taastumisaeg T4/T1 suhteni 0,9 on umbes 3 minutit (vt lõik 5.1).

Sugammadeksi annust 2 mg/kg soovitatakse kasutada siis, kui spontaanne taastumine pärast rokurooniumi või vekurooniumiga tekitatud blokaadi on jõudnud vähemalt T2 taasilmumiseni. Keskmine taastumisaeg T4/T1 suhteni 0,9 on umbes 2 minutit (vt lõik 5.1).

Soovitatavate annuste kasutamine blokaadi rutiinseks kõrvaldamiseks põhjustab rokurooniumi puhul veidi kiirema keskmise taastumisaja T4/T1 suhteni 0,9 võrreldes vekurooniumiga tekitatud neuromuskulaarse blokaadiga (vt lõik 5.1).

Rokurooniumiga tekitatud blokaadi viivitamatu kõrvaldamine:

Kui tekib kliiniline vajadus kõrvaldada blokaad kohe pärast rokurooniumi manustamist, on sugammadeksi soovitatav annus 16 mg/kg. Kui sugammadeksi manustatakse annuses 16 mg/kg 3 minutit pärast rokurooniumbromiidi boolusannuse 1,2 mg/kg manustamist, on eeldatav keskmine taastumisaeg T4/T1 suhteni 0,9 umbes 1,5 minutit (vt lõik 5.1).

Puuduvad andmed, mis soovitavad sugammadeksi kasutada vekurooniumiga tekitatud blokaadi viivitamatuks kõrvaldamiseks.

Sugammadeksi korduv manustamine:

Erandjuhtudel, st kui operatsioonijärgselt tekib pärast algannuse 2 mg/kg või 4 mg/kg sugammadeksi manustamist uuesti neuromuskulaarne blokaad (vt lõik 4.4), soovitatakse sugammadeksi manustamist korrata annuses 4 mg/kg kohta. Pärast sugammadeksi teist annust tuleb patsienti hoolikalt jälgida, et veenduda neuromuskulaarse funktsiooni stabiilses taastumises.

Rokurooniumi ja vekurooniumi korduv manustamine pärast sugammadeksi:

Arvestada tuleb 24-tunnise ooteajaga (vt lõik 4.4).

Täiendav teave patsientide eripopulatsiooni kohta

Neerukahjustus:

Kerge ja mõõduka neerukahjustuse puhul (kreatiniini kliirens ≥ 30 ja < 80 ml/min) on annustamissoovitused samasugused kui täiskasvanute puhul, kellel ei ole neerukahjustust.

Sugammadeksi kasutamine raske neerukahjustusega patsientidel (sealhulgas dialüüsi vajavatel patsientidel (CrCl < 30 ml/min)) ei ole soovitatav (vt lõik 4.4).

Uuringud raske neerukahjustusega patsientidel ei ole andnud piisavalt ohutusteavet, mis toetaks sugammadeksi kasutamist neil patsientidel (vt ka lõik 5.1).

Eakad patsiendid:

Pärast sugammadeksi manustamist T2 taasilmumisel oli keskmine taastumisaeg T4/T1 suhteni 0,9 pärast rokurooniumiga tekitatud blokaadi täiskasvanutel (18-64-aastat) 2,2 minutit, eakatel täiskasvanutel (65-74-aastased) 2,6 minutit ja kõrges vanuses täiskasvanutel (75-aastased või vanemad) 3,6 minutit. Kuigi eakate taastumisaeg on pikem, soovitatakse eakatel kasutada sama annust kui täiskasvanutel (vt lõik 4.4).

Rasvtõvega patsiendid:

Rasvtõvega patsientidele tuleb sugammadeksi manustada vastavalt tegelikule kehakaalule. Annustamissoovitused on samasugused kui täiskasvanute puhul.

Maksakahjustus:

Kerge kuni mõõdukas maksakahjustus: kuna sugammadeks eritub peamiselt neerude kaudu, ei ole annust vaja kohandada.

Maksakahjustusega patsientidel ei ole uuringuid läbi viidud ja seetõttu tuleb raske maksakahjustusega patsiente ravida suure ettevaatusega (vt lõik 4.4).

Pediaatriline populatsioon:

Andmed pediaatrilise populatsiooni kohta on piiratud (vaid üks uuring rokurooniumiga tekitatud blokaadi kõrvaldamiseks T2 taasilmumisel).

Lapsed ja noorukid:

Rokurooniumiga tekitatud blokaadi rutiinseks kõrvaldamiseks T2 taasilmumise korral lastel ja noorukitel (2-17-aastased) soovitatakse 2 mg/kg sugammadeksi. Teisi blokaadi rutiinse kõrvaldamise olukordi ei ole uuritud ja seetõttu puuduvad annustamissoovitused täiendavate andmete saamiseni.

Viivitamatut kõrvaldamist lastel ja noorukitel ei ole uuritud ja seetõttu täiendavate andmete saamiseni ei soovitata.

Annustamistäpsuse suurendamiseks pediaatrilistel patsientidel võib Bridion 100 mg/ml lahjendada 10 mg-ni/ml (vt lõik 6.6).

Ajalised vastsündinud ja väikelapsed:

Sugammadeksi kasutamise kogemus väikelastel (30 päeva kuni 2 aasta vanused) on piiratud ja kasutamist ajalistel vastsündinutel (alla 30 päeva vanused) ei ole uuritud. Seetõttu ei soovitata sugammadeksi ajalistele vastsündinutele ja väikelastele anda, kuni on saadud rohkem andmeid.

Manustamisviis

Sugammadeksi tuleb manustada intravenoosselt ühekordse boolussüstina. Boolussüst tuleb teha kiiresti 10 sekundi jooksul otse veeni või intravenoosse manustamissüsteemi voolikusse (vt lõik 6.6). Sugammadeksi on kliinilistes uuringutes manustatud vaid ühekordse boolussüstina.

4.3 Vastunäidustused

Ülitundlikkus toimeaine või ravimi ükskõik millise abiaine suhtes.

4.4 Hoiatused ja ettevaatusabinõud kasutamisel

Hingamisfunktsiooni jälgimine taastumise ajal:

Pärast neuromuskulaarse blokaadi kõrvaldamist vajavad patsiendid hingamise toetamist kuni adekvaatse spontaanse hingamise taastumiseni. Isegi kui taastumine neuromuskulaarsest blokaadist on täielik, võivad teised peri- ja postoperatiivsel perioodil kasutatud ravimid tekitada hingamisdepressiooni ja seetõttu on ikkagi vajalik hingamist toetada.

Kui neuromuskulaarne blokaad tekib taas pärast ekstubatsiooni, tuleb kasutada adekvaatset ventileerimist.

Neuromuskulaarse blokaadi taastekkimine:

Kliinilistes uuringutes teatati neuromuskulaarse blokaadi taastekkimisest peamiselt suboptimaalsete annuste (annuse leidmise uuringutes) manustamisel. Neuromuskulaarse blokaadi taastekke vältimiseks tuleb kasutada soovitatavaid rutiinse või viivitamatu kõrvaldamise (vt lõik 4.2) annuseid.

