Atrovent

Toimeaine nimi: ipratroopium inhalatsioon
Kaubamärgi nimi: Atrovent HFA
Mis on atrovent?
Atroventi kasutatakse bronhiiti, emfüseemi või COPD-d ( krooniline obstruktiivne kopsuhaigus ) põdevatel inimestel bronhospasmi ja hingamisteede kitsenemise ennetamiseks.

Toimeaine nimi: ipratroopium inhalatsioon

Kaubamärgi nimi: Atrovent HFA

Mis on atrovent?

Atroventi kasutatakse bronhiiti, emfüseemi või COPD-d ( krooniline obstruktiivne kopsuhaigus ) põdevatel inimestel bronhospasmi ja hingamisteede kitsenemise ennetamiseks.
Atroventil on teise kasutamisalasid, mis pole selles ravimi infojuhendis ära toodud.

Mis on kõige tähtsam, mida peaksin teadma Atroventi kohta?

Enne ravimi kasutamist informeerige oma arsti, kui Teil on kitsa nurgaga glaukoom, suurenenud eesnääre või takistus põies. Kui Teil on mõni nendest seisunditest, võite vajada annuse kohandamist või spetsiaalseid teste Atroventi ohutuks kasutamiseks.
Atroventi kasutatakse bronhospasmi atakkide ennetamiseks. Atrovent ei ravi bronhiospasmi selle toimumise ajal. Teil võib sellele vaatamata esinda raskusi hingamisel ja võite vajada mõnda teist ravimit mida Te kasutate. Et kõige paremini Teie seisundit kontrolli all hoida, kasutage Atroventi regulaarselt ja jätkake teiste ravimite kasutamist arsti juhiste kohaselt.
Kasutage ravimit täpselt nagu Teile määratud. Ärge kasutage seda suuremates kogustes või kauem kui arsti poolt määratud.
Pöörduge kohe arsti poole, kui Te tunnete, et ravim ei toimi nii hästi kui tavaliselt või halvendab Teie seisundit. Kui tunnete vajadust kasutada rohkem mõnda Teie ravimitest 24-tunnise perioodi jooksul, konsulteerige arstiga.
Suur kuumus võib põhjustada Atroventi mahuti lõhkemist, Ärge hoidke inhalaatorit kuumadel päevadel autos. Ärge visake tühja mahutit tulle.
Lugege kokku kasutamiskorrad ja visake mahuti pärast 200 kasutamiskorda ära, isegi, kui seal tundub ravimit veel olevat.

Mida ma peaksin arutama arstiga enne Atroventi kasutamist?

Atroventi kasutatakse bronhospasmi atakkide ennetamiseks. Ravim ei mõju toimuvale bronhospasmile. Teil võib esineda raskusi hingamisel ja võite vajada mõnda teist Teie poolt kasutatavat ravimit. Et kõige paremini hoida Teie seisukorda kontrolli all, kasutage Atroventi regulaarselt ja jätkake teiste ravimite kasutamist arsti juhiste kohaselt. Enne Atroventi kasutamist informeerige arsti, kui Teil on:

 • kitsa nurgaga glaukoom; või
 • suurenenud eesnääre või põietakistus.

Kui Teil on mõni neist seisunditest, võite vajada annuse kohandamist või spetsiaalseid teste ravimi ohutuks võtmiseks.
FDA raseduskategooria B. Ravim pole teadaolevalt lootele kahjulik. Ärge kasutage Atroventi ilma arsti informeerimata, kui Te olete rase või plaanite ravi ajal rasedust. Pole teada, kas  ipratroopium imendub rinnapiima või kas see on imetavale lapsele kahjulik.
Ärge kasutage Atroventi ilma arsti informeerimata, kui Te imetate last. Atroventi ei tohi kasutada alla 12-aasta vanused lapsed.

Kuidas ma peaksin kasutama Atroventi?

Kasutage ravimit täpselt täpselt nagu Teile määratud. Ärge kasutage seda suuremates annustes või kauem kui arsti poolt määratud.
Ravim tuleb koos patsiendijuhendiga ohutuks ja efektiivseks kasutamiseks. Järgige juhiseid täpselt. Küsimuste korral pöörduge arsti või apteekri poole.
Kui Te kasutate uut inhalaatorit esimest korda, pihustage seda esialgu 2 korda õhku, eemale oma näost. Toimige samamoodi, kui Te pole inhalaatorit 3 päeva või rohkem kasutanud. Allpool toodud juhised on nebulisaatori ja inhalaatori tavapäraseks kasutamiseks. Teie arst võib määrata seadme erineva kasutamise. Veenduge, et Te saate aru kõigist juhenditest Atroventi spetsiifiliseks kasutamiseks.
Inhalaatori kasutamiseks:

 1. Eemaldage inhalaatori huulikult kaas. Hingake välja. Pange huulik suhu ja sulgege huuled. Hoidke silmad suletud vältimaks ravimi sattumist silmadesse. Hingake sisse aeglaselt mahutit alla lükates. Hoidke hinge kinni 10 sekundit, seejärel hingake aeglaselt välja.
 2. Kui Te kasutate korraga rohkem kui ühte inhalatsiooni, oodake vähemalt 15 sekundit enne teise inhalatsiooni kasutamist.
 3. Hoidke inhalaator puhas ja kuiv, ja hoidke huulik kaetud. Puhastage inhalaatorit kord nädalas, eemaldades mahuti  ja asetades huuliku jooksva kuuma vee alla vähemalt 30 sekundiks. Laske osadel kuivada enne inhalaatori taas kokku panemist.

