Nimenrix – Ravimi omaduste kokkuvõte

Vali ravim

2 varianti

Pakendid: 0,5 ml, 1 tk · 0,5 ml, 10 tk

Kõik variandid (3)

Artikli sisukord

RAVIMI OMADUSTE KOKKUVÕTE

1. RAVIMPREPARAADI NIMETUS

Nimenrix süstelahuse pulber ja lahusti süstlis Meningokoki serogruppideA, C, W-135 ja Y konjugeeritud vaktsiin

2. KVALITATIIVNE JA KVANTITATIIVNE KOOSTIS

Pärast manustamiskõlblikuks muutmistsisaldab üks annus (0,5ml):

Neisseria meningitidis’e serogruppA polüsahhariidi1 5mikrogrammi Neisseria meningitidis’e serogruppC polüsahhariidi1 5mikrogrammi Neisseria meningitidis’e serogruppW-135 polüsahhariidi1 5mikrogrammi Neisseria meningitidis’e serogruppY polüsahhariidi1 5mikrogrammi

1konjugeeritud teetanuse toksoidi kandjavalkudel 44mikrogrammi

Abiainete täielik loetelu vt lõik6.1.

3. RAVIMVORM

Süstelahuse pulber jalahusti. Pulber või kook on valge. Lahusti on läbipaistev ja värvusetu.

4. KLIINILISED ANDMED

4.1 Näidustused

Nimenrix on näidustatud Neisseria meningitidis'e serogruppideA, C, W-135 ja Y poolt põhjustatud invasiivse meningokokilise haiguse vastaseksaktiivseks immuniseerimiseks alates 6nädala vanusest.

4.2 Annustamine ja manustamisviis

Annustamine

Nimenrixi tuleb kasutada vastavalt olemasolevatele ametlikele soovitustele. Esmane immuniseerimine Imikud vanuses alates 6nädalat kuni alla 6kuu: kaks annust, mõlemad 0,5ml, tuleb manustada 2-kuulise intervalliga.

Imikud vanuses alates 6kuud, lapsed, noorukid ja täiskasvanud: tuleb manustada üks 0,5ml annus. Mõnele isikule võib olla vaja manustada täiendav Nimenrixi esmaannus (vt lõik4.4).

Revaktsineerimine Antikehade pikaajalise püsivuse andmed pärast Nimenrixiga vaktsineerimist on teada kuni 10vaktsineerimisjärgse aasta kohta (vt lõigud4.4 ja 5.1).

Pärast esmast immuniseerimiskuuri tuleb imikutele vanuses 6nädalat kuni alla 12kuu manustada 12kuu vanuselt korduvannus vähemalt 2kuud pärast viimast vaktsineerimist Nimenrixiga (vt lõik5.1).

Varem vaktsineeritud 12-kuustel ja vanematel isikutel võib Nimenrixi kasutada kordusvaktsineerimiseks, kui neile tehti esmane vaktsineerimine konjugeeritud või tavalise polüsahhariidse meningokokivaktsiiniga (vt lõigud4.4 ja 5.1). Manustamisviis

Vaktsiin tuleb manustada ainult lihasesisese süstena.

Imikutel on soovitatav süstekoht reie anterolateraalne osa. Alates 1aasta vanusest on soovitatav süstekoht reie anterolateraalne osa või deltalihas(vt lõigud4.4 ja 4.5).

Ravimpreparaadi manustamiskõlblikuks muutmise juhised vt lõik6.6.

4.3 Vastunäidustused

Ülitundlikkus toimeainete või lõigus6.1 loetletud mis tahes abiainete suhtes.

4.4 Erihoiatused ja ettevaatusabinõud kasutamisel

Jälgitavus

Bioloogiliste ravimpreparaatide jälgitavuse parandamiseks tuleb manustatava ravimi nimi ja partii number selgelt dokumenteerida.

Nimenrixi ei tohi mitte mingil juhul manustada veresoonde, nahasiseselt või nahaalusi.

Hea kliiniline tava on vaktsineerimiseelselt vaadata üle vaktsineeritava haiguslugu (eriti eelmiste vaktsineerimiste ja kõrvaltoimete võimaliku esinemisega seotud asjaolud) ja läbi viia patsiendi kliiniline uurimine.

Juhuks, kui vaktsiini manustamise järel tekib harvaesinev anafülaktiline tüsistus, peab alati kättesaadav olema sobiv ravi ja jälgimine.

Kaasuv haigus

Vaktsineerimine Nimenrixiga tuleb edasi lükata uuritavatel, kellel on äge palavikuga kulgev haigus. Kergekujulise infektsiooni, näiteks külmetushaiguse esinemine ei peaks põhjustama vaktsineerimistulemuse halvenemist.

Sünkoop Eriti noorukitel võib pärast või isegi enne ükskõik missugust vaktsineerimist tekkida sünkoop (minestamine) psühhogeense reaktsiooni tõttu nõelatorkele. Sellega võivad kaasneda mitmesugused neuroloogilised nähud, näiteks mööduvad nägemishäired, paresteesiad ja jäsemete toonilis- kloonilised liigutused taastumisperioodis. Oluline on rakendada protseduure minestamisest tingitud vigastuste vältimiseks.

Trombotsütopeenia ja koagulatsioonihäired

Nimenrixi tuleb ettevaatusega manustada trombotsütopeenia või ükskõik missuguse koagulatsioonihäirega isikutele, sest lihasesisese manustamise järgselt võib neil isikutel tekkida veritsus.

Immuunpuudulikkus

Immunosupressiivset ravi saavatel või immuunpuudulikkusega patsientidel ei pruugita saavutada küllaldast immuunvastust.

Päriliku komplemendi puudulikkusega (nt C5 või C3 puudulikkus) isikutel ja terminaalse komplemendi aktiveerumist pärssivat ravi (nt ekulizumab) saavatel isikutel on suurenenud Neisseria meningitidis’e serogruppideA, C, W-135 ja Y põhjustatud invasiivse haiguse tekkerisk ka juhul, kui neil tekivad antikehad pärastvaktsineerimist Nimenrixiga. Kaitse meningokokkinfektsiooni vastu

Nimenrix annab kaitse ainult Neisseria meningitidis’e serogruppideA, C, W-135 ja Y vastu. Vaktsiin ei kaitse Neisseria meningitidis’e teiste serogruppide vastu.

Kõigil vaktsineerituil ei pruugi vaktsiin tekitada kaitsvat immuunvastust.

Varasema tavalise polüsahhariidse meningokokivaktsiiniga vaktsineerimise mõju Varem tavalise polüsahhariidse meningokokivaktsiiniga ja 30 kuni 42kuud hiljem Nimenrixiga vaktsineeritud isikutel olid väiksemad geomeetrilised keskmised tiitrid (GMT, geometric mean titre) mõõdetuna seerumi bakteritsiidsuse analüüsiga, kasutades küüliku komplementi (rSBA, rabbit complement serum bactericidal assay), kui uuritavatel, keda eelneva 10aasta jooksul ei olnud vaktsineeritud ühegi meningokokivaktsiiniga (vt lõik5.1). Selle tähelepaneku kliiniline tähtsus ei ole teada.

Vaktsineerimiseelsete teetanuse toksoidi vastaste antikehade mõju Nimenrixi ohutust ja immunogeensust hinnati, kui teisel eluaastal manustati järjestikku või üheaegselt difteeria ja teetanuse toksoide, atsellulaarset läkaköha, inaktiveeritud polioviirusi (1, 2 ja 3), B-hepatiidi pinnaantigeeni ja teetanuse toksoidile konjugeeritud Haemophilus influenzaetüüp b polüribosüülriboosfosfaatisisaldavat vaktsiini (DTaP-HBV-IPV/Hib). Nimenrixi manustamine üks kuu pärast DTaP-HBV-IPV/Hib-i vaktsiini andis tulemuseks väiksemad rSBA GMT väärtused serogruppideA, C ja W-135 vastu võrreldes koosmanustamisega (vt lõik4.5). Selle tähelepaneku kliiniline tähtsus ei ole teada.

Immuunvastus imikutel vanuses 6kuud kuni alla 12kuu 6kuu vanuses manustatud üksikannust seostati inimese komplemendiga seerumi bakteritsiidsuse analüüsi (hSBA, human complement serum bactericidal assay) väiksemate tiitritega serogruppideW-135 ja Y puhul võrreldes kolme annusega, mis manustati 2, 4 ja6kuu vanuselt (vt lõik5.1). Selle tähelepaneku kliiniline tähtsus ei ole teada. Kui imikul vanuses 6kuud kuni alla 12kuu on serogruppidegaW-135 ja/või Y kokkupuutumise tõttu eriti suur risk invasiivse meningokokilise haiguse tekkeks, võib kaaluda Nimenrixi teise esmaannuse manustamist kahekuulise intervalliga.

Immuunvastused lastel vanuses 12...14elukuud Väikelastel vanuses 12...14elukuud oli üks kuu pärast vaktsiiniannust serogruppideA, C, W-135 ja Y rSBA tiitrid sarnased, kui manustati üks annusNimenrixi või kaks annust Nimenrixi kahekuulise vahega. Üksikannuse puhul oli serogruppideW-135 ja Y hSBA tiiter madalam võrreldes kahekuulise vahega kahe annuse manustamisega. Vastused olid sarnased ka serogruppideA ja C korral, kui manustati üksikannus või kaks annust (vt lõik5.1). Selle tähelepaneku kliiniline tähtsus ei ole teada. Kui väikelapsel on serogruppidegaW-135 ja/või Y kokkupuutumise tõttu eriti suur risk nakatuda meningokokiga, võib kaaluda Nimenrixi teise annuse manustamist kahekuulise intervalliga. SerogruppA-ja serogrupp C-vastaste antikehade vähenemise kohta 12…23kuu vanustel lastel pärast Nimenrixi esimest annust vt lõigust „Bakteritsiidsete antikehade tiitri püsimine seerumis“.

Bakteritsiidsete antikehade tiitri püsimine seerumis

Pärast Nimenrixiga vaktsineerimist väheneb serogrupp A-vastaste bakteritsiidsete antikehade tiiter seerumis, kui kasutatakse hSBA-d (vt lõik5.1). Selle tähelepaneku kliiniline tähtsus ei ole teada. Kui arvatakse, et isikulon eriti suur risk ekspositsiooniks serogruppA suhtes ja see isik on saanud annuse Nimenrixi ligikaudu aasta varem, siis võib kaaluda vaktsiini korduvannuse manustamist.

SerogruppideA, C, W-135 ja Y puhul on aja jooksul täheldatud antikehatiitri vähenemist. Selle tähelepaneku kliiniline tähtsus ei ole teada. Korduvannuse kasutamist võib kaaluda väikelapseeas vaktsineeritud isikutel, kellel püsib suur ekspositsioonirisk meningokokkide serogruppideA, C, W-135 või Y poolt põhjustatud haigustele (vt lõik5.1). Nimenrixi mõju teetanusevastaste antikehade kontsentratsioonile

Kuigi pärast Nimenrixiga vaktsineerimist täheldati teetanuse toksoidi (TT) vastaste antikehade kontsentratsiooni suurenemist, ei asenda Nimenrix teetanusevastast vaktsineerimist. Nimenrixi manustamine teisel eluaastal koos TT-d sisaldava vaktsiiniga või üks kuu enne seda ei mõjuta reageerimist TT-le ega mõjuta olulisel määral ka ohutust. Andmed üle 2-aastaste isikute kohta puuduvad.

Naatriumi sisaldus

Ravim sisaldab vähem kui 1mmol (23mg) naatriumi annuses, see tähendab põhimõtteliselt „naatriumivaba“.

4.5 Koostoimed teiste ravimitega ja muud koostoimed

Imikutele võib Nimenrixi manustada koos kombineeritud DTaP-HBV-IPV/Hib-i vaktsiinide ja 10-valentse pneumokoki konjugaatvaktsiiniga.

Alates 1aasta vanusest võib Nimenrixi manustada koos ükskõik missuguse järgmise vaktsiiniga: hepatiitA (HAV) ja hepatiitB (HBV) vaktsiinid, leetrite-mumpsi-punetiste (MMR) vaktsiin, leetrite- mumpsi-punetiste-tuulerõugete (MMRV) vaktsiin, 10-valentne konjugeeritud pneumokokivaktsiin või sesoonse gripi adjuvandita vaktsiin.

Nimenrixi võib teisel eluaastal manustada ka koos kombineeritud difteeria-teetanuse-atsellulaarse läkaköha (DtaP) vaktsiinidega, sealhulgas DTaP vaktsiinide kombinatsioonidhepatiitB, inaktiveeritud lastehalvatuse või Haemophilus influenzae’ tüüp b (HBV, IPV või Hib) vaktsiinidega, näiteks DTaP-HBV-IPV/Hib-i vaktsiini ning 13-valentse pneumokokkidevastase konjugeeritud vaktsiiniga.

9...25-aastastele isikutele võib Nimenrixi manustada koos inimese papilloomiviiruse kahevalentse [tüüp16 ja 18] rekombinantse vaktsiiniga (HPV2).

Siiski tuleb võimalusel Nimenrixi ja TT-d sisaldavat vaktsiini, näiteks DTaP-HBV-IPV/Hib-i vaktsiini manustada koos või tuleb Nimenrixi manustada vähemalt üks kuu enne TT-d sisaldavat vaktsiini. Üks kuu pärast samaaegset manustamist koos 10-valentse konjugeeritud pneumokokivaktsiiniga täheldati väiksemaid geomeetrilisi keskmisi antikehakontsentratsioone (GMC, geometric mean antibody concentration) ja opsonofagotsütaarses analüüsis (OPA) antikehade GMT väärtusi ühe pneumokoki serotüübi suhtes (18C konjugeeritud teetanuse toksoidi kandjavalguga). Selle tähelepaneku kliiniline tähtsus ei ole teada. Koosmanustamisel puudus mõju immuunvastusele ülejäänudüheksale pneumokoki serotüübile.

Üks kuu pärast samaaegset manustamist koos teetanuse toksoidi -vähendatud koguses difteeria toksoidi -atsellulaarse läkaköha kombineeritud adsorbeeritud vaktsiiniga (Tdap) 9...25-aastastele uuritavatele täheldati väiksemaid GMC näitajaid iga läkaköha antigeeni korral (läkaköha toksoid [PT, pertussis toxoid]), niitjas hemaglutiniin [FHA, filamentous haemagglutinin] ja pertaktiin [PRN]. Enam kui 98%-l uuritavatest olid PT-, FHA-või PRN-vastased kontsentratsioonid analüüsipiirväärtustest suuremad. Nende leidude kliiniline tähtsus on teadmata. Koosmanustamine ei avaldanud mingit toimet Nimenrixi immuunvastusele ega Tdapis sisalduvatele teetanuse või difteeria antigeenidele.

Kui Nimenrixi manustatakse samaaegselt mõne teisesüstitava vaktsiiniga, tuleb vaktsiinid alati manustada erinevatesse süstekohtadesse.