Toime hemostaasile:

Uuringus vabatahtlikel pikendasid sugammadeksi annused 4 mg/kg ja 16 mg/kg aktiveeritud osalist tromboplastiini aega (activated partial thromboplastin time, aPTT) ja protrombiini aega (PT) [INR] maksimaalselt keskmiselt vastavalt 17 ja 22% ning 11 ja 22% võrra. Need piiratud keskmised aPTT ja PT (INR) pikenemised olid lühikese kestusega (≤ 30 minutit). Toetudes kliinilisele andmebaasile (n=1738) puudus sugammadeksil manustatuna üksinda või kombinatsioonis antikoagulantidega kliiniliselt oluline toime peri- või postoperatiivse verejooksuga seotud tüsistuste esinemissagedusele.

In vitro katsetes täheldati vitamiin K antagonistide, fraktsioneerimata hepariini, madala molekulmassiga hepariinide, rivaroksabaani ja dabigatraaniga farmakodünaamilist koostoimet (aPTT ja PT pikenemine). Patsientidel, kes saavad rutiinset postoperatiivset profülaktilist antikoagulatsioonravi, ei ole see farmakodünaamiline koostoime kliiniliselt oluline. Ettevaatusega tuleb kaaluda sugammadeksi kasutamist patsientidel, kes saavad terapeutilist antikoagulatsioonravi olemasoleva või komorbiidse seisundi jaoks.

Suurenenud verejooksu riski ei saa välistada patsientidel:

• kellel on pärilik vitamiinist K sõltuvate hüübimisfaktorite puudus;

• kellel on olemasolevad koagulopaatiad;

• kes saavad kumariini derivaate ja kellel on INR üle 3,5;

• kes kasutavad antikoagulante ja saavad sugammadeksi annuses 16 mg/kg.

Kui on olemas meditsiiniline vajadus anda sugammadeksi nendele patsientidele, peab anestesioloog otsustama, kas kasu kaalub üles võimaliku verejooksuga seotud tüsistuste riski, arvestades patsientide verejooksu episoodide anamneesi ja määratud kirurgia tüüpi. Kui sugammadeksi manustatakse nendele patsientidele, on soovitatav jälgida hemostaasi ja koagulatsiooni parameetreid.

Ooteajad neuromuskulaarset ülekannet blokeerivate ainete korduvaks manustamiseks pärast blokaadi kõrvaldamist sugammadeksiga:

Kui rokurooniumi või vekurooniumi on vaja korduvalt manustada, on soovitatav ooteaeg 24 tundi.

Kui neuromuskulaarset blokaadi vajatakse enne soovitatava ooteaja möödumist, tuleb kasutada mittesteroidset neuromuskulaarset ülekannet blokeerivat ainet.

Neerukahjustus:

Sugammadeksi ei soovitata manustada raske neerukahjustusega patsientidele, sh ka nendele, kes vajavad dialüüsi (vt lõik 5.1).

Koostoimed, mis on tingitud rokurooniumi või vekurooniumi pikaajalisest toimest:

Kui postoperatiivsel perioodil kasutatakse neuromuskulaarset blokaadi võimendavaid ravimeid, tuleb erilist tähelepanu pöörata neuromuskulaarse blokaadi võimalikule taastekkimisele. Konkreetsete, neuromuskulaarset blokaadi võimendavate ravimite loetelu on toodud rokurooniumi või vekurooniumi pakendi infolehel. Neuromuskulaarse blokaadi taastekkimise korral võib patsient vajada mehhaanilist ventileerimist ja sugammadeksi korduvat manustamist (vt lõik 4.2).

Võimalikud koostoimed:

• Farmakokineetilised koostoimed:

Sugammadeksi manustamisel võib mõnede ravimite tõhusus väheneda, kuna langeb nende (vaba) kontsentratsioon plasmas (vt lõik 4.5, hormonaalsed kontratseptiivid).

Kui esineb selline olukord, tuleb vastavalt kaaluda ravimi korduvat manustamist, terapeutiliselt võrdväärse ravimi manustamist (eelistatult erinevast keemilisest rühmast) ja/või mittefarmakoloogilise sekkumise kasutamist.

• Farmakodünaamilised koostoimed:

Teatud ravimite manustamisel pärast sugammadeksi võivad teoreetiliselt rokuroonium või vekuroonium saada välja tõrjutud kompleksist sugammadeksiga. Selle tulemusena võib täheldada neuromuskulaarse blokaadi taastekkimist. Sellises olukorras tuleb patsienti ventileerida. Infusiooni korral ei tohi kasutada selliseid ravimeid, mis võivad põhjustada farmakodünaamilisi koostoimeid. Olukorras, kus on oodata võimalikke farmakodünaamilisi koostoimeid, tuleb juhul, kui teist ravimit manustatakse parenteraalselt 6 tunni jooksul pärast sugammadeksi manustamist, patsiente hoolikalt jälgida neuromuskulaarse blokaadi taastekkimise nähtude suhtes (umbes kuni 15 minutit). Farmakodünaamilisi koostoimeid eeldatakse käesoleval hetkel ainult mõnede raviainete puhul (toremifeen ja fusidiinhape, vt lõik 4.5).

Kerge anesteesia:

Kui neuromuskulaarne blokaad kõrvaldati kliinilises uuringus tahtlikult anesteesia keskel, täheldati mõnikord kerge anesteesia nähte (liigutused, köha, grimassitamine ja hingetoru imemine).

Kui neuromuskulaarne blokaad kõrvaldatakse anesteesia ajal, tuleb manustada anesteetikumi ja/või opioidi täiendav annus, nagu kliiniliselt näidustatud.

Maksakahjustus:

Sugammadeksi ei metaboliseerita ega elimineerita maksa kaudu, seetõttu ei ole vastavaid uuringuid maksakahjustusega patsientide kohta läbi viidud. Raske maksakahjustusega patsiente tuleb ravida suure ettevaatusega.

Kasutamine intensiivraviosakonnas:

Sugammadeksi kasutamist ei ole uuritud patsientide puhul, kes saavad rokurooniumi või vekurooniumi intensiivraviosakonnas.

Teiste neuromuskulaarset blokaadi kõrvaldavate ainete kasutamine peale rokurooniumi ja vekurooniumi:

Sugammadeksi ei tohi kasutada mittesteroidsetest neuromuskulaarset ülekannet blokeerivatest ainetest, nagu suktsinüülkoliin või bensüülisokinoliiniühendid, põhjustatud blokaadi kõrvaldamiseks.

Sugammadeksi ei tohi kasutada steroidsetest neuromuskulaarset ülekannet blokeerivatest ainetest , peale rokurooniumi või vekurooniumi, põhjustatud blokaadi kõrvaldamiseks, sest puuduvad andmed tõhususe ja ohutuse kohta nendes olukordades. Pankurooniumiga tekitatud blokaadi kõrvaldamise kohta on andmed piiratud, kuid selles olukorras ei soovitata sugammadeksi kasutada.