Nebulisaatoriga lahuse kasutamiseks:

 1. Mõõtke täpne kogus kasutades tilgutit või kasutage määratud arvu ampulle. Täitke vedelikuga nebulisaatori ravimikamber. Kui Te kasutate tilgutit, ärge laske sellel kokku puutuda ühegi pinnaga, kaasa arvatud Teie käed või nebulisaator.
 2. Kinnitage huulik või näomask ravimikambrile. Seejärel kinnitage ravimikamber kompressorile. Istuge sirgelt mugavas asendis. Paigutage huulik suhu või pange ette näomask, mis katab nina ja suu. Hingake aeglaselt ja ühtlaselt sisse, kuni Te olete kogu ravimi sisse hinganud ( tavaliselt 5 kuni 15 minutit ). Protseduur on täielik, kui nebulisaatoris ei moodustu enam udu ja ravimikamber on tühi.
 3. Puhastage nebulisaator pärast igat kasutamiskorda. Järgige nebulisaatoriga kaasas olevaid puhastamise juhiseid.

Kutsuge kohe arst, kui Te tunnete, et ravim ei tööta nii hästi kui tavaliselt või see halvendab Teie seisukorda. Kui Teile tundub, et Teil on vaja kasutada rohkem mõnda ravimit 24-tunnise perioodi jooksul, konsulteerige arstiga,
Veendumaks, et ravim parandab Teie seisukorda, on vaja regulaarselt testida Teie kopsude funktsioneerimist. Oluline on mitte vahele jätta ühtegi plaanijärgset visiiti.
Hoidke Atroventi toatemperatuuril, eemal niiskusest ja kuumusest. Suur kuumus või põhjustada mahuti lõhkemise. Ärge hoidke mahutit  kuumal päeval autos. Ärge visake tühja mahutit tulle.
Loendage inhalaatori kasutamise kordi ja visake see pärast 200. korda ära, isegi kui tundub, et seal on veel ravimit.

Mis juhtub, kui mul jääb annus vahele?

Kasutage ravimit niipea kui võimalik. Kui on juba peaaegu järgmise annuse aeg, jätke puuduv annus vahele ja oodake järgmise plaanijärgse annuseni. Ärge kasutage rohkem ravimit puuduva annuse hüvitamiseks.

Mis juhtub, kui ma üleannustan?

Otsige esmaabi, kui Te arvate, et olete kasutanud liiga palju ravimit. Atrovent ei põhjusta teadaolevalt üledoosi sümptomeid.

Mida ma peaksin vältima Atroventi kasutamisel?

Vältige Atroventi sattumist silmadesse. Kui see juhtub, loputage silmi veega.
Atroventi kõrvaltoimed
Lõpetage Atroventi kasutamine ja otsige esmaabi, kui Teil esineb mõni järgnevatest allergilise reaktsiooni nähtudest: kublad, raskused hingamisel, näo-, huulte-, keele-, või kõriturse. Pöörduge kohe arsti poole, kui Teil on kiire, taguv  pulss.
Vähem tõsised kõrvaltoimed on tõenäolisemad:

 • peavalu, peapööritus;
 • kuiv suu, köha, hääle kähedus;
 • iiveldus, seedehäire; või
 • hägune nägemine.

Kui Te lähete Atroventilt üle Atrovent HFA-le võite märgata mõnevõrra erinevat maitset või tunnet pärast ravimi sisse hingamist.
Antud nimekiri kõrvaltoimetest pole täielik ja võib esineda muid. Informeerige arsti kõigist ebatavalistest või ebameeldivatest kõrvaltoimetest.

Millistel ravimitel on Atroventiga kõrvaltoimed?

Enne Atroventi kasutamist informeerige oma arsti, kui Te kasutate mõnda järgnevatest ravimitest:

 1. atropiin ( Donnatal, jt. ),
 2. belladonna,
 3. klidiinium ( Quarzan ),
 4. ditsüklomiin ( Bentyl ),
 5. glükopürrolaat ( Robinul )
 6. hüostsüamiin ( Anaspaz, Cystospaz, Levsin jt. )
 7. mepensolaat ( Cantil ),
 8. metanteliin ( Provocholine ),
 9. metskopolamiin ( Pamine ), ja
 10. propanteliin ( Pro-Banthine ), või
 11. skopolamiin ( Transderm-Scop ).

Antud nimekiri kõrvaltoimetest pole täielik ja võib olla teisi ravimeid, millel on Atroventiga koostoimeid. Informeerige oma arsti kõikidest retsepti- ja käsimüügiravimitst, mida Te kasutate, kaasa arvatud vitamiinid, mineraalid, tooted ravimtaimedest ja teiste arstide määratud ravimid. Ärge hakake kasutama uut ravimit ilma arsti sellest informeerimata.