Immunosupressiivset ravi saavatel patsientidel ei pruugita saavutada küllaldast ravivastust.

4.6 Fertiilsus, rasedus ja imetamine

Rasedus

Nimenrixi kasutamise kohta rasedatel on piiratud kogemus.

Loomkatsed ei näita otsest või kaudset kahjulikku toimet rasedusele, embrüo/loote arengule, poegimisele ega sünnijärgsele arengule (vt lõik5.3).

Nimenrixi võib kasutada raseduse ajal ainult siis, kui see on kindlasti vajalik ja kui potentsiaalsed eelised ületavad potentsiaalsed riskid lootele.

Imetamine

Ei ole teada, kas Nimenrix eritub inimese rinnapiima.

Nimenrixi võib kasutada imetamise ajal ainult siis, kui potentsiaalsed eelised ületavad potentsiaalsed riskid.

Fertiilsus

Loomkatsed ei ole näidanud otseseid ega kaudseid kahjulikke toimeid fertiilsusele.

4.7 Toime reaktsioonikiirusele

Nimenrixi toime kohta autojuhtimise ja masinate käsitsemise võimele ei ole uuringuid läbi viidud. Mõned lõigus4.8 „Kõrvaltoimed“ nimetatud toimed võivad siiski mõjutada autojuhtimise või masinate kasutamise võimet.

4.8 Kõrvaltoimed

Ohutusprofiili kokkuvõte

Allolevas tabelis esitatud Nimenrixi ohutusandmed tuginevad kahe kliinilise uuringu andmestikule.  Nimenrixi üksikannuse saanud 9621uuritava andmete koondanalüüs. See hõlmab andmeid 3079väikelapse (12kuud kuni 23kuud), 909lapse (2 kuni 5aastat), 990lapse (6 kuni 10aastat), 2317nooruki (11 kuni 17aastat) ja 2326täiskasvanu (18 kuni 55aastat) kohta.  Andmed uuringust imikutega, kes olid esimese annuse saamisel 6 kuni 12nädala vanused (uuring MenACWY-TT-083): 1052osalejat said vähemalt ühe annuse esmasest 2-või 3-annuselisest Nimenrixi vaktsineerimiskavast ja 1008osalejat revaktsineeriti ligikaudu 12kuu vanuselt. Ohutusandmeid on hinnatud ka eraldi uuringus, milles Nimenrixi üksikannus manustati 274isikule vanuses 56aastat ja vanemad.

Paiksed ja üldised kõrvaltoimed 6…12nädala ja 12...14kuu vanuste rühmades, kes said kahekuulise vahega kaks annust Nimenrixi, seostati esimest ja teist annust sarnase paikse ja süsteemse reaktogeensusega.

Nimenrixiga revaktsineerimise järgselt avaldunud paiksete ja üldiste kõrvaltoimete profiil pärast Nimenrixiga või mõne teise konjugeeritud või tavalise polüsahhariidsemeningokokivaktsiiniga esmast vaktsineerimist(uuritavate vanusevahemik 12kuud kuni 30aastat)oli sarnane Nimenrixiga esmase vaktsineerimise järgselt täheldatud paiksete ja üldiste kõrvaltoimete profiiliga, v.a seedetrakti

sümptomid (sh diarröa, oksendamine ja iiveldus), mida esines väga sageli 6-aastastel ja vanematel uuritavatel. Kõrvaltoimete loetelu tabelina

Teatatud kõrvalnähud on esitatud järgmiste esinemissageduste kategooriate järgi.

Väga sage: (≥1/10) Sage: (≥1/100 kuni <1/10) Aeg-ajalt: (≥1/1000 kuni <1/100) Harv: (≥1/10000 kuni <1/1000) Väga harv: (<1/10000) Teadmata (ei saa hinnata olemasolevate andmete alusel)

Tabelis1 on toodud kõrvaltoimed, millest teatati 6nädala kuni 55aasta vanustel uuringus osalejatel ja turuletulekujärgselt. Üle 55-aastastel uuringus osalejatel teatatud kõrvaltoimed olid sarnased noorematel täiskasvanutel teatatud kõrvaltoimetega.

Tabel1.Kõrvaltoimete kokkuvõtlik tabel organsüsteemi klasside alusel Organsüsteemi klass Sagedus Kõrvaltoimed Vere ja lümfisüsteemi häired teadmata lümfadenopaatia Immuunsüsteemi häired aeg-ajalt ülitundlikkus*** Ainevahetus-ja toitumishäired väga sage isutus Psühhiaatrilised häired väga sage ärritatavus Närvisüsteemi häired väga sage uimasus Seedetrakti häired sage kõhulahtisus Naha ja nahaaluskoe aeg-ajalt kihelus kahjustused urtikaaria Lihaste,luustiku ja sidekoe aeg-ajalt müalgia kahjustused valu jäsemes Üldisedhäired ja väga sage palavik manustamiskoha reaktsioonid turse süstekohas *Iiveldus ja süstekoha hematoom esinesid imikutel aeg-ajalt. **Lööve esines imikutel sageli. ***Turuletulekujärgselt tuvastatud kõrvaltoime.

Võimalikest kõrvaltoimetest teatamine Ravimi võimalikest kõrvaltoimetest on oluline teatada ka pärast ravimi müügiloa väljastamist. See võimaldab jätkuvalt hinnata ravimi kasu/riski suhet. Tervishoiutöötajatel palutakse kõigist võimalikest kõrvaltoimetest teatada riikliku teavitamissüsteemi (vt V lisa)kaudu.

4.9 Üleannustamine

Üleannustamisest ei ole teatatud.

5. FARMAKOLOOGILISED OMADUSED

5.1 Farmakodünaamilised omadused

Farmakoterapeutiline rühm: vaktsiinid, meningokokivaktsiinid; ATC-kood: J07AH08

Toimemehhanism

Meningokoki kapsli vastased antikehad kaitsevad meningokokkhaiguse vastu komplemendi poolt vahendatud bakteritsiidse aktiivsuse kaudu. Nimenrix indutseerib bakteritsiidsete antikehade tootmist Neisseria meningitidis’e serogruppideA, C, W-135 ja Y kapsli polüsahhariidide vastu, mõõdetuna kas rSBA või hSBA abil.

Immunogeensus imikutel

Uuringus MenACWY-TT-083 manustati esimene annus 6 kuni 12nädala vanuselt, teine 2-kuulise intervalli möödudes ja kolmas (revaktsineerimise) annus manustati ligikaudu 12kuu vanuselt. Samal ajal manustati DTaP-HBV-IPV/Hib ja 10-valentset pneumokokivaktsiini. Nimenrix indutseeris rSBA ja hSBA tiitrid nelja meningokokkide rühma vastu, nagu esitatud tabelis2. Vastus C-grupi vastu ei olnud halvem litsentseeritud MenC-CRM-i ja MenC-TT vaktsiinide poolt põhjustatust osalejate protsendi alusel rSBA tiitritega ≥8 1kuu pärast teist annust.

Selle uuringu andmed toetavad immunogeensus-ja annustamisandmete ekstrapoleerimist imikutele vanuses alates 12nädalast kuni alla 6kuu.

Tabel2. rSBA* ja hSBA** tiitrid imikutel pärast kahte annust Nimenrixi (või MenC-CRM-i või MenC-TT-d), mis manustati 2-kuulise intervalliga (esimene annus manustati imikutele 6...12elunädalal), ja pärast revaktsineerimist 12kuu vanuses (uuring MenACWY-TT-083) Meningo- rSBA* hSBA** kokkide Vaktsiini Ajahetk 8 GMT 8 GMT sero- grupp N N grupp A Nimenrix Pärast Nimenrix Pärast MenC- 99,9) C CRM-i Pärast vaktsiin revaktsi- 1051 100% 5438 MenC- TT vaktsiin 459 219 W Nimenrix Pärast Y Nimenrix Pärast Immunogeensuse analüüs tehti esmastel protokollikohastel kohortidel. *rSBA analüüs viidi läbi Public Health England(PHE) laborites Ühendkuningriigis. **hSBA analüüs viidi läbi GSK laborites. (1)vereproovid võeti 21 kuni 48 päeva pärast vaktsineerimist. Uuringus MenACWY-TT-087 said imikud kas ühe esmaannuse 6-kuuselt, millele järgnes korduvannus 15...18-kuuselt (mõlemas vaktsineerimise ajapunktis manustati vaktsiini koos DTaP-IPV/Hib ja 10-valentse konjugeeritud pneumokokivaktsiiniga), või kolm esmaannust 2-, 4-ja 6-kuuselt, millele järgnes korduvannus 15...18-kuuselt. 6kuu vanuselt manustatud üksik esmaannus kutsus esile tugevad rSBA tiitrid nelja meningokoki grupi puhul, mõõdetuna nende uuringus osalejate osakaaluga, kellel olid rSBA tulemuste põhjal tiitrid ≥8, mis olid võrreldavad vastustega pärast

kolmeannuselise esmaannuse viimast annust. Korduvannus tekitas tugevad, kahes annuserühmas võrreldavad vastused kõigi nelja meningokokkide rühmavastu. Tulemused on esitatud tabelis3.

Tabel3. rSBA* ja hSBA** tiitrid imikutel pärast ühte annust Nimenrixi 6.elukuul ja enne ning pärast korduvannust 15...18.elukuul (uuring MenACWY-TT-087) Meningo- kokkide Ajahetk serogrupp N N Pärast 98,8% 1333 98,3% 271 1.annust(1) (95,6; 99,9) (1035; 1716) (90,9; 100) (206; 355) Enne A korduv- 131 71 annust Pärast korduv- 139 83 annust(1) Pärast 99,4% 592 100% 523 1.annust(1) (96,6; 100) (482; 726) (94,6; 100) (382; 717) Enne C korduv- 131 78 annust Pärast korduv- 139 92 annust(1) Pärast 93,9% 1256 87,2% 137 1.annust(1) (89; 97) (917; 1720) (74,3; 95,2) (78,4; 238) Enne W korduv- 131 53 annust Pärast korduv- 139 59 annust(1) Pärast 98,8% 1470 92,3% 195 1.annust(1) (95,6; 99,9) (1187; 1821) (81,5; 97,9) (118; 323) Enne Y korduv- 131 61 annust Pärast korduv- 139 69 annust(1) Immunogeensuse analüüstehti esmastel protokollikohastel kohortidel. *rSBA analüüs viidi läbi PHE laborites Ühendkuningriigis. **hSBA analüüs viidi läbi Neomedis Kanadas. (1) vereproovid võeti 1kuu pärast vaktsineerimist. hSBA tiitrite mõõtmine oli teisene tulemusnäitaja uuringus MenACWY-TT-087. Kuigi mõlema manustamisskeemi puhul täheldati sarnaseid vastuseid serogruppideleA ja C, seostati üksikut esmaannust imikutel vanuses 6kuud väiksemate hSBA tiitritega serogruppideleW-135 ja Y mõõdetuna nende uuringus osalejate protsendina, kellel olid hSBA tulemuste põhjal tiitrid ≥8 [vastavalt 87,2% (95% CI: 74,3; 95,2) ja 92,3% (95% CI: 81,5; 97,9)], võrreldes kolme esmaannusega 2-, 4-ja 6-kuuselt [vastavalt 100% (95% CI: 96,6; 100) ja 100% (95% CI: 97,1; 100)] (vt lõik4.4). Pärast korduvannust olid hSBA tulemuste põhjal tiitrid kõigi nelja meningokoki grupi puhul kahe manustamisskeemi vahel võrreldavad. Tulemused on esitatud tabelis3.

Immunogeensus 12…23kuu vanustel väikelastel Kliinilistes uuringutes MenACWY-TT-039 ja MenACWY-TT-040 kutsus Nimenrixi üksikannus esile SBA tiitrid nelja meningokoki tüübi puhul, kusjuures rSBA tiitri ≥8 saavutamise osas olid tüübi C puhul rSBA tiitrid võrreldavad registreeritud MenC-CRM-i vaktsiinipoolt indutseeritud tiitritega. Uuringus MenACWY-TT-039 mõõdeti hSBA-d samuti teisese tulemusnäitajana. Tulemused on esitatud tabelis4.

Tabel4. SBA* tiitrid pärast ühte annust Nimenrixi (või MenC-CRM-i) 12…23kuu vanustel väikelastel (uuringud MenACWY-TT-039/040) Meningo- Vaktsiini Uuring MenACWY-TT-039(1) Uuring MenACWY-TT-040(2) kokkide grupp rSBA* hSBA* rSBA* serogrupp N ≥8 GMT N ≥8 GMT N ≥8 GMT A Nimenrix 354 99,7% 2205 338 77,2% 19,0 183 98,4% 3170 C Nimenrix 354 99,7% 478 341 98,5% 196 183 97,3% 829 MenC- 121 97,5% 212 116 81,9% 40,3 114 98,2% 691 CRM-i (92,9; 99,5) (170; 265) (73,7; 88,4) (29,5; 55,1) (93,8; 99,8) (521; 918) vaktsiin W-135 Nimenrix 354 100% 2682 336 87,5% 48,9 186 98,4% 4022 Y Nimenrix 354 100% 2729 329 79,3% 30,9 185 97,3% 3168 Immunogeensuse analüüs tehti protokollikohastel kohortidel. (1) Vereproov võeti 42 kuni 56 päeva pärast vaktsineerimist. (2) Vereproovvõeti 30 kuni 42 päeva pärast vaktsineerimist. *SBA analüüs viidi läbi GSK laborites. Pikaajaline immunogeensus väikelastel Uuringus MenACWY-TT-104uuriti immunogeensust 1kuu pärast vaktsineerimist ja immuunvastuse püsimist kuni 5aasta jooksul pärast Nimenrixi 1 või 2annuse (manustatuna 2-kuulise vahega) manustamist 12…14kuu vanustele väikelastele.Üks kuu pärast ühe või kahe annuse Nimenrix manustamist esinesidrSBA tiitrid kõigi nelja meningokoki serogrupivastu, kusjuures rSBA tiitri≥8 ja GMT saavutanud uuringus osalejate osakaalud olid sarnased (protsentides).Teisese tulemusnäitajana mõõdeti hSBA tiitreid. Üks kuu pärast ühe või kahe annuse Nimenrix manustamist esinesidhSBA tiitrid serogruppideW-135 ja Y vastu, kusjuures hSBA tiitri ≥8 saavutanute osakaal oli (protsentides) suurem kahe annuse puhul võrreldes üksikannusega (vt lõik4.4). Nimenrix indutseeris hSBA tiitrid serogruppideA ja C vastu ja kahe annuse võrdlemisel üksikannusega sarnanesid hSBA tiitri ≥8 saavutanud uuringus osalejate osakaalud(protsentides). Kõikide serogruppide vastu hSBA tiitri ≥8 saavutanute osakaalu (protsentides) osastäheldati 5.aastal ühe ja kahe annuse manustanute vahel ainult väikest antikehade püsivuse erinevust. 5.aastal täheldati antikehade püsivust serogruppideC, W-135 ja Y vastu. Ühe ja kahe annuse manustamise järel olid hSBA tiitri ≥8 saavutanute osakaalud(protsentides) serogrupiC vastu vastavalt 60,7% ja 67,8%, serogrupiW-135 vastu vastavalt 58,9% ja 63,6% ja serogrupiY vastu vastavalt 61,5% ja 54,2%. Uuringus osalejatel oli hSBA tiiter≥8 serogrupiA vastu ühe või kahe annuse manustamise järel vastavalt 27,9% ja 17,9%. Tulemused on esitatud tabelis5.