Aeglustunud taastumine:

Olukorrad, mille puhul on tsirkulatsiooniaeg pikenenud, nagu kardiovaskulaarne haigus, kõrge vanus (vt lõik 4.2 taastumise kohta eakatel) või tursete esinemine, võib taastumisaeg olla pikem.

Ülitundlikkusreaktsioonid ravimi suhtes:

Arstid peavad olema valmis võimalike ülitundlikkusreaktsioonide (sealhulgas anafülaktiliste reaktsioonide) tekkimiseks ravimi suhtes ja võtma kasutusele vajalikud ettevaatusabinõud (vt lõik 4.8).

Piiratud soolasisaldusega dieedil olevad patsiendid:

Iga ml lahust sisaldab 9,7 mg naatriumi. Naatriumisisaldust 23 mg loetakse praktiliselt “naatriumivabaks”. Kui on vaja manustada rohkem kui 2,4 ml lahust, tuleb seda piiratud soolasisaldusega dieedil olevate patsientide puhul arvestada.

QTc-intervalli pikenemine:

Kahes põhjalikus QTc uuringus (N=146), milles jälgiti teadvusel olevaid vabatahtlikke, näidati, et sugammadeksi kasutamist üksi ega kombinatsioonis rokurooniumi või vekurooniumiga ei seostata QTc-intervalli pikenemisega. Mõlemas uuringus jäi QTc erinevuse ühepoolne ülemine 95% usalduspiir allapoole 10 ms piiri iga 12-13 hinnatud ajapunkti juures võrreldes platseeboga.

Kliinilises programmis täheldati mõnel korral QTc-intervalli pikenemist (QTc > 500 msek või QTc suurenemine > 60 msek) kliinilistes uuringutes, mille käigus sugammadeksi kasutati koos sevofluraani või propofooliga. Anesteesia ajal manustatakse erinevaid QTc-intervalli pikendavate omadustega ravimeid (nt sevofluraani). Kaaluda tuleb tavapäraste arütmiate ravis kasutatavate ettevaatusabinõude rakendamist.

4.5 Koostoimed teiste ravimitega ja muud koostoimed

Selles lõigus toodud teave põhineb seondumisafiinsusel sugammadeksi ja teiste ravimite vahel, mittekliinilistel katsetel, kliinilistes uuringutes ja simulatsioonides, kus kasutati mudelit, mis arvestas neuromuskulaarsete blokaatorite farmakodünaamilist toimet ja farmakokineetilist koostoimet neuromuskulaarsete blokaatorite ja sugammadeksi vahel. Põhinedes nendele andmetele, ei ole teiste ravimitega kliiniliselt olulisi farmakodünaamilisi koostoimeid oodata; v.a järgmised ravimid:

Farmakodünaamilisi koostoimeid ei saa välistada toremifeeni ja fusidiinhappega (kliiniliselt olulisi farmakokineetilisi koostoimeid eeldatavalt ei ole).

Kliiniliselt olulisi farmakokineetilisi koostoimeid ei saa välistada hormonaalsete kontratseptiividega (farmakodünaamilisi koostoimeid eeldatavalt ei ole).

Koostoimed, mis võivad mõjutada sugammadeksi tõhusust (vt ka lõik 4.4):

Toremifeen:

Toremifeeniga, millel on suhteliselt kõrge afiinsuskonstant ja suhteliselt suur plasmakontsentratsioon, võib esineda mõningal määral vekurooniumi või rokurooniumi väljatõrjumist kompleksist sugammadeksiga. Patsientidel, kes saavad operatsioonipäeval toremifeeni, võib seetõttu taastumine T4/T1 suhteni 0,9 aeglustuda.

Fusidiinhappe intravenoosne manustamine:

Fusidiinhappe kasutamine operatsioonieelses faasis võib mõningal määral aeglustada taastumist T4/T1 suhteni 0,9. Operatsioonijärgses faasis ei ole oodata neuromuskulaarse blokaadi taastekkimist, sest

fusidiinhapet manustatakse mitu tundi kestva infusioonina ning selle sisaldus veres kumuleerub 2-3 päevase ravi järgselt.

Sugammadeksi korduva manustamise kohta vt lõik 4.2.

Koostoimed, mis võivad mõjutada teiste ravimite tõhusust (vt ka lõik 4.4):

Hormonaalsed kontratseptiivid:

Sugammadeksi 4 mg/kg ja progestageeni vahelise koostoime tõttu võib väheneda progestageeni ekspositsioon (34% AUC-st) sarnaselt sellele, mida on täheldatud siis, kui suukaudse kontratseptiivi ööpäevane annus manustatakse 12 tundi hiljem, mis võib ravimi tõhusust vähendada. Östrogeenide puhul on toime tõenäoliselt nõrgem. Seetõttu loetakse sugammadeksi boolusannuse manustamist võrdväärseks ühe vahelejäänud suukaudse steroidse kontratseptiivi päevaannusega (kas kombineeritud või ainult progesteroon). Kui sugammadeksi manustatakse samal päeval, kui võetakse suukaudset kontratseptiivi, tuleb vaadata suukaudse kontratseptiivi pakendi infolehel olevat teavet vahelejäänud annuse kohta. Teiste hormonaalsete kontratseptiivide kasutamisel peab patsient järgmise 7 päeva jooksul kasutama täiendavat mittehormonaalset kontratseptioonimeetodit ja lugema ravimi pakendi infolehel olevat teavet.

Toime laboratoorsetele analüüsidele:

Üldiselt ei mõjuta sugammadeks laboratoorseid analüüse, võib-olla ainult progesterooni määramist seerumis. Mõju sellele testile täheldati sugammadeksi plasmakontsentratsiooni juures 100 μg/ml (maksimaalne plasmatase pärast 8 mg/kg boolussüste manustamist).

Uuringus vabatahtlikel pikendasid sugammadeksi annused 4 mg/kg ja 16 mg/kg aktiveeritud osalist tromboplastiini aega (aPTT) ja protrombiini aega (PT) [INR] keskmiselt maksimaalselt vastavalt 17 ja 22% ning 11 ja 22% võrra. Need piiratud keskmised aPTT ja PT (INR) pikenemised olid lühikese kestusega (≤ 30 minutit).

In vitro katsetes täheldati vitamiin K antagonistide, fraktsioneerimata hepariini, madala molekulmassiga hepariinide, rivaroksabaani ja dabigatraaniga farmakodünaamilist koostoimet (aPTT ja PT pikenemine)(vt lõik 4.4).

Pediaatriline populatsioon

Formaalseid koostoimete uuringuid ei ole korraldatud. Eespool lõigus 4.4 täiskasvanute kohta mainitud koostoimeid ja hoiatusi tuleb arvestada ka pediaatrilise populatsiooni puhul.

4.6 Fertiilsus, rasedus ja imetamine

Rasedus

Sugammadeksi kasutamise kohta rasedatel ei ole kliinilisi andmeid.

