Acyclovir

Toimeaine nimi: Atsükloviir

Kaubamärgi nimi: Zovirax

Mis on acyclovir?

Acyclovir on viirusevastane ravim. See aeglustab herpesviiruse kasvu ja levikut, et keha saaks võidelda infektsiooniga. Acyclovir ei ravi herpest, kuid võib vähendada nakkuse sümptomeid.

 

Toimeaine nimi: Atsükloviir

Kaubamärgi nimi: Zovirax

Mis on acyclovir?

Acyclovir on viirusevastane ravim. See aeglustab herpesviiruse kasvu ja levikut, et keha saaks võidelda infektsiooniga. Acyclovir ei ravi herpest, kuid võib vähendada nakkuse sümptomeid.

Acycloviri kasutatakse herpesviiruste põhjustatud nakkuste ravimiseks. Herpesviiruste põhjustatud haiguste hulka kuuluvad genitaalherpes, ohatis, vöötherpes ja tuulerõuged.
Acycloviri võib kasutatada eesmärkidel, mis antud infolehel pole ära mainitud.

Tähtis informatsioon acycloviri kohta.

Võtke ravimit kogu arsti määratud aja jooksul. Teie sümptomid võivad leevenduda enne nakkuse täielikku väljaravimist.
Ravi acycloviriga peaks hakkama kohe pärast sümptomite ( torkiv tunne, põletav tunne, villid ) ilmumist.
Herpesinfektsioonid on nakkavad ja Te võite teisi inimesi nakatada isegi, kui Teid ravitakse acycloviriga. Vältige nakatunud piirkondade kontakti teiste inimestega. Vältige nakatunud piirkonna puudutamise järel silmade puudutamist. Peske oma käsi sageli, et vältida nakkuse levikut teistele.

Enne acycloviri võtmist

Ärge võtke seda ravimit, kui Te olete allergiline atsükloviiri või valatsükloviiri ( Valtrex vastu. Enne atsükloviiri võtmist informeerige oma arsti, kui Te olete allergiline mõne ravimi vastu või kui Teil on neeruhaigus. Te võite vajada annuse kohandamist või spetsiaalseid teste ravi ajal. FDA raseduskategooria B. Seda ravimit ei peeta sündimata lapsele kahjulikuks, Informeerige oma arsti, kui Te olete rase või plaanite ravi ajal rasedust. Herpesviirus võib emalt lapsele sünnituse ajal üle kanduda. Kui Teil on genitaalherpes, siis on väga oluline ennetada herpese haiguskoldeid raseduse ajal, et sünnituse ajal poleks suguelunditel haiguskoldeid.  Acyclovir tungib rinnapiima ja võib imetavat last kahjustada. Ärge võtke seda ravimit ilma arsti informeerimata, kui Te imetate last.

Kuidas ma peaksin võtma acycloviri?

Võtke ravimit täpselt nagu Teile määratud. Ärge võtke ravimit suuremetes kogustes või kauem kui Teie arst soovitab. Järgige juhendeid retseptilehel.
Acycloviri ravi peaks algama kohe pärast sümptomite ( torkimistunne, põletav tunne, villid ) ilmumist.
Võtke iga annus klaasitäie veega. Kui Te võtate acycloviri, jooge rohkelt vett, et neerud töötaksid normaalselt.
Acycloviri võib võtta toidu kõrvale või ilma toiduta. Acycloviri võtmine toidu kõrvale võib vähendada mao ärritust.
Raputage oraalset suspensiooni ( vedelik ) põhjalikult enne annuse mõõtmist. Et kindlustada korrektne annus, mõõtke vedelikku mõõtelusikaga või ravimitopsiga, mitte tavalise lusikaga. Kui Teil pole vahendit annuse mõõtmiseks, küsige seda oma apteekrilt.
Võtke ravimit kogu arsti määratud aja jooksul. Teie sümptomid võivad minna paremaks enne nakkuse täielikku väljaravimist. Acyclovir ei ravi tavalisi viirusnakkusi nagu harilik külmetus või gripp.
Herpesviiruste haiguskolded peab hoidma nii puhta ja kuivana kui võimalik. Mitteliibuva riietuse kandmine võib ennetada haiguskollete ärritamist.
Säilitage acycloviri toatemperatuuril, eemal niiskusest ja kuumusest.

Mis juhtub, kui mul jääb doos vahele?

Võtke vahelejäänud annus nii ruttu kui võimalik. Kui on juba peaaegu järgmise annuse aeg, jätke puuduv annus vahel ja võtke ravim järgmisel plaanijärgsel ajal. Ärge võtke lisaannust, et hüvitada puuduvat annust.

Mis juhtub, kui ma üleannustan?

Otsige esmaabi, kui Te arvate, et olete võtnud liiga palju ravimit. Üleannustamise sümptomid on krambihood, hallutsinatsioonid ja tavapärasest vähem või üldse mitte urineerimine.

Mida ma pean vältima, kui ma võtan acycloviri?

Herpesinfektsioonid on nakkavad ja Te võite nakatada teisi inimesi isegi, kui Teid ravitakse acycloviriga. Vältige nakatunud piirkondade kontakti teiste inimestega. Vältige nakatunud piirkonna puudutamise järel silmade puudutamist. Peske oma käsi sageli, et vältida nakkuse kandumist teistele inimestele.
Acyclovir ei enneta genitaalherpese levimist. Vältige sugulist vahekorda või kasutage latekskondoomi vältimaks nakkuse levikut teistele inimestele.

Acycloviri kõrvaltoimed

Otsige esmaabi, kui Teil esineb mõni järgnevatest allergilise reaktsiooni nähtudest: kublad; hingamisraskused; näo-, huulte-, või kõriturse. Pöörduge kohe arsti poole, kui Teil on esineb mõni järgnevatest tõsistest kõrvaltoimetest:

  • valu alaseljas;
  • tavapärasest vähem või üldse mitte urineerimine;
  • kergesti tekkivad haavad või veritsemine; või
  • ebatavaline nõrkus.

Vähem tõsised kõrvaltoimed on:

  • iiveldus, oksendamine, kõhulahtisus, isukaotus, kõhuvalu;
  • peavalu, peapööritus; või
  • käte või jalgade tursumine.

See pole täielik nimekiri kõrvaltoimetest ja võib esineda muid kõrvaltoimeid. Informeerige oma arsti igast ebatavalisest või ebameeldivast kõrvaltoimest.

Millistel teistel ravimitel on acycloviriga kõrvaltoimed?

Enne acycloviri võtmist informeerige oma arsti, kui Te võtate probenetsiidi ( Benemid ). Kui Te kasutate probenetsiidi, on võimalik, et Te ei saa kasutada acycloviri või et Te vajate annuse kohandamist või spetsiaalseid teste ravi ajal.
Võib olla muid ravimeid, mis mõjutavad acycloviri. Informeerige oma arsti kõigist retsepti- ja käsimüügiravimitest, mide Te kasutate, kaasa arvatud vitamiinid, mineraalid, tooted ravimtaimedest ja teiste arstide määratud ravimid. Ärge alustage uue ravimi kasutamist ilma oma arsti sellest informeerimata.