Tabel5. rSBA ja hSBA tiitrid ja nende püsivus kuni 5aasta jooksul pärast ühte või kahte annust Nimenrixi, millest esimene annus manustati 12…14kuu vanustele väikelastele (uuring MenACWY-TT-104) Meningo- Nimenrixi rSBA* hSBA** kokkide annuse Ajahetk(1) N ≥8 GMT N ≥8 GMT serogrupp grupp (95% CI) (95% CI) (95% CI) (95% CI) 1annus A 158 66 2annust 1.aastal 143 62 1annus C 157 70 2annust 1.aastal 143 63 1annus W-135 158 61 2annust 1.aastal 143 65

Meningo- Nimenrixi rSBA* hSBA** kokkide annuse Ajahetk(1) N ≥8 GMT N ≥8 GMT serogrupp grupp (95% CI) (95% CI) (95% CI) (95% CI) 1annus Y 157 56 2annust 1.aastal 143 58 Immunogeensuse analüüs tehti protokollikohastel kohortidel. (1) Vereproov võeti 21…48päeva pärast vaktsineerimist. *rSBA analüüs viidi läbi PHE laboritesÜhendkuningriigis. **hSBA analüüs viidi läbi GSK laborites. rSBA ja hSBA tiitreid määrati 10aasta jooksul lastel, keda esmaselt vaktsineeriti Nimenrixi või MenC-CRM-i üksikannusega 12...23-kuuselt uuringu MenACWY-TT-027 käigus. SBA tiitrite püsivust hinnati kahe jätku-uuringuga: MenACWY-TT-032 (5aasta jooksul) ja MenACWY-TT-100 (10aasta jooksul). Uuringus MenACWY-TT-100 hinnati samuti Nimenrixi ühe korduvannuse järgset vastust, mis manustati 10aastat pärast esmast Nimenrixiga või MenC-CRM-iga vaktsineerimist. Tulemused on esitatudtabelis6(vt lõik4.4). Tabel6. rSBA ja hSBA tiitrid pärast ühte annust Nimenrixi (või MenC-CRM-i) 12...23kuu vanustel väikelastel, püsivus kuni 10aastat, ja pärast korduvannust, mis manustati 10aastat peale esmast vaktsineerimist (uuringud MenACWY-TT-027/032/100) Meningo- rSBA* hSBA** Vaktsiini kokkide Ajahetk ≥8 GMT ≥8 GMT grupp N N serogrupp (95% CI) (95% CI) (95% CI) (95% CI) A Nimenrix 10.aasta(3)

Meningo- rSBA* hSBA** Vaktsiini kokkide Ajahetk ≥8 GMT ≥8 GMT grupp N N serogrupp (95% CI) (95% CI) (95% CI) (95% CI) Nimenrix 10.aasta(3) C MenC- (30,8; 89,1) (6,5; 107) (58,7; 99,8) (21,2; 557) CRM-i 10.aasta(3) vaktsiin (enne 87,5% 86,7 93,3% 117 W-135 Nimenrix 10.aasta(3) Y Nimenrix 10.aasta(3) Immunogeensuse analüüs tehti protokollikohastel kohortidel 1kuu ja 5aastat pärast vaktsineerimist ning revaktsineerimine vastavalt protokollikohasele kohordile. Uuringus osalejad, kelle ravivastus meningokoki serogrupiC vastu oli suboptimaalne (määratletud kui SBA tiiter väiksem kui eelnevalt määratletud analüüsi piirväärtus), pidid saama lisaannuse MenC vaktsiini enne 6.aastat. Need uuringus osalejad jäeti välja 4. ja 5.aasta analüüsidest, kuid kaasati 10.aasta analüüsi.

(1) Uuring MenACWY-TT-027 (2) Uuring MenACWY-TT-032 (3) Uuring MenACWY-TT-100 (4) Vereproov võeti 1kuu pärast korduvannust 10.aastal. *rSBA analüüs viidi läbi GSK laborites 1kuu pärast esmast vaktsineerimist ja Ühendkuningriigis PHE laborites järgnevate proovivõtu ajahetkede puhul. **hSBA analüüs viidi läbi GSK laborites ja Neomedis Kanadas uuringu MenACWY-TT-100 ajahetkede jaoks. Revaktsineerimise püsivus Uuringus MenACWY-TT-102 hinnati SBA tiitrite püsivust kuni 6aasta jooksul pärast Nimenrixi või MenC-CRM korduvannust, mis manustati uuringus MenACWY-TT-048 lastele, keda esmaselt vaktsineeriti sama vaktsiiniga 12...23-kuuselt uuringus MenACWY-TT-039. Üksik korduvannus manustati 4aastat pärast esmast vaktsineerimist. Tulemused on esitatud tabelis7(vt lõik4.4). Tabel7. rSBA ja hSBA tiitrid pärast ühte annust Nimenrixi (või MenC-CRM-i) 12...23kuu vanustel väikelastel, püsivus 4.aastal ja vastus pärast korduvannust 4aastat peale esmast vaktsineerimist, ning nende püsivus kuni 6aastat pärast revaktsineerimist (uuringud MenACWY-TT-039/048/102) Meningo- rSBA* hSBA** Vaktsiini Ajahetk kokkide ≥8 GMT ≥8 GMT grupp N N serogrupp (95% CI) (95% CI) (95% CI) (95% CI) A Nimenrix (pärast 100,0% 7173 99,5% 1343 Nimenrix (pärast 100,0% 4512 100,0% 15831 C MenC- korduvannust) CRM (pärast 100,0% 3718 100,0% 8646 vaktsiin korduvannust)(2,3) (91,8; 100,0) (2596; 5326) (89,4; 100,0) (5887; 12699)

Meningo- rSBA* hSBA** Vaktsiini Ajahetk kokkide ≥8 GMT ≥8 GMT grupp N N serogrupp (95% CI) (95% CI) (95% CI) (95% CI) W-135 Nimenrix (pärast 100,0% 10950 100,0% 14411 Y Nimenrix (pärast 100,0% 4585 100,0% 6776 Immunogeensuse analüüs tehti protokollikohastelkohortidel iga ajahetke jaoks. (1) Uuring MenACWY-TT-039 (2) Uuring MenACWY-TT-048 (3) Vereproov võeti 1kuu pärast korduvannust 4.aastal. (4) Uuring MenACWY-TT-102 *rSBA analüüs viidi läbi GSK laborites 1kuu pärast esmastvaktsineerimist ja Ühendkuningriigis PHE laborites järgnevate proovivõtu ajahetkede puhul. **hSBA analüüs viidi läbi GSK laborites ja Neomedis Kanadas uuringu MenACWY-TT-102 ajahetkede jaoks. Immunogeensus 2…10-aastastel lastel Uuring MenACWY-TT-081 näitas, et Nimenrixi üksikannus ei ole halvem teisest registreeritud MenC-CRM-i vaktsiinist immuunvastuse poolest serogruppC suhtes [vastavalt 94,8% (95% CI 91,4; 97,1) ja 95,7% (95% CI 89,2; 98,8)]. Nimenrixi rühmas olid GMT väärtused väiksemad [2795 (95% CI 2393; 3263)] kui MenC-CRM-i vaktsiini suhtes [5292 (95% CI 3815; 7340)]. Uuring MenACWY-TT-038 näitas, et Nimenrixi üksikannus ei ole halvem registreeritud ACWY-PS-i vaktsiinist immuunvastuse poolest nelja meningokoki serogrupi suhtes, nagu on esitatud tabelis8. Tabel8. rSBA* tiitrid pärast ühte annust Nimenrixi (või ACWY-PS-i) 2…10-aastastel lastel (uuring MenACWY-TT-038) Meningo- Nimenrix(1) ACWY-PS-i vaktsiin(1) kokkide VR GMT VR GMT N N serogrupp (95% CI) (95% CI) (95% CI) (95% CI) A 594 192 C 691 234 W-135 691 236 Y 723 240 Immunogeensuse analüüs tehti protokollikohastel kohortidel. (1) Vereproov võeti 1kuu pärast vaktsineerimist. VR (vaccine response): vaktsiini immuunvastus määratleti uuritavate osakaaluga, kes vastasid järgmistele tingimustele:

 esmaselt seronegatiivsetel uuritavatel (s.t vaktsineerimiseelne rSBA tiiter <8) oli rSBA tiiter ≥32;  vaktsineerimiseelse ja -järgse perioodi vahel esines esmaselt seropositiivsetel uuritavatel(s.t vaktsineerimiseelne rSBA tiiter oli ≥8) vähemalt 4-kordne rSBA tiitri suurenemine. *rSBA analüüs viidi läbi GSK laborites. SBA tiitrite püsimist hinnati lastel, keda vaktsineeriti esmaselt uuringus MenACWY-TT-081, nagu on esitatud tabelis9(vt lõik4.4).

Tabel9. rSBA ja hSBA tiitrid kuni 44kuud pärast Nimenrixi (või MenC-CRM-i) lastel, kes vaktsineerimise ajal olid 2...10-aastased (uuring MenACWY-TT-088) Meningo- rSBA* hSBA** Vaktsiini Ajahetk kokkide ≥8 GMT ≥8 GMT grupp (kuud) N N serogrupp (95% CI) (95% CI) (95% CI) (95% CI) A Nimenrix Nimenrix C MenC- 32 69 33 CRM-i vaktsiin 44 66 31 W-135 Nimenrix Y Nimenrix Immunogeensuse analüüs tehti protokollikohastel püsivuse kohortidel, mis olid kohandatud iga ajahetke jaoks. *rSBA analüüs viidi läbi PHE laborites Ühendkuningriigis. **hSBA analüüs viidi läbi GSK laborites. hSBA tiitrite püsivust hinnati 1aasta pärast vaktsineerimist 6…10-aastastel lastel, keda esmaselt vaktsineeriti uuringus MenACWY-TT-027 (tabel10) (vt lõik4.4). Tabel10. hSBA* tiitrid pärast ühte annust Nimenrixi (või ACWY-PS-i) 6…10-aastastel lastel ja nende püsivus 1aasta pärast vaktsineerimist (uuringud MenACWY-TT-027/028) Vaktsiini 1kuu pärast vaktsineerimist 1aasta püsivus Meningo- grupp (uuring MenACWY-TT-027) (uuring MenACWY-TT-028) kokkide serogrupp N N Nimenrix 80,0% 53,4 16,3% 3,5 A ACWY-PS 25,7% 4,1 5,7% 2,5 vaktsiin (12,5; 43,3) (2,6; 6,5) (0,7; 19,2) (1,9; 3,3) Nimenrix 89,1% 156 95,2% 129 C ACWY-PS 39,5% 13,1 32,3% 7,7 vaktsiin (24,0; 56,6) (5,4; 32,0) (16,7; 51,4) (3,5; 17,3) Nimenrix 95,1% 133 100% 257 W-135 ACWY-PS 34,3% 5,8 12,9% 3,4 vaktsiin (19,1; 52,2) (3,3; 9,9) (3,6; 29,8) (2,0; 5,8)

Vaktsiini 1kuu pärast vaktsineerimist 1aasta püsivus Meningo- grupp (uuring MenACWY-TT-027) (uuring MenACWY-TT-028) kokkide serogrupp N N Nimenrix 83,1% 95,1 99,1% 265 Y ACWY-PS 43,8% 12,5 33,3% 9,3 vaktsiin (26,4; 62,3) (5,6; 27,7) (18,6; 51,0) (4,3; 19,9) Immunogeensuse analüüs tehti protokollikohastel püsivuse kohortidel 1.aastal. hSBA analüüsi ei viidud läbi lastel, kes olid vaktsineerimise hetkel 2…<6-aastased. *hSBA analüüs viidi läbi GSK laborites SBA tiitrid määrati 10aasta jooksul lastel, keda esmaselt vaktsineeriti Nimenrixi või ACWY-PS-i üksikannusega 2…10-aastaseltuuringus MenACWY-TT-027. SBA tiitrite püsivust hinnati kahe jätku- uuringuga: MenACWY-TT-032 (kuni 5aasta jooksul) ja MenACWY-TT-100 (kuni 10aasta jooksul). Uuringus MenACWY-TT-100 hinnati samuti Nimenrixi ühe korduvannuse järgset vastust, mis manustati 10aastat pärast esmast Nimenrixiga või ACWY-PS-iga vaktsineerimist. Tulemused on esitatud tabelis11(vt lõik4.4). Tabel11. rSBA ja hSBA tiitrid pärast ühte annust Nimenrixi (või ACWY-PS-i) 2…10-aastastel lastel, püsivus kuni 10aastat, ja pärast korduvannust, mis manustati 10aastat peale esmast vaktsineerimist (uuringud MenACWY-TT-027/032/100) Meningo- rSBA* hSBA** kokkide Vaktsiini sero- grupp N N grupp 1.kuu(1) 225 111(5) 5.aasta(2) 98 n/a(6) -- -- 6.aasta(3) 98 90 Nimenrix (70,3; 87,1) (66,0; 174) (30,8; 52,0) (4,8; 8,8) 10.aasta(3) (enne 73 62 korduvannust) (pärast 95,9% 4626 100% 1213 korduvannust)(3,4) (88,6; 99,2) (3041; 7039) (95,1; 100) (994; 1481) A 1.kuu (1) 75 35(5) 5.aasta(2) 13 n/a(6) -- -- ACWY- 12,5% 5,8 33,3% 5,9 6.aasta(3) 24 21 PS (2,7; 32,4) (3,5; 9,6) (14,6; 57,0) (3,0; 11,7) vaktsiin 10.aasta(3) (enne 17 17 korduvannust) (pärast 100% 6414 100% 211 korduvannust)(3,4) (80,5; 100) (3879; 10608) (80,5; 100) (131; 340)