Loomkatsed ei näita otsest või kaudset kahjulikku toimet rasedusele, embrüo/loote arengule, sünnitusele või postnataalsele arengule.

Raseduse ajal tuleb ravimit kasutada ettevaatusega.

Imetamine

Ei ole teada, kas sugammadeks eritub inimese rinnapiima. Loomkatsed on näidanud sugammadeksi eritumist rinnapiima. Tsüklodekstriinide imendumine suukaudsel manustamisel on üldiselt väike ja arvatakse, et ühekordse annuse manustamisel imetavale emale puudub toime lapsele.

Sugammadeksi võib rinnaga toitmise ajal kasutada.

Fertiilsus

Sugammadeksi mõju inimese viljakusele ei ole uuritud. Loomkatsed ei ole näidanud kahjulikku toimet viljakusele.

4.7 Toime reaktsioonikiirusele

Ravimi toime kohta autojuhtimisele ja masinate käsitsemise võimele ei ole uuringuid läbi viidud.

4.8 Kõrvaltoimed

Sugammadeksi ohutust on hinnatud umbes 1700 patsiendi ja 120 vabatahtliku ühtse ohutuse andmebaasi põhjal. Kõige sagedamini teatatud kõrvaltoime kirurgilistel patsientidel on anesteesia tüsistused (sage [≥ 1/100 kuni < 1/10]).

Kliiniliste uuringute jooksul on kirurgilistel patsientidel teatatud järgmistest sugammadeksi kasutamisega seotud kõrvaltoimetest

Ülitundlikkusreaktsioonid ravimi suhtes:

Mõnedel patsientidel ja vabatahtlikel (teavet vabatahtlike kohta vt allpool Teave tervete vabatahtlike kohta) on esinenud ülitundlikkusreaktsioone, sh anafülaksiat. Kliinilistes uuringutes kirurgilistel patsientidelteatati neist reaktsioonidest aeg-ajalt ja turustamisjärgsetes teadetes ei ole nende sagedus teada.

Need reaktsioonid ulatuvad isoleeritud nahareaktsioonidest raskete süsteemsete reaktsioonideni (st anafülaksia, anafülaktiline šokk) ja on esinenud patsientidel, kes ei ole varem sugammadeksiga kokku puutunud.

Nende reaktsioonidega seotud sümptomite hulka võivad kuuluda: punetus, urtikaaria, erütematoosne lööve, (raske) hüpotensioon, tahhükardia ning keele ja kurgu turse. Rasked ülitundlikkusreaktsioonid võivad lõppeda surmaga.

Anesteesia tüsistused:

Anesteesia tüsistused, mis viitavad neuromuskulaarse funktsiooni taastumisele, hõlmavad jäsemete või keha liigutamist või köhimist anesteesiaprotseduuri või operatsiooni ajal, grimassitamist või endotrahheaaltoru imemist. Vt lõik 4.4 kerge anesteesia.

Teadvusel olek:

Mõnel juhul on sugammadeksi manustanud patsientidel täheldatud teadvusel olekut. Selle seos sugammadeksiga ei ole teada.

Neuromuskulaarse blokaadi taasteke:

I…III faasi platseeborühmaga tehtud uuringute koondandmete põhjal oli neuromuskulaarse blokaadi taastekke esinemissagedus, mida mõõdeti neuromuskulaarse jälgimisega, pärast sugammadeksi manustamist 2% ja pärast platseebo manustamist 0%. Kõik need juhud pärinevad annuse leidmise uuringutest, kus manustati suboptimaalseid annuseid (vähem kui 2 mg/kg) (vt lõik 4.4).

Teave tervete vabatahtlike kohta:

Sugammadeksi kasutamisel on täheldatud ülitundlikkusreaktsioone, sh anafülaksiat. Uuringus tervete teadvusel vabatahtlikega (platseebo, N=150; 4 mg/kg, N=148; ja 16 mg/kg, N=150) teatati ülitundlikkusreaktsioonidest sageli sugammadeks 16 mg/kg rühmas (n=7; 4,7%), aeg-ajalt sugammadeks 4 mg/kg rühmas (n=1; 0,7%) ja mitte ühtegi korda platseebo rühmas (n=0; 0%).

Selles uuringus täheldati ka düsgeusia, iivelduse ja punastuvuse puhul annusest sõltuvat esinemissagedust.

Täiendav teave eripopulatsioonide kohta

Kopsuprobleemidega patsiendid:

Ühes kliinilises uuringus jälgiti patsiente, kellel varem oli esinenud kopsuprobleeme. Uuringu käigus tekkis kahel patsiendil kõrvaltoimena bronhospasm, mille põhjuslikku seost ravimi kasutamisega ei saanud täielikult välistada. Kõikide patsientide puhul, kellel on varem esinenud kopsuprobleeme, peab arst olema teadlik bronhospasmi esinemise võimalusest.

Pediaatriline populatsioon

Piiratud andmebaas kinnitab, et sugammadeksi ohutusprofiil (kuni 4 mg/kg) pediaatrilistel patsientidel oli sarnane täiskasvanute omaga.

4.9 Üleannustamine

Kliinilistes uuringutes teatati ühest 40 mg/kg annuse juhusliku üleannustamise juhust, mingeid olulisi kõrvaltoimeid ei täheldatud. Talutavuse uuringus manustati inimestele sugammadeksi annustes kuni 96 mg/kg. Annusega seotud kõrvaltoimeid ega tõsiseid kõrvaltoimeid ei täheldatud.

Sugammadeksi saab eemaldada, kasutades hemodialüüsil hõredamat, mitte tihedamat filtrit. Kliiniliste uuringute põhjal väheneb sugammadeksi kontsentratsioon plasmas kuni 70% pärast 3- kuni 6-tunnist dialüüsi.

5. FARMAKOKOOGILISED OMADUSED

5.1 Farmakodünaamilised omadused

Farmakoterapeutiline grupp: teised ravis kasutatavad ained, ATC-kood: V03AB35

Toimemehhanism:

Sugammadeks on modifitseeritud gamma-tsüklodekstriin, mis on selektiivne müorelaksandiga seonduv aine. See moodustab neuromuskulaarset ülekannet blokeerivate ainete rokurooniumi või vekurooniumiga plasmas kompleksi ja vähendab seega neuromuskulaarset ülekannet blokeeriva aine kogust, mis seondub nikotiiniretseptoritega neuromuskulaarses sünapsis. Selle tulemusena kõrvaldatakse rokurooniumi või vekurooniumiga tekitatud neuromuskulaarne blokaad.

Farmakodünaamilised omadused:

Sugammadeksi on rokurooniumiga tekitatud blokaadi (0,6, 0,9, 1,0 ja 1,2 mg/kg rokurooniumbromiidi koos säilitusannustega ja ilma) ja vekurooniumiga tekitatud blokaadi (0,1 mg/kg vekurooniumbromiidi koos säilituannustega või ilma) annuse-vastuse uuringutes manustatud erinevatel ajamomentidel / blokaadi sügavustel annustes vahemikus 0,5-16 mg/kg. Nendes uuringutes täheldati selget annuse-vastuse seost.

Kliiniline tõhusus ja ohutus:

Sugammadeksi võib manustada ükskõik millal pärast rokurooniumi või vekurooniumbromiidi manustamist:

Rutiinne kõrvaldamine – sügav neuromuskulaarne blokaad:

Olulise tähtsusega uuringus randomiseeriti patsiendid kas rokurooniumi või vekurooniumi gruppi. Pärast rokurooniumi või vekurooniumi viimase annuse manustamist, 1-2 PTC-d, manustati 4,0 mg/kg sugammadeksi või 70 ìg/kg neostigmiini juhuslikus järjekorras. Aeg alates sugammadeksi või neostigmiini manustamisest kuni taastumiseni T4/T1 suhteni 0,9 oli järgmine

Aeg (minutites) alates sugammadeksi või neostigmiini manustamisest rokurooniumi või vekurooniumiga tekitatud sügava neuromuskulaarse blokaadi ajal (1-2 PTC-d) kuni taastumiseni T4/T1 suhteni 0,9

Rutiinne kõrvaldamine – mõõdukas neuromuskulaarne blokaad:

Järgmises olulise tähtsusega uuringus randomiseeriti patsiendid kas rokurooniumi või vekurooniumi gruppi. Pärast rokurooniumi või vekurooniumi viimase annuse manustamist manustati T2 taasilmumisel juhuslikus järjekorras 2 mg/kg sugammadeksi või 50 ìg/kg neostigmiin. Aeg alates sugammadeksi või neostigmiini manustamisest kuni taastumiseni T4/T1 suhteni 0,9 oli järgmine:

Aeg (minutites) alates sugammadeksi või neostigmiini manustamisest T2 taasilmumisel pärast rokurooniumi või vekurooniumi manustamist kuni taastumiseni T4/T1 suhteni 0,9

Neerukahjustus:

Kahes avatud uuringus võrreldi sugammadeksi efektiivsust ja ohutust raske neerukahjustusega ja ilma raske neerukahjustuseta kirurgilistel patsientidel. Ühes uuringus manustati sugammadeksi pärast rokurooniumiga tekitatud blokaadi, 1-2 PTC-ni (4 mg/kg; N=68); teises uuringus manustati sugammadeksi T2 taasilmumisel (2 mg/kg; N=30). Blokaadist taastumine võttis mõnevõrra kauem aega raske neerukahjustusega patsientidel võrreldes ilma neerukahjustuseta patsientidega. Nendes uuringutes ei teatatud raske neerukahjustusega patsientidel täielikult kõrvaldamata neuromuskulaarsest blokaadist ega neuromuskulaarse blokaadi taastekkimisest.

5.2 Farmakokineetilised omadused

Sugammadeksi farmakokineetilised parameetrid arvutati sugammadeksi nii kompleksi mitteseotud kontsentratsioonide kui ka kompleksi seotud kontsentratsioonide kogusumma põhjal. Sellised farmakokineetilised parameetrid nagu kliirens ja jaotusruumala on anesteseeritud isikutel kompleksi mitteseotud ja kompleksi seotud sugammadeksi korral eeldatavalt samad.

Jaotumine:

Sugammadeksi jälgitud jaotusruumala tasakaalukontsentratsiooni saabumisel on umbes 11 kuni 14 liitrit normaalse neerufunktsiooniga täiskasvanutel (põhineb konventsionaalsel mittekambrilisel farmakokineetilisel analüüsil). Kasutades meeste vereplasmat ja täisverd on in vitro näidatud, et sugammadeks üksi ega sugammadeksi ja rokurooniumi kompleks ei seondu plasmavalkude ega erütrotsüütidega. Sugammadeksi kineetika on lineaarne annusevahemikus 1 kuni 16 mg/kg, kui ravimit manustatakse veenisisese boolusannusena.

Metabolism:

Prekliinilistes ja kliinilistes uuringutes sugammadeksi metaboliite ei täheldatud ja ainsaks eliminatsiooniteeks oli eritumine muutumatul kujul neerude kaudu.

Eliminatsioon:

Normaalse neerufunktsiooniga anesteseeritud täiskasvanud patsientidel on sugammadeksi efektiivne poolväärtusaeg umbes 2,5 tundi ja hinnanguline plasmakliirens umbes 75 ml/min (kambrilise farmakokineetilise analüüsi alusel, kasutades kolme kambrit). Massitasakaalu uuring näitas, et > 90% annusest eritus 24 tunni jooksul. 96% annusest eritus uriiniga, sellest vähemalt 95% muutumatu sugammadeksina. Väljaheite või väljahingatud õhuga eritus alla 0,02% annusest. Sugammadeksi manustamine tervetele vabatahtlikele suurendas kompleksi seotud rokurooniumi eritumist neerude kaudu.

Eripopulatsioonid:

Neerukahjustusega patsiendid ja vanus:

Kahes farmakokineetilises uuringus, kus võrreldi raske neerukahjustusega patsiente normaalse neerufunktsiooniga patsientidega, olid sugammadeksi tasemed plasmas sarnased vähemalt esimese 20 minuti jooksul pärast manustamist ning seejärel vähenesid tasemed kiiremini kontrollrühmas. Koguekspositsioon sugammadeksile pikenes, mis viis umbes 15 korda kõrgema ekspositsioonini raske neerukahjustusega patsientidel. Mõnedel raske neerupuudulikkusega patsientidel olid üks kuu pärast manustamist sugammadeksi tasemed plasmas minimaalselt määratavad.

Kompartmentaalsel modelleerimisel (kasutades kolme kompartmenti) põhinevad sugammadeksi hinnangulised farmakokineetika parameetrid on toodud allpool vanuserühma ja neerufunktsiooni järgi

Soolised erinevused:

Soolisi erinevusi ei täheldatud.

Rass:

Uuringus osalesid terved jaapanlased ja valged isikud, kellel ei leitud farmakokineetilistes parameetrites kliiniliselt olulisi erinevusi. Piiratud andmed ei näita erinevusi mustanahaliste farmakokineetilistes parameetrites.

Kehakaal:

Populatsiooni farmakokineetilises uuringus, milles osalesid täiskasvanud ja eakad patsiendid, ei leitud kehakaalu kliiniliselt olulist seost kliirensi ja jaotusruumalaga.

5.3 Prekliinilised ohutusandmed

Farmakoloogilise ohutuse, kroonilise toksilisuse, genotoksilisuse ja reproduktsioonitoksilisuse, paikse taluvuse või verega kokkusobivuse mittekliinilised uuringud ei ole näidanud kahjulikku toimet inimesele.