Meningo- rSBA* hSBA** kokkide Vaktsiini sero- grupp N N grupp 1.kuu (1) 225 107(5) 5.aasta(2) 98 n/a(6) -- -- 6.aasta(3) 98 97 Nimenrix (73,7; 89,6) (121; 308) (87,0; 97,7) (261; 700) 10.aasta(3) (enne 74 73 korduvannust) (pärast 100% 4020 100% 15544 korduvannust)(3,4) (95,1; 100) (3319; 4869) (94,9; 100) (11735; 20588) C 100% 750 39,5% 13,1 1.kuu(1) 74 38(5) 5.aasta(2) 13 n/a(6) -- -- ACWY- 6.aasta(3) 24 24 PS 10.aasta(3) vaktsiin 76,5% 96,2 100% 99,1 (enne 17 17 korduvannust) (pärast 100% 15101 94,1% korduvannust)(3,4) (80,5; 100) (7099; 32122) (71,3; 99,9) 1.kuu(1) 225 107(5) 5.aasta(2) 98 n/a(6) -- -- 6.aasta(3) 98 92 Nimenrix (63,6; 81,9) (155; 454) (72,1; 88,9) (42,0; 93,1) 10.aasta(3) (enne 74 59 korduvannust) (pärast 100% 27944 100% 6965 korduvannust)(3,4) (95.1; 100) (22214; 35153) (95,1; 100) (5274; 9198) W-135 1.kuu(1) 75 35(5) 5.aasta(2) 13 n/a(6) -- -- ACWY- 12,5% 7,6 30,4% 7,0 6.aasta(3) 24 23 PS (2,7; 32,4) (3,7; 15,6) (13,2; 52,9) (2,9; 16,9) vaktsiin 10.aasta(3) (enne 17 15 korduvannust) (pärast 94,1% 10463 100% 200 korduvannust)(3,4) (71,3; 99,9) (3254; 33646) (78,2; 100) (101; 395)

Meningo- rSBA* hSBA** kokkide Vaktsiini sero- grupp N N grupp 1.kuu(1) 225 94(5) 5.aasta(2) 98 n/a(6) -- -- 6.aasta(3) 98 89 Nimenrix (61,4; 80,1) (82,6; 225) (54,3; 75,0) (23,9; 68,1) 10.aasta(3) (enne 74 65 korduvannust) (pärast 100% 7530 100% 11127 korduvannust)(3,4) (95,1; 100) (5828; 9729) (95,1; 100) (8909; 13898) Y 1.kuu(1) 75 32(5) 5.aasta(2) 13 n/a(6) -- -- ACWY- 20,8% 11,6 25,0% 7,3 6.aasta(3) 24 24 PS (7,1; 42,2) (4,7; 28,7) (9,8; 46,7) (2,7; 19,8) vaktsiin 10.aasta(3) (enne 17 14 korduvannust) (pärast 100% 6959 100% 454 korduvannust)(3,4) (80,5; 100) (3637; 13317) (80,5; 100) (215; 960) Immunogeensuse analüüs tehti protokollikohastel kohortidel iga ajahetke jaoks. Uuringus osalejad, kelle ravivastus meningokoki serogrupiC vastu oli suboptimaalne (määratletud, kui SBA tiiter väiksem kui eelnevalt määratletud analüüsi piirväärtus), pidid saama lisaannuse MenC vaktsiini enne 6aastat. Need uuringus osalejad jäeti välja 5.aasta analüüsist, kuid kaasati 6. ja 10.aasta analüüsidesse. (1) Uuring MenACWY-TT-027 (2) Uuring MenACWY-TT-032 (3) Uuring MenACWY-TT-100 (4) Vereproov võeti 1kuu pärast korduvannust 10.aastal. (5) Kaasatud on 6...<11-aastased lapsed. hSBA analüüsi ei viidud läbi lastel, kes olid vaktsineerimise hetkel 2...<6-aastased. (6) Uuringu MenACWY-TT-032 protokolli kohaselt ei mõõdetud hSBA-d selles vanuserühmas 5.aastal. *rSBA analüüs viidi läbi GSKlaborites 1kuu pärast esmast vaktsineerimist ja Ühendkuningriigis PHE laborites järgnevate proovivõtu ajahetkede puhul. **hSBA analüüs viidi läbi GSK laborites jaNeomedis Kanadas uuringu MenACWY-TT-100 ajahetkede jaoks. Immunogeensus 11…17-aastastel noorukitel ja ≥18-aastastel täiskasvanutel Kahes kliinilises uuringus, mis tehti noorukitel vanuses 11...17aastat (uuring MenACWY-TT-036) ja täiskasvanutel vanuses 18…55aastat (uuring MenACWY-TT-035), manustati kas üks annus Nimenrixi või üks annus ACWY-PS-i vaktsiini. Tõestati, et Nimenrix ei olnud immunoloogiliselt vaktsiini immuunvastuse osas halvem kui ACWY-PS-i vaktsiin, nagu on esitatud tabelis12.

Tabel12. rSBA* tiitrid pärast ühte annust Nimenrixi (või ACWY-PS-i) 11…17-aastastel noorukitel ja18…55-aastastel täiskasvanutel (uuringud MenACWY-TT-035/036) Meningo- Vaktsiini (11…17-aastased)(1) (18…55-aastased)(1) kokkide grupp VR GMT VR GMT serogrupp N N Nimenrix 85,4% 5928 80,1% 3625 A ACWY- PS 191 252 vaktsiin Nimenrix 97,4% 13110 91,5% 8866 C ACWY- PS 211 288 vaktsiin Nimenrix 96,4% 8247 90,2% 5136 W-135 ACWY- PS 216 283 vaktsiin Nimenrix 93,8% 14086 87,0% 7711 Y ACWY- PS 219 288 vaktsiin Immunogeensuse analüüs tehti protokollikohastel kohortidel. (1)Vereproov võeti 1kuu pärast vaktsineerimist. VR (vaccine response): vaktsiini immuunvastus määratleti kui nende uuringus osalejate osakaal, kes vastasid järgmistele tingimustele:  esmaselt seronegatiivsetel uuringus osalejatel (s.t vaktsineerimiseelne rSBA tiiter <8) oli rSBA tiiter ≥32;  vaktsineerimiseelse ja -järgse perioodi vahel esines esmaselt seropositiivsetel uuringus osalejatel (s.t vaktsineerimiseelne rSBA tiiter oli ≥8) vähemalt 4-kordne rSBA tiitri suurenemine. *rSBA analüüs viidi läbi GSK laborites. rSBA tiitrid määrati 10aasta jooksul uuringus osalejatel, keda vaktsineeriti esmaselt Nimenrixi või ACWY-PS-i üksikannusega 11...17-aastasena uuringus StudyMenACWY-TT-036. rSBA tiitrite püsivust hinnati kahe jätku-uuringuga: MenACWY-TT-043 (kuni 5aasta jooksul) ja MenACWY-TT-101 (10.aastal). Uuringus MenACWY-TT-101 hinnati samuti Nimenrixi ühe korduvannuse järgset vastust, mis manustati 10aastat pärast esmast Nimenrixiga või ACWY-PS-iga vaktsineerimist. Tulemused on esitatud tabelis13. Tabel13. rSBA* tiitrid pärast ühte annust Nimenrixi (või ACWY-PS-i) 11...17-aastastel noorukitel, püsivus kuni 10aastat, ja pärast korduvannust, mis manustati 10aastat peale esmast vaktsineerimist (uuringud MenACWY-TT-036/043/101) Meningo Nimenrix ACWY-PS vaktsiin kokkide Ajahetk ≥8 GMT ≥8 GMT sero- N N grupp 1.kuu(1) 674 224 3.aasta(2) 449 (90,1; 150 A 644 93,0% 296 5.aasta(2) 236 (94,5; 86 10.aasta(3) (enne- 248 80,4% 143 korduv- (181; 340) (66,9; 90,2) (80,5; 253) annust)

Meningo Nimenrix ACWY-PS vaktsiin kokkide Ajahetk ≥8 GMT ≥8 GMT sero- N N grupp (pärast- korduv- 162 51 annust)(3,4) 1.kuu(1) 673 224 3.aasta(2) 449 (88,1; 150 5.aasta(2) 236 (83,8; 85 C 92,3) 10.aasta(3) (enne- 244 82,4% 177 korduv- (182; 329) (69,1; 91,6) (86,1; 365) annust) (pärast- korduv- 162 51 annust)(3,4) 1.kuu(1) 678 224 3.aasta(2) 449 (78,1; 150 5.aasta(2) 236 (80,9; 86 W-135 90,2) 10.aasta(3) (enne- 146 43,1% 16,4 korduv- (97,6; 217) (29,3; 57,8) (9,2; 29,4) annust) (pärast- korduv- 162 51 annust)(3,4) 1.kuu(1) 677 224 3.aasta(2) 449 (90,3; 150 5.aasta(2) 236 (93,4; 86 Y 98,5) 10.aasta(3) (enne- 447 49,0% 32,9 korduv- (333; 599) (34,8; 63,4) (17,1; 63,3) annust) (pärast- korduv- 162 51 annust)(3,4) Immunogeensuse analüüs tehti protokollikohastelkohortidel iga ajahetke jaoks. (1) Uuring MenACWY-TT-036 (2) Uuring MenACWY-TT-043 (3) Uuring MenACWY-TT-101 (4) Vereproov võeti 1kuu pärast korduvannust 10.aastal. *rSBA analüüs viidi läbi GSK laborites 1kuu pärast esmast vaktsineerimist ja Ühendkuningriigis PHE laborites järgnevate proovivõtu ajahetkede puhul. hSBA püsivust hinnati kuni 5aastat pärast vaktsineerimist noorukitel ja täiskasvanutel, keda esmaselt vaktsineeriti uuringus MenACWY-TT-052, nagu on esitatud tabelis14(vt lõik4.4).

Tabel14. hSBA* tiitrid pärast ühte annust Nimenrixi 11...25-aastastel noorukitel ja täiskasvanutel ning nende püsivus kuni 5aastat pärast vaktsineerimist (uuringudMenACWY-TT-052/059) Meningokokkide serogrupp A 1.aasta(2) 350 29,1% (24,4; 34,2) 5,4 (4,5; 6,4) C 1.aasta(2) 336 94,9% (92,0; 97,0) 172 (142; 207) W-135 1.aasta(2) 327 98,5% (96,5; 99,5) 197 (173; 225) Y 1.aasta(2) 356 97,8% (95,6; 99,0) 272 (237; 311) Immunogeensuse analüüs tehti protokollikohastel püsivuse kohortidel, mis olid kohaldatud iga ajahetke jaoks. (1) Uuring MenACWY-TT-052 (2) Uuring MenACWY-TT-059 *hSBA analüüs viidi läbi GSK laborites. rSBA tiitrid määrati 10aasta jooksul uuringus osalejatel, keda esmaselt vaktsineeriti Nimenrixi või ACWY-PS-i üksikannusega 11...55-aastasena uuringus MenACWY-TT-015. rSBA tiitrite püsivust hinnati kahe jätku-uuringuga: MeACWY-TT-020 (kuni 5aasta jooksul) ja MenACWY-TT-099 (kuni 10aasta jooksul). Uuringus MenACWY-TT-099 hinnati samuti vastust pärast ühte Nimenrixi korduvannust, mis manustati 10aastat pärast esmast Nimenrixiga või ACWY-PS-iga vaktsineerimist. Tulemused on esitatud tabelis15.

Tabel 15. rSBA* tiitrid pärast ühte annust Nimenrixi (või ACWY-PS-i) 11...55-aastastel noorukitel ja täiskasvanutel, püsivus kuni 10aastat, ja pärast korduvannust, mis manustati 10aastat peale esmast vaktsineerimist (uuringud MenACWY-TT-015/020/099) Meningo- Nimenrix ACWY-PS vaktsiin kokkide Ajahetk ≥8 GMT ≥8 GMT serogrupp (95% CI) (95% CI) (95% CI) (95% CI) 1.kuu(1) 323 112 4.aasta(2) 43 17 5.aasta(2) 51 19 A (71,4; 93,0) (108; 335) (33,5; 79,7) (12,6; 109) 10.aasta(3) (enne korduv- 155 52 annust) (pärast 100% 4060 100% 3585 korduvannust)(3,4) (97,6; 100) (3384; 4870) (93,2; 100) (2751; 4672)

Meningo- Nimenrix ACWY-PS vaktsiin kokkide Ajahetk ≥8 GMT ≥8 GMT serogrupp (95% CI) (95% CI) (95% CI) (95% CI) 1.kuu(1) 341 114 4.aasta(2) 43 17 5.aasta(2) 51 18 C (58,3; 84,1) (41,8; 147) (17,3; 64,3) (6,0; 49,7) 10.aasta(3) (enne korduv- 154 52 annust) (pärast 100% 13824 98,1% 3444 korduvannust)(3,4) (97,6; 100) (10840; 17629) (89,7; 100) (1999; 5936) 1.kuu(1) 340 114 4.aasta(2) 43 17 5.aasta(2) 51 19 W-135 (73,7; 94,3) (146; 543) (12,6; 56,6) (5,7; 41,9) 10.aasta(3) (enne korduv- 154 52 annust) (pärast 100% 23431 98,1% 5793 korduvannust)(3,4) (97,6; 100) (17351; 31641) (89,7; 100) (3586; 9357) 1.kuu(1) 340 114 4.aasta(2) 43 17 5.aasta(2) 51 19 Y (81,1; 97,8) (439; 1351) (38,4; 83,7) (21,9; 250) 10.aasta(3) (enne korduv- 154 52 annust) (pärast 100% 8958 100% 5138 korduvannust)(3,4) (97,6; 100) (7602; 10558) (93,2; 100) (3528; 7482) Immunogeensuse analüüs tehti protokollikohastelkohortidel 1kuu ja 5aastat pärast vaktsineerimist ning revaktsineerimine vastavalt protokollikohasele kohordile. (1) Uuring MenACWY-TT-015 (2) Uuring MenACWY-TT-020 (3) Uuring MenACWY-TT-099 (4) Vereproov võeti 1kuu pärast korduvannust 10.aastal. *rSBA analüüs viidi läbi GSK laborites 1kuu pärast esmast vaktsineerimist ja Ühendkuningriigis PHE laborites järgnevate proovivõtu ajahetkede puhul. Eraldi uuringus (MenACWY-TT-085) manustati üks annus Nimenrixi 194 Liibanoni täiskasvanule vanuses 56aastat ja vanemale (sealhulgas 133uuritavat vanuses 56...65aastat ja 61uuritavat vanuses >65 aastat). Uuritavate osakaal rSBA tiitriga ≥128 (mõõdetud GSK laborites) enne vaktsineerimist oli vahemikus 45% (serogruppC) kuni 62% (serogruppY). 1kuu pärast vaktsineerimist oli vaktsineeritute osakaal, kellel rSBA tiiter oli ≥128, vahemikus 93% (serogruppC) kuni 97% (serogruppY). >65-aastaste patsientide alarühmas oli vaktsineeritute osakaal, kellel rSBA tiiter 1kuu pärast vaktsineerimist oli ≥128, vahemikus 90% (serogruppC) kuni 97% (serogruppY). Ravivastus varem Neisseria meningitidis’e vastase konjugeeritud meningokokivaktsiiniga vaktsineeritud isikutel Alates 12kuu vanuste vanuserühma kuuluvatel osalejatel uuriti Nimenrixi revaktsineerimist, kes olid varem saanud monovalentset (MenC-CRM) või neljavalentset konjugeeritud meningokokivaktsiini (MenACWY-TT). Täheldati tugevaid anamnestilisi vastuseid esmases vaktsiinis olnud antigeeni(de)le (vt tabelid6, 7, 11, 13 ja 15).

Ravivastus varemNeisseria meningitidis’e vastase tavalise polüsahhariidse vaktsiiniga vaktsineeritud isikutel 4,5…34-aastastel isikutel tehtud uuringus MenACWY-TT-021 võrreldi Nimenrixi immunogeensust, mida manustati 30 kuni 42kuud pärast vaktsineerimist ACWY-PS-i vaktsiiniga, Nimenrixi immunogeensusega, mida oli manustatud ea poolest sarnastele uuritavatele, keda ei olnud ühegi meningokokivaktsiiniga vaktsineeritud eelneva 10aasta jooksul. Immuunvastust (rSBA tiiter ≥8) täheldati kõigi nelja meningokoki grupi vastu kõigil uuritavatel sõltumata varasema meningokokivaktsiiniga vaktsineerituse staatusest. rSBA GMT väärtused olid oluliselt väiksemad uuritavatel, kes olid enne Nimenrixi saanud 30…42kuud varem annuse ACWY-PS vaktsiini, kuigi kõik (100%) osalejad saavutasid rSBA tiitrite taseme ≥8 kõikides meningokoki gruppides (vt lõik4.4).

Anatoomilise või funktsionaalse aspleeniaga lapsed (2…17-aastased)

Uuringus MenACWY-TT-084 võrreldi immuunvastuseid kahele Nimenrixiannusele, mis manustati 2-kuulise intervalliga 43anatoomilise või funktsionaalse aspleeniaga 2…17aasta vanusele uuritavale ja 43normaalse põrnafunktsiooniga samas vanuses uuritavale. Vaktsiini esimesest annusest ühe kuu möödudes ja teisest annusest 1kuu möödudes oli rSBA tiitritega ≥8 ja ≥128 ning hSBA tiitritega ≥4 ja ≥8 uuritavate osakaal kahes rühmas sarnane.

Immunogeensus pärast Nimenrixi kahe annuse manustamist vanuses 3 ja 12kuud

Uuringus C0921062 said imikud ühe esmaannuse 3-kuuselt, millele järgnes korduvannus 12-kuuselt. 3kuu vanuselt manustatud üksik esmaannus kutsus esile tugevad rSBA tiitrid nelja meningokoki rühma puhul,mõõdetuna nende uuringus osalejate osakaaluga, kellel olid rSBA tiitrid ≥8, ja GMT-dega. Korduvannus tekitas tugevad vastused kõigi nelja meningokokkide rühma vastu. Tulemused on esitatud tabelis16.

Tabel16. rSBA tiitrid enne ja pärast kahe annusega vaktsineerimist vanuses 3kuud ja 12kuud (uuring C0921062) Meningokokkide serogrupp N A C W

Meningokokkide serogrupp N Y * rSBA analüüs viidi läbi Ühendkuningriigiterviseohutuse agentuuri (UK Health Security Agency, UKHSA) laborites. (1) vereproovid võeti 1kuu pärast vaktsineerimist. hSBA teiseste tulemusnäitajate andmeid ei ole tabelisse lisatud, sest andmeid on piiratud hulgal. Nimenrixi ühe annuse mõju Madalmaad lisasid 2018.aastal riiklikku immuniseerimiskavasse 14-kuustele väikelastele meningokokkC konjugaatvaktsiini asemele ühe annuse Nimenrixi. 2018.a käivitati ka 14...18-aastaste noorukite järelvaktsineerimise kampaania Nimenrixi ühe annusega, millest 2020.aastal sai tavapärane praktika väikelaste ja noorukite riikliku immuniseerimisprogrammina. Kahe aasta jooksul vähenes C, W ja Yserogruppide põhjustatud meningokokilise haiguse esinemissagedus oluliselt: 14...18-aastaste isikute hulgas 100% (95% usaldusvahemik: 14, 100), kõigi vaktsineerimiseks sobivas vanuses isikute hulgas 85% (95% usaldusvahemik: 32, 97) (otsene toime) ja vaktsineerimiseks mittesobivas vanuses isikute hulgas 50% (95% usaldusvahemik: 28, 65) (kaudne toime). Nimenrixi mõju oli peamiselt seotud Wserogrupist tingitud haiguse esinemissageduse vähenemisega.

5.2 Farmakokineetilised omadused

Ei ole kohaldatav.

5.3 Prekliinilised ohutusandmed

Paikse talutavuse, ägeda toksilisuse, kroonilise toksilisuse, arengu-/reproduktsioonitoksilisuse ja viljakuse mittekliinilised uuringud ei ole näidanud kahjulikku toimet inimesele.

6. FARMATSEUTILISED ANDMED

6.1 Abiainete loetelu

Pulber:

sahharoos trometamool

Lahusti:

naatriumkloriid süstevesi

6.2 Sobimatus

Sobivusuuringute puudumise tõttu ei tohi seda ravimpreparaati teiste ravimitega segada.

6.3 Kõlblikkusaeg

4aastat. Ravim säilib avamata viaalis72tundi, kui seda hoitaksetemperatuuril 0°C…2°C või 8°C…25°C. Pärast seda tuleb Nimenrix kas ära kasutada või hävitada. Need andmed on mõeldud tervishoiutöötajate juhendamiseks ainult ajutiste temperatuurikõikumiste korral.

Pärast manustamiskõlblikuks muutmist:

Pärast manustamiskõlblikuks muutmisttuleb vaktsiin viivitamatult ära kasutada. Kuigi kasutamisega viivitamist ei soovitata, on tõestatud, et manustamiskõlblikuks muudetuna püsib vaktsiin temperatuuril 30°C stabiilne 8tundi. Kui vaktsiini ei saa manustada 8tunni jooksul, siis ärge vaktsiini kasutage.

6.4 Säilitamise eritingimused

Hoida külmkapis (2°C...8°C). Mitte lasta külmuda. Hoida originaalpakendis, valguse eest kaitstult. Säilitustingimusi pärast ravimpreparaadi manustamiskõlblikuks muutmist vt lõik6.3.

6.5 Pakendi iseloomustus ja sisu

Pulber butüülkummist korgiga viaalis (Itüüpi klaas) ja lahusti butüülkummist korgiga süstlis, koos nõeltega või ilma. Pakendi suurused1 ja 10.

Kõik pakendi suurused ei pruugi olla müügil.

6.6 Erihoiatused ravimpreparaadi hävitamiseks ja käsitlemiseks

Juhised vaktsiini manustamiskõlblikuks muutmiseks süstlisse pakitud lahustiga

Nimenrixi manustamiskõlblikuks muutmiseks tuleb kogu süstlis olev lahusti lisada pulbrit sisaldavasse viaali. Nõela ühendamist süstlaga vt alltoodud jooniselt. Nimenrixiga kaasas olev süstal võib olla veidi teistsugune (ilma kruvikeermeta) kui joonisel näidatud süstal. Sellisel juhul tuleb nõel ühendada ilma seda keeramata.

1. Hoides süstla silindritühes käes

(vältige süstla kinnihoidmist kolvist), keerake ära süstla kork, pöörates seda vastupäeva.

2. Nõela süstla külge ühendamiseks

keerake nõel süstla külge päripäeva, kuni tunnete selle lukustumist (vt joonis).

3. Eemaldage nõelakaitse, mis võib

mõnikordolla veidi jäik.

4. Lisage lahustipulbrile. Pärast lahusti lisamist pulbrile tuleb segu hästi loksutada, kuni pulber on lahustis täielikult lahustunud.

Manustamiskõlblik vaktsiin on läbipaistev värvusetu lahus. Kasutatavat vaktsiini tuleb enne manustamist visuaalselt kontrollida võõrosakeste esinemise ja/või füüsikaliste omaduste muutumise suhtes. Muutuste korral tuleb vaktsiin minema visata. Pärast manustamiskõlblikuks muutmist tuleb vaktsiin viivitamatult ära kasutada.

Vaktsiini manustamiseks tuleb kasutada uut nõela.

Kasutamata ravimpreparaat või jäätmematerjal tuleb hävitada vastavalt kohalikele nõuetele.

7. MÜÜGILOA HOIDJA

Pfizer Europe MA EEIG Boulevard de la Plaine17 1050Brüssel Belgia

8. MÜÜGILOA NUMBER (NUMBRID)

EU/1/12/767/001 EU/1/12/767/002 EU/1/12/767/003 EU/1/12/767/004

9. ESMASE MÜÜGILOA VÄLJASTAMISE/MÜÜGILOA UUENDAMISE KUUPÄEV

Müügiloa esmase väljastamise kuupäev: 20. aprill 2012 Müügiloa viimase uuendamise kuupäev: 16. veebruar 2017

10. TEKSTI LÄBIVAATAMISE KUUPÄEV

Täpne teave selle ravimpreparaadi kohta on Euroopa Ravimiameti kodulehel: https://www.ema.europa.eu.

1. RAVIMPREPARAADI NIMETUS

Nimenrix süstelahuse pulber ja lahusti viaalides Meningokoki serogruppideA, C, W-135 ja Y konjugeeritud vaktsiin

2. KVALITATIIVNE JA KVANTITATIIVNE KOOSTIS

Pärast manustamiskõlblikuks muutmist sisaldab üks annus (0,5ml):

Neisseria meningitidis’e serogruppA polüsahhariidi1 5mikrogrammi Neisseria meningitidis’e serogruppC polüsahhariidi1 5mikrogrammi Neisseria meningitidis’e serogruppW-135 polüsahhariidi1 5mikrogrammi Neisseria meningitidis’e serogruppY polüsahhariidi1 5mikrogrammi

1konjugeeritud teetanuse toksoidi kandjavalkudel 44mikrogrammi

Abiainete täielik loetelu vt lõik6.1.

3. RAVIMVORM

Süstelahuse pulber ja lahusti. Pulber või kook on valge. Lahusti on läbipaistev ja värvusetu.

4. KLIINILISED ANDMED

4.1 Näidustused

Nimenrix on näidustatud Neisseria meningitidis'e serogruppideA, C, W-135 ja Y poolt põhjustatud invasiivse meningokokilise haiguse vastaseks aktiivseks immuniseerimiseks alates 6nädala vanusest.

4.2 Annustamine ja manustamisviis

Annustamine

Nimenrixi tuleb kasutada vastavalt olemasolevatele ametlikele soovitustele. Esmane immuniseerimine Imikud vanuses alates 6nädalat kuni alla 6kuu: kaks annust, mõlemad 0,5ml, tuleb manustada 2-kuulise intervalliga.

Imikud vanuses alates 6kuud, lapsed, noorukid ja täiskasvanud: tuleb manustada üks 0,5ml annus. Mõnele isikule võib olla vaja manustada täiendav Nimenrixi esmaannus (vt lõik4.4).

Revaktsineerimine Antikehade pikaajalise püsivuse andmed pärast Nimenrixiga vaktsineerimist on teada kuni 10vaktsineerimisjärgse aasta kohta (vt lõigud4.4 ja 5.1).

Pärast esmast immuniseerimiskuuri tuleb imikutele vanuses 6nädalat kuni alla12kuu manustada 12kuu vanuselt korduvannus vähemalt 2kuud pärast viimast vaktsineerimist Nimenrixiga (vt lõik5.1).

Varem vaktsineeritud 12-kuustel ja vanematel isikutel võib Nimenrixi kasutada kordusvaktsineerimiseks, kui neile tehti esmane vaktsineerimine konjugeeritud või tavalise polüsahhariidse meningokokivaktsiiniga (vt lõigud4.4 ja 5.1). Manustamisviis

Vaktsiin tuleb manustada ainult lihasesisese süstena.

Imikutel on soovitatav süstekoht reie anterolateraalne osa. Alates 1aasta vanusest on soovitatav süstekoht reie anterolateraalne osa või deltalihas(vt lõigud4.4 ja 4.5).

Ravimpreparaadi manustamiskõlblikuks muutmise juhised vt lõik6.6.

4.3 Vastunäidustused

Ülitundlikkus toimeainete või lõigus6.1 loetletud mis tahes abiainete suhtes.

4.4 Erihoiatused ja ettevaatusabinõud kasutamisel

Jälgitavus

Bioloogiliste ravimpreparaatide jälgitavuse parandamiseks tuleb manustatava ravimi nimi ja partii number selgelt dokumenteerida.

Nimenrixi ei tohi mitte mingil juhul manustada veresoonde, nahasiseselt või nahaalusi.

Hea kliiniline tava on vaktsineerimiseelselt vaadata üle vaktsineeritava haiguslugu (eriti eelmiste vaktsineerimiste ja kõrvaltoimete võimaliku esinemisega seotud asjaolud) ja läbi viia patsiendi kliiniline uurimine.

Juhuks, kui vaktsiini manustamise järel tekib harvaesinev anafülaktiline tüsistus, peab alati kättesaadav olema sobiv ravi ja jälgimine.

Kaasuv haigus

Vaktsineerimine Nimenrixiga tuleb edasi lükata uuritavatel, kellel on äge palavikuga kulgev haigus. Kergekujulise infektsiooni, näiteks külmetushaiguse esinemine ei peaks põhjustama vaktsineerimistulemuse halvenemist.

Sünkoop Eriti noorukitel võib pärast või isegi enne ükskõik missugust vaktsineerimist tekkida sünkoop (minestamine) psühhogeense reaktsiooni tõttu nõelatorkele. Sellega võivad kaasneda mitmesugused neuroloogilised nähud, näiteks mööduvad nägemishäired, paresteesiad ja jäsemete toonilis- kloonilised liigutused taastumisperioodis. Oluline on rakendada protseduure minestamisest tingitud vigastuste vältimiseks.

Trombotsütopeenia ja koagulatsioonihäired

Nimenrixi tuleb ettevaatusega manustada trombotsütopeenia või ükskõik missuguse koagulatsioonihäirega isikutele, sest lihasesisese manustamise järgselt võib neil isikutel tekkida veritsus.

Immuunpuudulikkus

Immunosupressiivset ravi saavatel või immuunpuudulikkusega patsientidel ei pruugita saavutada küllaldast immuunvastust.

Päriliku komplemendi puudulikkusega (nt C5 või C3 puudulikkus) isikutel ja terminaalse komplemendi aktiveerumist pärssivat ravi (nt ekulizumab) saavatel isikutel on suurenenud Neisseria meningitidis’e serogruppideA, C, W-135 ja Y põhjustatud invasiivse haiguse tekkerisk ka juhul, kui neil tekivad antikehad pärast vaktsineerimist Nimenrixiga. Kaitse meningokokkinfektsiooni vastu

Nimenrix annab kaitse ainult Neisseria meningitidis’e serogruppideA, C, W-135 ja Y vastu. Vaktsiin ei kaitse Neisseria meningitidis’e teiste serogruppide vastu.

Kõigil vaktsineerituil ei pruugi vaktsiin tekitada kaitsvat immuunvastust.