Sugammadeks elimineeritakse kiiresti enamikest elunditest; siiski säilib ühend mõningal määral roti luudes ja hammastes. Kõige tõenäolisem pöörduva seondumisega seotud komponent on hüdroksüapatiit, nende kudede anorgaaniline maatriks. Prekliinilised katsed noorte täiskasvanud ja küpsete rottidega on näidanud, et see säilimine ei mõjuta hammaste värvi või luu kvaliteeti, struktuuri, ainevahetust ega arengut. Noortel rottidel täheldati korduval manustamisel valkjaid plekke lõikehammastel ja emaili moodustumise häireid, siiski oli eksponeerituse tase 48-480 korda suurem kui kliiniline eksponeeritus 4 mg/kg.

6. FARMATSEUTILISED ANDMED

6.1 Abiainete loetelu

Vesinikkloriidhape 3,7% ja või naatriumhüdroksiid (pH reguleerimiseks)

Süstevesi

6.2 Sobimatus

Seda ravimpreparaati ei tohi segada teiste ravimitega, välja arvatud nendega, mis on loetletud lõigus 6.6. Füüsikalisest sobimatusest on teatatud verapamiili, ondansetrooni ja ranitidiiniga.

6.3 Kõlblikkusaeg

3 aastat

Pärast esmakordset avamist ja lahjendamist püsib temperatuuril 2°C kuni 25°C lahuse keemiline ja füüsikaline stabiilsus kasutamise ajal 48 tundi. Mikrobioloogilisest seisukohast tuleb lahjendatud ravim kohe ära kasutada. Kui lahust ei kasutata kohe ära, vastutab säilitusaja ja tingimuste eest kasutaja ning see ei tohi ületada 24 tundi temperatuuril 2°C kuni 8°C, välja arvatud juhul, kui lahustamine toimus kontrollitud ja valideeritud aseptilistes tingimustes.

6.4 Säilitamise eritingimused

Hoida temperatuuril kuni 30°C. Mitte lasta külmuda. Hoida viaal välispakendis, valguse eest kaitstult.

Lahjendatud ravimi säilitustingimuste kohta vt lõik 6.3.

6.5 Pakendi iseloomustus ja sisu

Ühekordse kasutusega tüüp I klaasist viaal, mis on suletud halli klorobutüülkummist korgi, lainelise alumiiniumkorgi ja flip-off-sulguriga.

Viaali kummikork ei sisalda lateksit.

Pakendi suurused: 10 viaali 2 ml või 10 viaali 5 ml.

Kõik pakendi suurused ei pruugi olla müügil.

6.6 Erihoiatused ravimi hävitamiseks ja käsitlemiseks

Kui Bridion’i manustatakse sama infusioonisüsteemi kaudu, mida kasutatakse ka teiste ravimite manustamiseks, tuleb enne Bridion’i või teiste ravimite manustamist infusioonisüsteemi korralikult loputada (nt naatriumkloriidi lahusega kontsentratsioonis 9 mg/ml (0,9% lahus)). See kehtib eriti nende ravimite kohta, millel esineb Bridion’iga kokkusobimatus või mille kokkusobivust Bridion’iga ei ole kindlaks tehtud.

Sugammadeksi võib süstida järgnevate intravenoossete lahuste püsiinfusiooni voolikusse: naatriumkloriid 9 mg/ml (0,9%), glükoos 50 mg/ml (5%), naatriumkloriid 4,5 mg/ml (0,45%) ja glükoos 25 mg/ml (2,5%), Ringeri laktaadi lahus, Ringeri lahus, glükoos 50 mg/ml (5%) naatriumkloriidilahuses 9 mg/ml (0,9%).

Pediaatriliste patsientide jaoks võib Bridion’i lahjendada 9 mg/ml (0,9%) naatriumkloriidilahusega kontsentratsioonini 10 mg/ml (vt lõik 6.3).

Kasutamata ravim või jäätmematerjal tuleb hävitada vastavalt kohalikele seadustele.

7. MÜÜGILOA HOIDJA

N.V. Organon, Kloosterstraat 6, 5349 AB Oss, Holland

8. MÜÜGILOA NUMBER (NUMBRID)

EU/1/08/466/001

EU/1/08/466/002

9. ESMASE MÜÜGILOA VÄLJASTAMISE/MÜÜGILOA UUENDAMISE KUUPÄEV

25. juuli 2008

10. TEKSTI LÄBIVAATAMISE KUUPÄEV

Täpne informatsioon selle ravimi kohta on kättesaadav Euroopa Ravimiameti kodulehel 

 


 

LISA II

A. TOOTMISLOA HOIDJAD, KES VASTUTAVAD RAVIMIPARTII KASUTAMISEKS VABASTAMISE EEST

B. MÜÜGILOA TINGIMUSED

A. TOOTMISLOA HOIDJAD, KES VASTUTAVAD RAVIMIPARTII KASUTAMISEKS VABASTAMISE EEST

Ravimipartii kasutamiseks vabastamise eest vastutavate tootjate nimi ja aadress

N.V. Organon

Kloosterstraat 6

P.O.Box 20

NL-5340 BH Oss

Holland

Organon (Ireland) Ltd

Drynam Road

Swords Co.

Dublin

Iirimaa

Ravimi trükitud pakendi infolehel peab olema vastava ravimipartii kasutamiseks vabastamise eest vastutava tootja nimi ja aadress.

B. MÜÜGILOA TINGIMUSED

• MÜÜGILOA HOIDJALE ESITATUD HANKE- JA KASUTUSTINGIMUSED JA -PIIRANGUD

Piiratud tingimustel väljastatav retseptiravim (vt lisa I: Ravimi omaduste kokkuvõte, lõik 4.2).

• TINGIMUSED VÕI PIIRANGUD, MIS PUUDUTAVAD RAVIMI OHUTUT JA TÕHUSAT KASUTAMIST

Ei ole kohaldatav

• MUUD TINGIMUSED

Ravimite ohutusseiresüsteem

Müügiloa hoidja peab tagama, et müügiloa moodulis 1.8.1 esitatud ravimiohutuse järelevalve süsteem on olemas enne ravimpreparaadi turule toomist ja turustamise ajal.

Riskijuhtimiskava

Müügiloa hoidja kohustub läbi viima uuringuid ja täiendavaid ravimiohutuse-alaseid tegevusi, mis on detailselt toodud ravimite ohutusseireplaanis (nagu on kokku lepitud riskijuhtimiskava (RMP) versioonis 4.1 müügiloa moodulis 1.8.2 ja kõikides järgnevates RMP uuendustes, mille on kinnitanud CHMP).

Vastavalt CHMP riskijuhtimiskava juhistele inimestel kasutatavate ravimite osas peab RMP uuenduse esitama samaaegselt järgmise perioodilise ohutusaruandega (PSUR).

Lisaks peab uuendatud RMP esitama:

• kui saadakse uut informatsiooni, mis võib mõjutada kehtivat ohutuse spetsifikatsiooni, ravimite ohutusseireplaani või riskide vähendamisega seotud tegevusi

• 60 päeva jooksul pärast olulise ravimite ohutusseire või riskide vähendamisega seotud tähiseni jõudmist

• Euroopa Ravimiameti nõudmisel

 


 

LISA III

PAKENDI MÄRGISTUS JA INFOLEHT

A. PAKENDI MÄRGISTUS

VÄLISPAKENDIL PEAVAD OLEMA JÄRGMISED ANDMED

VÄLISPAKEND, 10 x 5 ml viaalid

1. RAVIMPREPARAADI NIMETUS

Bridion 100 mg/ml süstelahus

sugammadeks

2. TOIMEAINE(TE) SISALDUS

1 ml sisaldab 100 mg sugammadeksi (naatriumisoolana).

5 ml = 500 mg

3. ABIAINED

Teised koostisained: vesinikkloriidhape 3,7% ja/või naatriumhüdroksiid (pH reguleerimiseks), süstevesi.

Lisainformatsiooni saamiseks vaata infolehte.

4. RAVIMVORM JA PAKENDI SUURUS

10 viaali

5. MANUSTAMISVIIS JA –TEE

i.v.

Intravenoosne.

Ainult ühekordseks kasutamiseks.

Kasutamata lahus tuleb hävitada.

Enne ravimi kasutamist lugege pakendi infolehte.

6. ERIHOIATUS, ET RAVIMIT TULEB HOIDA LASTE EEST KÄTTESAAMATUS KOHAS

Hoida laste eest varjatud ja kättesaamatus kohas.

7. TEISED ERIHOIATUSED (VAJADUSEL)

8. KÕLBLIKKUSAEG

EXP

9. SÄILITAMISE ERITINGIMUSED

Hoida temperatuuril kuni 30°C. Mitte hoida sügavkülmas. Hoida viaal välispakendis, valguse eest kaitstult.

Pärast esmakordset avamist ja lahjendamist hoida temperatuuril 2...8°C ja kasutada 24 tunni jooksul.

10. VAJADUSEL ERINÕUDED KASUTAMATA JÄÄNUD RAVIMI VÕI JÄÄTMEMATERJALI HÄVITAMISEKS, VASTAVALT RAVIMPREPARAADILE ESITATUD NÕUETELE

11. MÜÜGILOA HOIDJA NIMI JA AADRESS

N.V. Organon

Kloosterstraat 6

5349 AB Oss

Holland

12. MÜÜGILOA NUMBER (NUMBRID)

EU/1/08/466/002

13. PARTII NUMBER

Lot

14. RAVIMI VÄLJASTAMISTINGIMUSED

Retseptiravim.

15. KASUTUSJUHEND

16. INFORMATSIOON BRAILLE’ KIRJAS (PUNKTKIRJAS)

Põhjendus Braille mitte lisamiseks

MINIMAALSED NÕUDED, MIS PEAVAD OLEMA VÄIKESEL VAHETUL SISEPAKENDIL

VIAALI ETIKETT, 10 x 5 ml viaalid

1. RAVIMPREPARAADI NIMETUS JA MANUSTAMISTEE

Bridion 100 mg/ml süstelahus

sugammadeks

i.v.

2. MANUSTAMISVIIS

3. KÕLBLIKKUSAEG

EXP

4. PARTII NUMBER

Lot

5. PAKENDI SISU KAALU, MAHU VÕI ÜHIKUTE JÄRGI

5 ml

6. MUU

 


 

PAKENDI INFOLEHT: INFORMATSIOON KASUTAJALE

Bridion 100 mg/ml süstelahus

sugammadeks

Enne kui teile seda ravimit manustatakse lugege hoolikalt infolehte.

• Hoidke infoleht alles, et seda vajadusel uuesti lugeda.

• Kui teil on lisaküsimusi, pidage nõu oma anestesioloogiga.

• Kui ükskõik milline kõrvaltoimetest muutub tõsiseks või kui te märkate mõnda kõrvaltoimet, mida selles infolehes ei ole nimetatud, palun rääkige sellest oma anestesioloogile või teisele arstile.

Infolehes antakse ülevaade:

1. Mis ravim on Bridion ja milleks seda kasutatakse

2. Mida on vaja teada enne kui Bridion’i manustatakse

3. Kuidas Bridion’i manustatakse

4. Võimalikud kõrvaltoimed

5. Kuidas Bridion’i säilitatakse

6. Lisainfo

1. MIS RAVIM ON BRIDION JA MILLEKS SEDA KASUTATAKSE

Bridion kuulub ravimite rühma, mida nimetatakse selektiivseteks lihaslõõgastajatega seonduvateks aineteks. Seda kasutatakse selleks, et kiirendada teie lihaste taastumist pärast operatsiooni.

Kui teid opereeritakse, peavad teie lihased olema täiesti lõõgastunud. See kergendab kirurgi tööd. Üldanesteetikumid, mida teile manustatakse, sisaldavad lihaseid lõõgastavaid ravimeid. Neid nimetatakse lihaseid lõõgastavateks aineteks ning need on näiteks rokurooniumbromiid ja vekurooniumbromiid. Et need ravimid lõõgastavad ka teie hingamislihaseid, vajate te operatsiooni ajal ja pärast operatsiooni hingamisel abi (kunstlik ventilatsioon), kuni te saate jälle ise hingata.

Bridion’i kasutatakse lihaseid lõõgastavate ravimite toime lõpetamiseks. See ühineb teie organismis rokurooniumbromiidi või vekurooniumbromiidiga. Bridion’i manustatakse lõõgastunud lihaste taastumise kiirendamiseks - näiteks operatsiooni lõpus, et saaksite jälle normaalselt hingata nagu varem.

2. MIDA ON VAJA TEADA ENNE KUI BRIDION’I MANUSTATAKSE

Ärge kasutage Bridion’i

• kui te olete allergiline (ülitundlik) sugammadeksi või ravimi mõne koostisosa suhtes.

→ Rääkige oma anestesioloogile, kui see väide käib teie kohta.

Eriline ettevaatus on vajalik ravimiga Bridion

• kui teil on või on varem olnud neeruhaigus. See on tähtis, sest Bridion eemaldatakse teie organismist neerude kaudu.

• kui teil on või on varem olnud südamehaigus.

• kui teil on või on varem olnud maksahaigus.

• kui teil esineb vedelikupeetust (turseid).

• kui olete piiratud soolasisaldusega dieedil.

• kui teil on haigusi, mis teadaolevalt põhjustavad suurenenud verejooksu (verehüübimishäired) või antikoagulatsiooni ravimi kasutamise riski.

→ Rääkige oma anestesioloogile, kui mõni ülaltoodud väide käib teie kohta.

Kasutamine koos teiste ravimitega

→ Palun informeerige oma anestesioloogi, kui te kasutate või olete hiljuti kasutanud mingeid muid ravimeid, sealhulgas ravimeid, mida te olete ostnud ilma retseptita või taimseid tooteid.

Bridion võib mõjutada teiste ravimite toimet või teised ravimid võivad mõjutada Bridion’i toimet.