Varasema tavalise polüsahhariidse meningokokivaktsiiniga vaktsineerimise mõju Varem tavalise polüsahhariidse meningokokivaktsiiniga ja 30 kuni 42kuud hiljem Nimenrixiga vaktsineeritud isikutel olid väiksemad geomeetrilised keskmised tiitrid (GMT, geometric mean titre) mõõdetuna seerumi bakteritsiidsuse analüüsiga, kasutades küüliku komplementi (rSBA, rabbit complement serum bactericidal assay), kui uuritavatel, keda eelneva 10aasta jooksul ei olnud vaktsineeritud ühegi meningokokivaktsiiniga (vt lõik5.1). Selle tähelepaneku kliiniline tähtsus ei ole teada.

Vaktsineerimiseelsete teetanuse toksoidi vastaste antikehade mõju Nimenrixi ohutust ja immunogeensust hinnati, kui teisel eluaastal manustati järjestikku või üheaegselt difteeria ja teetanuse toksoide, atsellulaarset läkaköha, inaktiveeritud polioviirusi (1, 2 ja 3), B-hepatiidi pinnaantigeeni ja teetanuse toksoidile konjugeeritud Haemophilus influenzaetüüp b polüribosüülriboosfosfaatisisaldavat vaktsiini (DTaP-HBV-IPV/Hib). Nimenrixi manustamine üks kuu pärast DTaP-HBV-IPV/Hib-i vaktsiini andis tulemuseks väiksemad rSBA GMT väärtused serogruppideA, C ja W-135 vastu võrreldes koosmanustamisega (vt lõik4.5). Selle tähelepaneku kliiniline tähtsus ei ole teada.

Immuunvastus imikutel vanuses 6kuud kuni alla 12kuu 6kuu vanuses manustatud üksikannust seostati inimese komplemendiga seerumi bakteritsiidsuse analüüsi (hSBA, human complement serum bactericidal assay) väiksemate tiitritega serogruppideW-135 ja Y puhul võrreldes kolme annusega, mis manustati 2, 4 ja 6kuu vanuselt (vt lõik5.1). Selle tähelepaneku kliiniline tähtsus ei ole teada. Kui imikul vanuses 6kuud kuni alla 12kuu on serogruppidegaW-135 ja/või Y kokkupuutumise tõttueriti suur risk invasiivse meningokokilise haiguse tekkeks, võib kaaluda Nimenrixi teise esmaannuse manustamist kahekuulise intervalliga.

Immuunvastused lastel vanuses 12...14elukuud Väikelastel vanuses 12...14elukuud oli üks kuu pärast vaktsiiniannustserogruppideA, C, W-135 ja Y rSBA tiitrid sarnased, kui manustati üks annus Nimenrixi või kaks annust Nimenrixi kahekuulise vahega. Üksikannuse puhul oli serogruppideW-135 ja Y hSBA tiiter madalam võrreldes kahekuulise vahega kahe annuse manustamisega.Vastused olid sarnased ka serogruppideA ja C korral, kui manustati üksikannus või kaks annust (vt lõik5.1). Selle tähelepaneku kliiniline tähtsus ei ole teada. Kui väikelapsel on serogruppidegaW-135 ja/või Y kokkupuutumise tõttu eriti suur risk nakatuda meningokokiga, võib kaaluda Nimenrixi teise annuse manustamist kahekuulise intervalliga. SerogruppA-ja serogrupp C-vastaste antikehade vähenemise kohta 12…23kuu vanustel lastel pärast Nimenrixi esimest annust vt lõigust „Bakteritsiidsete antikehade tiitri püsimine seerumis“.

Bakteritsiidsete antikehade tiitri püsimine seerumis

Pärast Nimenrixiga vaktsineerimist väheneb serogrupp A-vastaste bakteritsiidsete antikehade tiiter seerumis, kui kasutatakse hSBA-d (vt lõik5.1). Selletähelepaneku kliiniline tähtsus ei ole teada. Kui arvatakse, et isikulon eriti suur risk ekspositsiooniks serogruppA suhtes ja see isik on saanud annuse Nimenrixi ligikaudu aasta varem, siis võib kaaluda vaktsiini korduvannuse manustamist.

SerogruppideA, C, W-135 ja Y puhul on aja jooksul täheldatud antikehatiitri vähenemist. Selle tähelepaneku kliiniline tähtsus ei ole teada. Korduvannuse kasutamist võib kaaluda väikelapseeas vaktsineeritud isikutel, kellel püsib suur ekspositsioonirisk meningokokkideserogruppideA, C, W-135 või Y poolt põhjustatud haigustele (vt lõik5.1). Nimenrixi mõju teetanusevastaste antikehade kontsentratsioonile

Kuigi pärast Nimenrixiga vaktsineerimist täheldati teetanuse toksoidi (TT) vastaste antikehade kontsentratsiooni suurenemist, ei asenda Nimenrix teetanusevastast vaktsineerimist. Nimenrixi manustamine teisel eluaastal koos TT-d sisaldava vaktsiiniga või üks kuu enne seda ei mõjuta reageerimist TT-le ega mõjuta olulisel määral ka ohutust. Andmed üle 2-aastaste isikute kohta puuduvad.

Naatriumi sisaldus

Ravim sisaldab vähem kui 1mmol (23mg) naatriumi annuses, see tähendab põhimõtteliselt „naatriumivaba“.

4.5 Koostoimed teiste ravimitega ja muud koostoimed

Imikutele võib Nimenrixi manustada koos kombineeritud DTaP-HBV-IPV/Hib-i vaktsiinide ja 10-valentse pneumokoki konjugaatvaktsiiniga.

Alates 1aasta vanusest võib Nimenrixi manustada koos ükskõik missuguse järgmise vaktsiiniga: hepatiitA (HAV) ja hepatiitB (HBV) vaktsiinid, leetrite-mumpsi-punetiste (MMR) vaktsiin, leetrite- mumpsi-punetiste-tuulerõugete (MMRV) vaktsiin, 10-valentne konjugeeritud pneumokokivaktsiin või sesoonse gripi adjuvandita vaktsiin.

Nimenrixi võib teisel eluaastal manustada ka koos kombineeritud difteeria-teetanuse-atsellulaarse läkaköha (DtaP) vaktsiinidega, sealhulgas DTaP vaktsiinide kombinatsioonid hepatiitB, inaktiveeritud lastehalvatuse või Haemophilus influenzae’ tüüp b (HBV, IPV või Hib) vaktsiinidega, näiteks DtaP-HBV-IPV/Hib-i vaktsiini ning 13-valentse pneumokokkidevastase konjugeeritud vaktsiiniga.

9...25-aastastele isikutele võib Nimenrixi manustada koos inimese papilloomiviiruse kahevalentse [tüüp16 ja 18] rekombinantse vaktsiiniga (HPV2).

Siiski tuleb võimalusel Nimenrixi ja TT-d sisaldavat vaktsiini, näiteks DTaP-HBV-IPV/Hib-i vaktsiini manustada koos või tuleb Nimenrixi manustada vähemalt üks kuu enne TT-d sisaldavat vaktsiini. Üks kuu pärast samaaegset manustamist koos 10-valentse konjugeeritud pneumokokivaktsiiniga täheldati väiksemaid geomeetrilisi keskmisi antikehakontsentratsioone (GMC, geometric mean antibody concentration) ja opsonofagotsütaarses analüüsis (OPA) antikehade GMT väärtusi ühe pneumokoki serotüübi suhtes (18C konjugeeritud teetanuse toksoidi kandjavalguga). Selle tähelepaneku kliiniline tähtsus eiole teada. Koosmanustamisel puudus mõju immuunvastusele ülejäänud üheksale pneumokoki serotüübile.

Üks kuu pärast samaaegset manustamist koos teetanuse toksoidi -vähendatud koguses difteeria toksoidi -atsellulaarse läkaköha kombineeritud adsorbeeritud vaktsiiniga (Tdap) 9...25-aastastele uuritavatele täheldati väiksemaid GMC näitajaid iga läkaköha antigeeni korral (läkaköha toksoid [PT, pertussis toxoid]), niitjas hemaglutiniin [FHA,filamentous haemagglutinin] ja pertaktiin [PRN]. Enam kui 98%-l uuritavatest olid PT-, FHA-või PRN-vastased kontsentratsioonid analüüsi piirväärtustest suuremad. Nende leidude kliiniline tähtsus on teadmata. Koosmanustamine ei avaldanud mingit toimet Nimenrixi immuunvastusele ega Tdapis sisalduvatele teetanuse või difteeriaantigeenidele.

Kui Nimenrixi manustatakse samaaegselt mõne teise süstitava vaktsiiniga, tuleb vaktsiinid alati manustada erinevatesse süstekohtadesse.

Immunosupressiivset ravi saavatel patsientidel ei pruugita saavutada küllaldast ravivastust.

4.6 Fertiilsus, rasedus ja imetamine

Rasedus

Nimenrixi kasutamise kohta rasedatel on piiratud kogemus.

Loomkatsed ei näita otsest või kaudset kahjulikku toimet rasedusele, embrüo/loote arengule, poegimisele ega sünnijärgsele arengule (vt lõik5.3).

Nimenrixi võib kasutada raseduse ajal ainult siis, kui see on kindlasti vajalik ja kui potentsiaalsed eelised ületavad potentsiaalsed riskid lootele.

Imetamine

Ei ole teada, kas Nimenrix eritub inimese rinnapiima.

Nimenrixi võib kasutada imetamise ajal ainult siis, kui potentsiaalsed eelised ületavad potentsiaalsed riskid.

Fertiilsus

Loomkatsed ei ole näidanud otseseid ega kaudseid kahjulikke toimeid fertiilsusele.

4.7 Toime reaktsioonikiirusele

Nimenrixi toime kohta autojuhtimise ja masinate käsitsemise võimele ei ole uuringuid läbi viidud. Mõned lõigus4.8 „Kõrvaltoimed“ nimetatud toimed võivad siiski mõjutada autojuhtimise või masinate kasutamise võimet.

4.8 Kõrvaltoimed

Ohutusprofiili kokkuvõte

Allolevas tabelis esitatud Nimenrixi ohutusandmed tuginevad kahe kliinilise uuringu andmestikule.  Nimenrixi üksikannuse saanud 9621uuritava andmete koondanalüüs. See hõlmab andmeid 3079väikelapse (12kuud kuni 23kuud), 909lapse (2 kuni 5aastat), 990lapse (6 kuni 10aastat), 2317nooruki (11 kuni 17aastat)ja 2326täiskasvanu (18 kuni 55aastat) kohta.  Andmed uuringust imikutega, kes olid esimese annuse saamisel 6 kuni 12nädala vanused (uuring MenACWY-TT-083): 1052osalejat said vähemalt ühe annuse esmasest 2-või 3-annuselisest Nimenrixi vaktsineerimiskavast ja 1008osalejat revaktsineeriti ligikaudu 12kuu vanuselt. Ohutusandmeid on hinnatud ka eraldi uuringus, milles Nimenrixi üksikannus manustati 274isikule vanuses 56aastat ja vanemad.

Paiksed ja üldised kõrvaltoimed 6…12nädala ja 12...14kuu vanuste rühmades, kes said kahekuulise vahega kaks annust Nimenrixi, seostati esimest ja teist annust sarnase paikse ja süsteemse reaktogeensusega.

Nimenrixiga revaktsineerimise järgselt avaldunud paiksete ja üldiste kõrvaltoimete profiil pärast Nimenrixiga või mõne teise konjugeeritud või tavalise polüsahhariidse meningokokivaktsiiniga esmast vaktsineerimist (uuritavate vanusevahemik 12kuud kuni 30aastat) oli sarnane Nimenrixiga esmase vaktsineerimise järgselt täheldatud paiksete ja üldiste kõrvaltoimete profiiliga, v.a seedetrakti

sümptomid (sh diarröa, oksendamine ja iiveldus), mida esines väga sageli 6-aastastel ja vanematel uuritavatel. Kõrvaltoimete loetelu tabelina

Teatatud kõrvalnähud on esitatud järgmiste esinemissageduste kategooriate järgi.

Väga sage: (≥1/10) Sage: (≥1/100 kuni <1/10) Aeg-ajalt: (≥1/1000 kuni <1/100) Harv: (≥1/10000 kuni <1/1000) Väga harv: (<1/10000) Teadmata (ei saa hinnata olemasolevate andmete alusel)

Tabelis1 on toodud kõrvaltoimed, millest teatati 6nädala kuni 55aasta vanustel uuringus osalejatel ja turuletulekujärgselt. Üle 55-aastastel uuringus osalejatel teatatud kõrvaltoimed olid sarnased noorematel täiskasvanutel teatatud kõrvaltoimetega.

Tabel1.Kõrvaltoimete kokkuvõtlik tabel organsüsteemi klasside alusel Organsüsteemi klass Sagedus Kõrvaltoimed Vere ja lümfisüsteemi häired teadmata lümfadenopaatia Immuunsüsteemi häired aeg-ajalt ülitundlikkus*** Ainevahetus-ja toitumishäired väga sage isutus Psühhiaatrilised häired väga sage ärritatavus Närvisüsteemi häired väga sage uimasus Seedetrakti häired sage kõhulahtisus Naha ja nahaaluskoe aeg-ajalt kihelus kahjustused urtikaaria Lihaste luustiku ja sidekoe aeg-ajalt müalgia kahjustused valu jäsemes Üldised häired ja väga sage palavik manustamiskoha reaktsioonid turse süstekohas *Iiveldus ja süstekoha hematoom esinesid imikutel aeg-ajalt. **Lööve esines imikutel sageli. ***Turuletulekujärgselt tuvastatud kõrvaltoime.

Võimalikest kõrvaltoimetest teatamine Ravimi võimalikest kõrvaltoimetest on oluline teatada ka pärast ravimi müügiloa väljastamist. See võimaldab jätkuvalt hinnata ravimi kasu/riski suhet. Tervishoiutöötajatel palutakse kõigist võimalikest kõrvaltoimetest teatada riikliku teavitamissüsteemi(vt V lisa)kaudu.

4.9 Üleannustamine

Üleannustamisest ei ole teatatud.

5. FARMAKOLOOGILISED OMADUSED

5.1 Farmakodünaamilised omadused

Farmakoterapeutiline rühm: vaktsiinid, meningokokivaktsiinid; ATC-kood: J07AH08

Toimemehhanism

Meningokoki kapsli vastased antikehad kaitsevad meningokokkhaiguse vastu komplemendi poolt vahendatud bakteritsiidse aktiivsuse kaudu. Nimenrix indutseerib bakteritsiidsete antikehade tootmist Neisseria meningitidis’e serogruppideA, C, W-135 ja Y kapsli polüsahhariidide vastu, mõõdetuna kas rSBA või hSBA abil.

Immunogeensus imikutel

Uuringus MenACWY-TT-083 manustati esimene annus 6 kuni 12nädala vanuselt, teine 2-kuulise intervalli möödudes ja kolmas (revaktsineerimise)annus manustati ligikaudu 12kuu vanuselt. Samal ajal manustati DTaP-HBV-IPV/Hib ja 10-valentset pneumokokivaktsiini. Nimenrix indutseeris rSBA ja hSBA tiitrid nelja meningokokkide rühma vastu, nagu esitatud tabelis2. Vastus C-grupi vastu ei olnud halvem litsentseeritud MenC-CRM-i ja MenC-TT vaktsiinide poolt põhjustatust osalejate protsendi alusel rSBA tiitritega ≥8 1kuu pärast teist annust.

Selle uuringu andmed toetavad immunogeensus-ja annustamisandmete ekstrapoleerimist imikutele vanuses alates 12nädalast kuni alla 6kuu.

Tabel 2. rSBA* ja hSBA** tiitrid imikutel pärast kahte annust Nimenrixi (või MenC-CRM-i või MenC-TT-d), mis manustati 2-kuulise intervalliga (esimene annus manustati imikutele 6...12elunädalal),ja pärast revaktsineerimist 12kuu vanuses (uuring MenACWY-TT-083) Meningo- hSBA** Vaktsiini kokkide Ajahetk 8 GMT 8 GMT grupp serogrupp N (95% N A Nimenrix Pärast Nimenrix Pärast MenC- 99,9) C CRM-i Pärast vaktsiin revaktsi- 1051 100% 5438 MenC- 100) TT Pärast vaktsiin revaktsi- 1960 100% 5542 W Nimenrix Pärast Y Nimenrix Pärast Immunogeensuse analüüs tehti esmastel protokollikohastel kohortidel. *rSBA analüüs viidi läbi Public Health England(PHE) laborites Ühendkuningriigis. **hSBA analüüs viidi läbi GSK laborites. (1)vereproovid võeti 21 kuni 48 päeva pärast vaktsineerimist. Uuringus MenACWY-TT-087 said imikud kas ühe esmaannuse 6-kuuselt, millele järgnes korduvannus 15...18-kuuselt (mõlemas vaktsineerimise ajapunktis manustati vaktsiini koos DTaP-IPV/Hib ja 10-valentse konjugeeritud pneumokokivaktsiiniga), või kolm esmaannust 2-, 4-ja 6-kuuselt, millele järgnes korduvannus 15...18-kuuselt. 6kuu vanuselt manustatud üksik esmaannus

kutsus esile tugevad rSBA tiitrid nelja meningokoki grupi puhul, mõõdetuna nende uuringus osalejate osakaaluga, kellel olid rSBA tulemuste põhjal tiitrid ≥8, mis olid võrreldavad vastustega pärast kolmeannuselise esmaannuse viimast annust. Korduvannus tekitas tugevad, kahes annuserühmas võrreldavad vastused kõigi nelja meningokokkide rühma vastu. Tulemused on esitatud tabelis3. Tabel3. rSBA* ja hSBA** tiitrid imikutel pärast ühte annust Nimenrixi 6.elukuul ja enne ning pärast korduvannust 15...18.elukuul (uuring MenACWY-TT-087) Meningo- kokkide Ajahetk serogrupp N N Pärast 1333 98,3% 271 1.annust(1) (1035; 1716) (90,9; 100) (206; 355) Enne A korduv- 131 71 annust Pärast korduv- 139 83 annust(1) Pärast 99,4% 592 100% 523 1.annust(1) (96,6; 100) (482; 726) (94,6; 100) (382; 717) Enne 65,6% C korduv- 131 (56,9; 78 annust 73,7) Pärast korduv- 139 92 annust(1) Pärast 93,9% 1256 87,2% 137 1.annust(1) (89; 97) (917; 1720) (74,3; 95,2) (78,4; 238) Enne 77,9% W korduv- 131 (69,8; 53 annust 84,6) Pärast korduv- 139 59 annust(1) Pärast 1470 92,3% 195 1.annust(1) (1187; 1821) (81,5; 97,9) (118; 323) Enne 88,5% Y korduv- 131 (81,8; 61 annust 93,4) Pärast korduv- 139 69 annust(1) Immunogeensuse analüüs tehti esmastel protokollikohastel kohortidel. *rSBA analüüs viidi läbi PHE laborites Ühendkuningriigis. **hSBA analüüs viidi läbi Neomedis Kanadas. (1) vereproovid võeti 1kuu pärast vaktsineerimist. hSBA tiitrite mõõtmine oli teisene tulemusnäitaja uuringus MenACWY-TT-087. Kuigi mõlema manustamisskeemi puhul täheldati sarnaseid vastuseid serogruppideleA ja C, seostati üksikut esmaannust imikutel vanuses 6kuud väiksemate hSBA tiitritega serogruppideleW-135 ja Y mõõdetuna nende uuringus osalejate protsendina, kellel olid hSBA tulemuste põhjal tiitrid ≥8 [vastavalt 87,2% (95% CI: 74,3; 95,2) ja 92,3% (95% CI: 81,5; 97,9)], võrreldes kolme esmaannusega 2-, 4-ja 6-kuuselt [vastavalt 100% (95% CI: 96,6; 100) ja 100% (95% CI: 97,1; 100)] (vt lõik4.4). Pärast korduvannust olid hSBA tulemuste põhjal tiitrid kõigi nelja meningokoki grupi puhul kahe manustamisskeemi vahel võrreldavad. Tulemused on esitatud tabelis3.

Immunogeensus 12…23kuu vanustel väikelastel Kliinilistes uuringutes MenACWY-TT-039 ja MenACWY-TT-040 kutsus Nimenrixi üksikannus esile SBA tiitrid nelja meningokoki tüübi puhul, kusjuures rSBA tiitri ≥8 saavutamise osas olid tüübiC puhul rSBA tiitrid võrreldavad registreeritud MenC-CRM-i vaktsiinipoolt indutseeritud tiitritega. Uuringus MenACWY-TT-039 mõõdeti hSBA-d samuti teisese tulemusnäitajana. Tulemused on esitatud tabelis4.

Tabel4. SBA* tiitrid pärast ühte annust Nimenrixi (või MenC-CRM-i) 12…23kuu vanustel väikelastel (uuringud MenACWY-TT-039/040) Meningo- Vaktsiini rSBA* hSBA* rSBA* kokkide grupp ≥8 GMT ≥8 GMT ≥8 GMT serogrupp N N N A Nimenrix 354 338 183 Nimenrix 354 341 183 C MenC- 97,5% CRM-i 121 (92,9; 116 114 vaktsiin 99,5) W-135 Nimenrix 354 336 186 Y Nimenrix 354 329 185 Immunogeensuse analüüs tehti protokollikohastel kohortidel. (1) Vereproov võeti 42 kuni 56 päeva pärast vaktsineerimist. (2) Vereproovvõeti 30 kuni 42 päeva pärast vaktsineerimist. *SBA analüüs viidi läbi GSK laborites. Pikaajaline immunogeensus väikelastel Uuringus MenACWY-TT-104uuriti immunogeensust 1kuu pärast vaktsineerimist ja immuunvastuse püsimist kuni 5aasta jooksul pärast Nimenrixi 1 või 2annuse (manustatuna 2-kuulise vahega) manustamist 12…14kuu vanustele väikelastele.Üks kuu pärast ühe või kahe annuse Nimenrix manustamist esinesidrSBA tiitrid kõigi nelja meningokoki serogrupivastu, kusjuures rSBA tiitri≥8 ja GMT saavutanud uuringus osalejate osakaalud olid sarnased (protsentides).Teisese tulemusnäitajana mõõdeti hSBA tiitreid. Üks kuu pärast ühe või kahe annuseNimenrix manustamist esinesidhSBA tiitrid serogruppideW-135 ja Y vastu, kusjuures hSBA tiitri ≥8 saavutanute osakaal oli (protsentides) suurem kahe annuse puhul võrreldes üksikannusega (vt lõik4.4). Nimenrix indutseeris hSBA tiitrid serogruppideA ja C vastu ja kahe annuse võrdlemisel üksikannusega sarnanesid hSBA tiitri ≥8 saavutanud uuringus osalejate osakaalud(protsentides). Kõikide serogruppide vastu hSBA tiitri ≥8 saavutanute osakaalu (protsentides) osastäheldati 5.aastal ühe ja kahe annuse manustanute vahel ainult väikest antikehade püsivuse erinevust. 5.aastal täheldati antikehade püsivust serogruppideC, W-135 ja Y vastu. Ühe ja kahe annuse manustamise järel olid hSBA tiitri ≥8 saavutanute osakaalud(protsentides) serogrupiC vastu vastavalt 60,7% ja 67,8%, serogrupiW-135 vastu vastavalt 58,9% ja 63,6% ja serogrupiY vastu vastavalt 61,5% ja 54,2%. Uuringus osalejatel oli hSBA tiiter≥8 serogrupiA vastu ühe või kahe annuse manustamise järel vastavalt 27,9% ja 17,9%. Tulemused on esitatud tabelis5.

Tabel5. rSBA ja hSBA tiitrid ja nende püsivus kuni 5aasta jooksulpärast ühte või kahte annust Nimenrixi, millest esimene annus manustati 12…14kuu vanustele väikelastele (uuring MenACWY-TT-104) Meningo- Nimenrixi rSBA* hSBA** kokkide annuse Ajahetk(1) ≥8 GMT ≥8 GMT serogrupp grupp (95% CI) (95% CI) (95% CI) (95% CI) 1annus (55,7; 70,8) (42,6; 92,2) (25,9; 49,5) (4,1; 8,9) A 1.annust (92,8; 99,0) (970; 1675) (89,5; 99,6) (98,1; 180) 2annust (62,4; 77,9) (23,7; 48,7) (4,2; 10,0) 1annus C 157 70 2annust 1.aastal 143 63

Meningo- Nimenrixi rSBA* hSBA** kokkide annuse Ajahetk(1) ≥8 GMT ≥8 GMT serogrupp grupp (95% CI) (95% CI) (95% CI) (95% CI) 1annus (57,5; 72,5) (39,9; 82,0) (88,3; 99,1) (149,9; 291,4) W-135 158 (1511; 61 2annust 1annus 109,0) Y 1.annust (88,6; 96,9) (692; 1258) (50,4; 76,6) (17,6; 57,9) 2annust (72,2;86,0) (76,7; 95,0) (88,5; 233,8) Immunogeensuse analüüs tehti protokollikohastel kohortidel. (1) Vereproov võeti 21…48päeva pärast vaktsineerimist. *rSBA analüüs viidi läbi PHE laborites. **hSBA analüüs viidi läbi GSK laborites. rSBA ja hSBA tiitreid määrati 10aasta jooksul lastel, keda esmaselt vaktsineeriti Nimenrixi või MenC-CRM-i üksikannusega 12...23-kuuselt uuringu MenACWY-TT-027 käigus. SBA tiitrite püsivust hinnati kahe jätku-uuringuga: MenACWY-TT-032 (5aasta jooksul) ja MenACWY-TT-100 (10aasta jooksul). Uuringus MenACWY-TT-100 hinnati samuti Nimenrixi ühe korduvannuse järgset vastust, mis manustati 10aastat pärast esmast Nimenrixiga või MenC-CRM-iga vaktsineerimist. Tulemused on esitatud tabelis6(vt lõik4.4).

Tabel6. rSBA ja hSBA tiitrid pärast ühte annust Nimenrixi (või MenC-CRM-i) 12...23kuu vanustel väikelastel, püsivus kuni 10aastat, ja pärast korduvannust, mis manustati 10aastat peale esmast vaktsineerimist (uuringud MenACWY-TT-027/032/100) Meningo- rSBA* hSBA** Vaktsiini kokkide Ajahetk ≥8 GMT ≥8 GMT grupp N N serogrupp (95% CI) (95% CI) (95% CI) (95% CI) A Nimenrix 10.aasta(3) Nimenrix 10.aasta(3) C MenC- (30,8; 89,1) (6,5; 107) (58,7; 99,8) (21,2; 557) CRM-i 10.aasta(3) vaktsiin (enne 87,5% 86,7 93,3% 117 W-135 Nimenrix 10.aasta(3)

Meningo- rSBA* hSBA** Vaktsiini kokkide Ajahetk ≥8 GMT ≥8 GMT grupp N N serogrupp (95% CI) (95% CI) (95% CI) (95% CI) Y Nimenrix 10.aasta(3) Immunogeensuse analüüs tehti protokollikohastel kohortidel 1kuu ja 5aastat pärast vaktsineerimist ning revaktsineerimine vastavalt protokollikohasele kohordile.Uuringus osalejad, kelle ravivastus meningokoki serogrupiC vastu oli suboptimaalne (määratletud kui SBA tiiter väiksem kui eelnevalt määratletud analüüsi piirväärtus), pidid saama lisaannuse MenC vaktsiini enne 6.aastat. Need uuringus osalejad jäeti välja 4. ja 5.aasta analüüsidest, kuid kaasati 10.aasta analüüsi. (1) Uuring MenACWY-TT-027 (2) Uuring MenACWY-TT-032 (3) Uuring MenACWY-TT-100 (4) Vereproov võeti 1kuu pärast korduvannust 10.aastal. *rSBA analüüs viidi läbi GSK laborites 1kuu pärast esmast vaktsineerimist ja Ühendkuningriigis PHE laborites järgnevate proovivõtu ajahetkede puhul. **hSBA analüüs viidi läbi GSK laboritesja Neomedis Kanadas uuringu MenACWY-TT-100 ajahetkede jaoks. Revaktsineerimise püsivus Uuringus MenACWY-TT-102 hinnati SBA tiitrite püsivust kuni 6aasta jooksul pärast Nimenrixi või MenC-CRM korduvannust, mis manustati uuringus MenACWY-TT-048 lastele, keda esmaselt vaktsineeriti sama vaktsiiniga 12...23-kuuselt uuringus MenACWY-TT-039. Üksik korduvannus manustati 4aastat pärast esmast vaktsineerimist. Tulemused on esitatud tabelis7(vt lõik4.4). Tabel7. rSBA ja hSBA tiitrid pärast ühte annust Nimenrixi (või MenC-CRM-i) 12...23kuu vanustel väikelastel, püsivus 4.aastal ja vastus pärast korduvannust 4aastat peale esmastvaktsineerimist, ning nende püsivus kuni 6aastat pärast revaktsineerimist (uuringud MenACWY-TT-039/048/102) Meningo- rSBA* hSBA** Vaktsiini kokkide Ajahetk ≥8 GMT ≥8 GMT grupp N N serogrupp (95% CI) (95% CI) (95% CI) (95% CI) 1.kuu(1) 354 338 4.aasta(2) 28,9% (enne Nimenrixi 212 187 (22,5; 35,9) korduvannust) A Nimenrix (pärast 100,0% 7173 99,5% 1343 korduvannust)(2,3) (98,3; 100,0) (6389; 8054) (97,3; 100,0) (1119; 1612) 5aastat pärast 89,8% 229 53,3% 13,2 korduvannust(4) (83,4; 94,3) (163; 322) (44,6; 62,0) (9,6; 18,3) 6aastat pärast 92,5% 297 58,5% 14,4 korduvannust(4) (86,7; 96,4) (214; 413) (49,5; 67,0) (10,5; 19,7)