Mõned ravimid nõrgendavad Bridion’i toimet

→ On väga oluline rääkida oma anestesioloogile, kui olete hiljuti kasutanud järgnevaid ravimeid:

• toremifeen (kasutatakse rinnavähi raviks).

• fusidiinhape (antibiootikum).

Bridion võib mõjutada hormonaalsete rasestumisvastaste vahendite toimet

• Bridion võib muuta hormonaalsed rasestumisvastased vahendid - sealhulgas pillid, tuperõnga, implantaadi või hormonaalse emakasisese süsteemi (ESS) - vähem tõhusaks, sest vähendab progesteroon hormooni kogust, mida teie organism saab. Bridion’i kasutamisel vähenev progesterooni kogus on umbes samasugune kui ühe suukaudse rasestumisvastase pilli vahelejätmine.

→ Kui võtate pilli samal päeval, kui teile manustatakse Bridion’i, lugege pillide pakendi infolehelt juhiseid vahelejäänud annuse kohta.

→ Kui kasutate teisi hormonaalseid rasestumisvastaseid vahendeid (nt tuperõngast, implantaati või ESS-i), peate te kasutama järgneva 7 päeva jooksul täiendavat mittehormonaalset rasestumisvastast vahendit (nagu kondoom) ja järgima pakendi infolehel toodud juhiseid.

Toime vereanalüüsidele

Üldiselt ei mõjuta Bridion laboratoorsete analüüside tulemusi. Siiski võib see mõjutada progesterooniks nimetatava hormooni vereanalüüsi tulemusi.

Rasedus ja imetamine

→ Rääkige oma anestesioloogile, kui olete või arvate, et olete rase.

Teile võib ikkagi manustada Bridion’i, kuid te peate sellest kõigepealt teavitama oma arsti.

Sugammadeksi võib imetamise ajal kasutada.

Autojuhtimine ja masinatega töötamine

Teie arst ütleb teile, millal on ohutu juhtida autot või töötada masinatega pärast seda, kui olete saanud Bridion’i. Teadaolevalt ei ole Bridion’il toimet tähelepanu- või kontsentreerumisvõimele.

3. KUIDAS BRIDION’I MANUSTATAKSE

Annus

Teie anestesioloog määrab teile vajaliku Bridion’i annuse arvestades:

• teie kehakaalu

• kui palju lihaslõõgastajat veel teie organismis on.

Tavaline annus on 2-4 mg/kg kehakaalu kohta. Kui anestesioloog tahab, et te kiiremini taastuksite, võib ta manustada suuremaid annuseid.

Bridion’i annus lastele on 2 mg/kg (lapsed ja 2-17-aastased noorukid).

Kuidas Bridion’i kasutada

Bridion’i manustab teile anestesioloog. See süstitakse veeni (intravenoosselt) ühekordse süstina.

Kui te saate Bridion’i rohkem kui ette nähtud

Et anestesioloog jälgib teie seisundit hoolikalt, on ebatõenäoline, et teile manustatakse liiga palju Bridion’i. Kuid kui see juhtub, ei põhjusta see tõenäoliselt mingeid probleeme.

Kui teil on lisaküsimusi selle ravimi kasutamise kohta, pidage nõu oma arsti või apteekriga.

4. VÕIMALIKUD KÕRVALTOIMED

Nagu kõik ravimid, võib ka Bridion põhjustada kõrvaltoimeid, kuigi kõigil neid ei teki.

Kui need kõrvaltoimed tekivad anesteesia ajal, näeb ja ravib neid teie anestesioloog.

Sageli esinevad kõrvaltoimed (1 kuni 10 kasutajal 100-st)

• Kerge anesteesia – te võite hakata sügavast unest välja tulema, seega vajate rohkem anesteetikumi. See võib põhjustada liigutusi või köha operatsiooni lõpus.

• Teie lihased võivad pärast operatsiooni muutuda jälle nõrgaks (kui manustatakse liiga madal annus).

Aeg-ajalt esinevad kõrvaltoimed (1 kuni 10 kasutajal 1000-st)

• Operatsiooni ajal ärkvel olek (teadvusel olek anesteesia ajal).

• Hingeldus hingamisteede lihaste krampide tõttu (bronhospasm), mida on täheldatud astmahaigetel patsientidel.

• Allergilised reaktsioonid (ülitundlikkusreaktsioonid ravimi suhtes), nagu lööve, nahapunetus, keele ja/või kurgu turse, vererõhu või südame löögisageduse muutused, mis mõnikord põhjustavad tõsise vererõhu languse. Rasked allergilised või allergiataolised reaktsioonid võivad olla eluohtlikud. Allergilistest reaktsioonidest teatati sagedamini tervetel teadvusel vabatahtlikel.

Kui ükskõik milline kõrvaltoimetest muutub tõsiseks või kui te märkate mõnda kõrvaltoimet, mida selles infolehes ei ole nimetatud, palun rääkige sellest oma arstile või apteekrile.

5. KUIDAS BRDION’I SÄILITATAKSE

Hoida laste eest varjatud ja kättesaamatus kohas.

Ärge kasutage Bridion’i pärast kõlblikkusaega, mis on märgitud viaalil ja karbil.

Hoida temperatuuril kuni 30 °C. Mitte lasta külmuda. Hoida viaal välispakendis, valguse eest kaitstult.

Pärast esmakordset avamist ja lahjendamist hoida temperatuuril 2 kuni 8 °C ja kasutada 24 tunni jooksul.

6. LISAINFO

Mida Bridion sisaldab

- Toimeaine on sugammadeks.

1 ml süstelahust sisaldab 100 mg sugammadeksi (naatriumisoolana).

- Abiained on süstevesi, vesinikkloriidhape 3,7% ja/või naatriumhüdroksiid (pH reguleerimiseks).

Kuidas Bridion välja näeb ja pakendi sisu

Bridion on läbipaistev ja värvitu kuni kergelt kollakas süstelahus.

Seda müüakse kahes suuruses pakendis, mis sisaldavad kas 10 viaali 2 ml süstelahusega või 10 viaali 5 ml süstelahusega.

Kõik pakendi suurused ei pruugi olla müügil.

Müügiloa hoidja ja tootja

N.V. Organon, Kloosterstraat 6, 5349 AB Oss, Holland

Tootjad

• N.V. Organon, Kloosterstraat 6, 5349 AB Oss, Holland

• Organon (Ireland) Ltd., Drynam Road, Swords, Co. Dublin, Iirimaa

 


 

Müügiloa nr Euroopa Liidus Ravimi väljamõeldud nimetus Tugevus Ravimvorm Manustamistee Pakendi iseloomustus Pakendi sisu Pakendi suurus
EU/1/08/466/001 Bridion 100 mg/ml Süstelahus Intravenoosne viaal (klaas), kummikork ja flip-offkaas 2 ml (100 mg/ml) 10 x 2 ml
EU/1/08/466/002 Bridion 100 mg/ml Süstelahus Intravenoosne viaal (klaas), kummikork ja flip-offkaas 5 ml (100 mg/ml) 10 x 5 ml