Meningo- rSBA* hSBA** Vaktsiini kokkide Ajahetk ≥8 GMT ≥8 GMT grupp N N serogrupp (95% CI) (95% CI) (95% CI) (95% CI) 1.kuu(1) 354 341 4.aasta(2) (enne Nimenrixi 213 200 korduvannust) Nimenrix (pärast 100,0% 4512 100,0% 15831 korduvannust)(2,3) (98,3; 100,0) (3936; 5172) (98,3; 100,0) (13626; 18394) 5aastat pärast 80,3% 66,0 99,3% 337 korduvannust(4) (72,6; 86,6) (48,1; 90,5) (96,0; 100,0) (261; 435) 6aastat pärast 71,6% 39,6 97,7% 259 korduvannust(4) (63,2; 79,1) (28,6; 54,6) (93,4; 99,5) (195; 345) C 1.kuu(1) 121 116 4.aasta(2) (enne Nimenrixi 43 31 MenC-C korduvannust) RM (pärast 100,0% 3718 100,0% 8646 vaktsiin korduvannust)(2,3) (91,8; 100,0) (2596; 5326) (89,4; 100,0) (5887; 12699) 5aastat pärast 78,3% 47,3 100,0% 241 korduvannust(4) (56,3; 92,5) (19,0; 118) (85,2; 100,0) (139; 420) 6aastat pärast 65,2% 33,0 95,7% 169 korduvannust(4) (42,7; 83,6) (14,7; 74,2) (78,1; 99,9) (94,1; 305) 1.kuu(1) 354 336 4.aasta(2) (enne Nimenrixi 213 158 korduvannust) W-135 Nimenrix (pärast 100,0% 100,0% 14411 korduvannust)(2,3) (98,3; 100,0) (98,1; 100,0) (12972; 16010) 5aastat pärast 88,3% 184 100,0% 327 korduvannust(4) (81,7; 93,2) (130; 261) (97,3; 100,0) (276; 388) 6aastat pärast 85,8% 172 98,5% 314 korduvannust(4) (78,7; 91,2) (118; 251) (94,7; 99,8) (255; 388) 1.kuu(1) 354 329 4.aasta(2) (enne Nimenrixi 213 123 korduvannust) Y Nimenrix (pärast 100,0% 4585 100,0% 6776 korduvannust)(2,3) (98,3; 100,0) (4129; 5093) (97,9; 100,0) (5961; 7701) 5aastat pärast 92,7% 265 97,8% 399 korduvannust(4) (87,0; 96,4) (191; 368) (93,7; 99,5) (321; 495) 6aastat pärast 94,0% 260 97,7% 316 korduvannust(4) (88,6; 97,4) (189; 359) (93,5; 99,5) (253; 394) Immunogeensuse analüüs tehti protokollikohastel kohortidel iga ajahetke jaoks. (1) Uuring MenACWY-TT-039 (2) Uuring MenACWY-TT-048 (3) Vereproov võeti 1kuu pärast korduvannust 4.aastal. (4) Uuring MenACWY-TT-102 *rSBA analüüs viidi läbi GSK laborites 1kuu pärast esmast vaktsineerimist ja Ühendkuningriigis PHE laborites järgnevate proovivõtu ajahetkede puhul. **hSBA analüüs viidi läbi GSK laboritesja Neomedis Kanadas uuringu MenACWY-TT-102 ajahetkede jaoks. Immunogeensus 2…10-aastastel lastel Uuring MenACWY-TT-081 näitas, et Nimenrixi üksikannus ei ole halvem teisest registreeritud MenC-CRM-i vaktsiinist immuunvastuse poolest serogruppC suhtes [vastavalt 94,8% (95% CI 91,4;

97,1) ja 95,7% (95% CI 89,2; 98,8)]. Nimenrixi rühmas olid GMT väärtused väiksemad [2795 (95% CI 2393; 3263)] kui MenC-CRM-i vaktsiini suhtes [5292 (95% CI 3815; 7340)]. Uuring MenACWY-TT-038 näitas, et Nimenrixi üksikannus ei ole halvem registreeritud ACWY-PS-i vaktsiinist immuunvastusepoolest nelja meningokoki serogrupi suhtes nagu on esitatud tabelis8.

Tabel8.rSBA* tiitrid pärast ühte annust Nimenrixi (või ACWY-PS-i) 2…10-aastastel lastel (uuring MenACWY-TT-038) Meningo- Nimenrix(1) ACWY-PS-i vaktsiin(1) kokkide sero- N N grupp A 594 192 C 691 234 W-135 691 236 Y 723 240 Immunogeensuse analüüs tehti protokollikohastel kohortidel. (1) Vereproov võeti 1kuu pärast vaktsineerimist. VR (vaccine response): vaktsiini immuunvastus määratleti uuritavate osakaaluga, kes vastasid järgmistele tingimustele:  esmaselt seronegatiivsetel uuritavatel (s.t vaktsineerimiseelne rSBA tiiter <8) oli rSBA tiiter ≥32;  vaktsineerimiseelse ja -järgse perioodi vahel esines esmaselt seropositiivsetel uuritavatel (s.t vaktsineerimiseelne rSBA tiiter oli ≥8) vähemalt 4-kordne rSBA tiitri suurenemine. *rSBA analüüs viidi läbi GSK laborites. SBA tiitrite püsimist hinnati lastel, keda vaktsineeriti esmaselt uuringus MenACWY-TT-081, nagu on esitatud tabelis9(vt lõik4.4). Tabel9. rSBA ja hSBA tiitrid kuni 44 kuud pärast Nimenrixi (või MenC-CRM-i) lastel, kes vaktsineerimise ajal olid 2...10-aastased (uuring MenACWY-TT-088) Meningo- rSBA* hSBA** Vaktsiini Ajahetk kokkide ≥8 GMT ≥8 GMT grupp (kuud) N N serogrupp (95% CI) (95% CI) (95% CI) (95% CI) A Nimenrix Nimenrix C MenC- 32 69 33 CRM-i vaktsiin 44 66 31 W-135 Nimenrix Y Nimenrix

Immunogeensuse analüüs tehti protokollikohastel püsivuse kohortidel, mis olid kohandatud iga ajahetke jaoks. *rSBA analüüs viidi läbi PHE laborites Ühendkuningriigis. **hSBA analüüs viidi läbi GSK laborites. hSBA tiitrite püsivust hinnati 1aasta pärast vaktsineerimist 6…10-aastastel lastel, keda esmaselt vaktsineeriti uuringus MenACWY-TT-027 (tabel10) (vt lõik 4.4).

Tabel10. hSBA* tiitrid pärast ühte annust Nimenrixi (või ACWY-PS-i) 6…10-aastastel lastel ja nende püsivus 1aasta pärast vaktsineerimist (uuringud MenACWY-TT-027/028) Vaktsiini 1kuu pärast vaktsineerimist 1aasta püsivus Meningo- grupp (uuring MenACWY-TT-027) (uuring MenACWY-TT-028) kokkide serogrupp N N Nimenrix 80,0% 53,4 16,3% 3,5 A ACWY-PS 25,7% 4,1 5,7% 2,5 vaktsiin (12,5; 43,3) (2,6; 6,5) (0,7; 19,2) (1,9; 3,3) Nimenrix 89,1% 156 95,2% 129 C ACWY-PS 39,5% 13,1 32,3% 7,7 vaktsiin (24,0; 56,6) (5,4; 32,0) (16,7; 51,4) (3,5; 17,3) Nimenrix 95,1% 133 100% 257 W-135 ACWY-PS 34,3% 5,8 12,9% 3,4 vaktsiin (19,1; 52,2) (3,3; 9,9) (3,6; 29,8) (2,0; 5,8) Nimenrix 83,1% 95,1 99,1% 265 Y ACWY-PS 43,8% 12,5 33,3% 9,3 vaktsiin (26,4; 62,3) (5,6; 27,7) (18,6; 51,0) (4,3; 19,9) Immunogeensuse analüüs tehti protokollikohastel püsivuse kohortidel 1.aastal. hSBA analüüsi ei viidud läbi lastel, kes olid vaktsineerimise hetkel 2…<6-aastased. *hSBA analüüs viidi läbi GSK laborites. SBA tiitrid määrati 10aasta jooksul lastel, keda esmaselt vaktsineeriti Nimenrixi või ACWY-PS-i üksikannusega 2…10-aastaseltuuringus MenACWY-TT-027. SBA tiitrite püsivust hinnati kahe jätku- uuringuga: MenACWY-TT-032 (kuni 5aasta jooksul) ja MenACWY-TT-100 (kuni 10aasta jooksul). Uuringus MenACWY-TT-100 hinnati samuti Nimenrixiühe korduvannuse järgset vastust, mis manustati 10aastat pärast esmast Nimenrixiga või ACWY-PS-iga vaktsineerimist. Tulemused on esitatud tabelis11(vt lõik4.4).

Tabel11. rSBA ja hSBA tiitrid pärast ühte annust Nimenrixi (või ACWY-PS-i) 2…10-aastastel lastel, püsivus kuni 10aastat, ja pärast korduvannust, mis manustati 10aastat peale esmast vaktsineerimist (uuringud MenACWY-TT-027/032/100) Meningo- rSBA* hSBA** Vaktsiini kokkide Ajahetk ≥8 GMT ≥8 GMT grupp N N serogrupp (95% CI) (95% CI) (95% CI) (95% CI) 1.kuu(1) 225 111(5) 5.aasta(2) 98 n/a(6) -- -- 6.aasta(3) 98 90 Nimenrix (70,3; 87,1) (66,0; 174) (30,8;52,0) (4,8; 8,8) 10.aasta(3) (enne 73 62 korduvannust) (pärast 95,9% 4626 100% 1213 korduvannust)(3,4) (88,6; 99,2) (3041; 7039) (95,1; 100) (994; 1481) A 100% 2033 25,7% 4,1 1.kuu(1) 75 35(5) 5.aasta(2) 13 n/a(6) -- -- ACWY- 6.aasta(3) 24 21 PS 10.aasta(3) vaktsiin 23,5% 8,0 29,4% 6,2 (enne 17 17 korduvannust) (pärast 100% 100% 211 korduvannust)(3,4) (80,5; 100) (80,5; 100) (131; 340) 1.kuu(1) 225 107(5) 5.aasta(2) 98 n/a(6) -- -- 6.aasta(3) 98 97 Nimenrix (73,7; 89,6) (121; 308) (87,0; 97,7) (261; 700) 10.aasta(3) (enne 74 73 korduvannust) (pärast 100% 4020 100% 15544 korduvannust)(3,4) (95,1; 100) (3319; 4869) (94,9; 100) (11735; 20588) C 100% 750 39,5% 13,1 1.kuu(1) 74 38(5) 5.aasta(2) 13 n/a(6) -- -- ACWY- 6.aasta(3) 24 24 PS 10.aasta(3) vaktsiin 76,5% 96,2 100% 99,1 (enne 17 17 korduvannust) (pärast 100% 94,1% korduvannust)(3,4) (80,5; 100) (71,3; 99,9)

Meningo- rSBA* hSBA** Vaktsiini kokkide Ajahetk ≥8 GMT ≥8 GMT grupp N N serogrupp (95% CI) (95% CI) (95% CI) (95% CI) 1.kuu(1) 225 (10666; 107(5) 5.aasta(2) 98 n/a(6) -- -- 6.aasta(3) 98 92 Nimenrix (63,6; 81,9) (155; 454) (72,1; 88,9) (42,0; 93,1) 10.aasta(3) (enne 74 59 korduvannust) (pärast 100% 100% 6965 korduvannust)(3,4) (95.1; 100) (95,1; 100) (5274; 9198) W-135 35153) 1.kuu(1) 75 35(5) 5.aasta(2) 13 n/a(6) -- -- ACWY- 6.aasta(3) 24 23 PS 10.aasta(3) vaktsiin 23,5% 15,4 26,7% 4,1 (enne 17 15 korduvannust) (pärast 94,1% 100% 200 korduvannust)(3,4) (71,3; 99,9) (78,2; 100) (101; 395) 1.kuu(1) 225 94(5) 5.aasta(2) 98 n/a(6) -- -- 6.aasta(3) 98 89 Nimenrix (61,4; 80,1) (82,6; 225) (54,3; 75,0) (23,9; 68,1) 10.aasta(3) (enne 74 65 korduvannust) (pärast 100% 7530 100% 11127 korduvannust)(3,4) (95,1; 100) (5828; 9729) (95,1; 100) (8909; 13898) Y 100% 1410 43,8% 12,5 1.kuu(1) 75 32(5) 5.aasta(2) 13 n/a(6) -- -- ACWY- 6.aasta(3) 24 24 PS 10.aasta(3) vaktsiin 17,6% 10,2 35,7% 7,8 (enne 17 14 korduvannust) (pärast 100% 100% 454 korduvannust)(3,4) (80,5; 100) (80,5; 100) (215; 960) Immunogeensuse analüüs tehti protokollikohastel kohortidel iga ajahetke jaoks. Uuringus osalejad, kelle ravivastus meningokoki serogrupiC vastu oli suboptimaalne (määratletud kui SBA tiiter väiksem kui eelnevalt määratletud analüüsi piirväärtus), pidid saama lisaannuse MenC vaktsiini enne 6aastat. Need uuringus osalejad jäeti välja 5.aasta analüüsist, kuid kaasati 6. ja 10.aasta analüüsidesse. (1) Uuring MenACWY-TT-027 (2) Uuring MenACWY-TT-032 (3) Uuring MenACWY-TT-100 (4) Vereproov võeti 1kuu pärast korduvannust 10.aastal. (5) Kaasatud on 6...<11-aastased lapsed. hSBA analüüsi ei viidud läbi lastel, kes olid vaktsineerimise hetkel 2...<6-aastased. (6) Uuringu MenACWY-TT-032 protokolli kohaselt ei mõõdetud hSBA-d selles vanuserühmas 5.aastal.

*rSBA analüüs viidi läbi GSK laborites 1kuu pärast esmast vaktsineerimist ja Ühendkuningriigis PHE laborites järgnevate proovivõtu ajahetkede puhul. **hSBA analüüs viidi läbi GSK laboritesja Neomedis Kanadas uuringu MenACWY-TT-100 ajahetkede jaoks. Immunogeensus 11…17-aastastel noorukitel ja ≥18-aastastel täiskasvanutel

Kahes kliinilises uuringus, mis tehti noorukitel vanuses 11...17aastat (uuring MenACWY-TT-036) ja täiskasvanutel vanuses 18…55aastat (uuring MenACWY-TT-035), manustati kas üks annus Nimenrixi või üks annus ACWY-PS-i vaktsiini.

Tõestati, et Nimenrix ei olnud immunoloogiliselt vaktsiini immuunvastuse osas halvem kui ACWY-PS-i vaktsiin, nagu on esitatud tabelis12.

Tabel12. rSBA* tiitrid pärast ühte annust Nimenrixi (või ACWY-PS-i) 11…17-aastastel noorukitel ja 18…55-aastastel täiskasvanutel (uuringud MenACWY-TT-035/036) Meningo- Vaktsiini (11…17-aastased)(1) (18…55-aastased)(1) kokkide grupp VR GMT VR GMT serogrupp N N Nimenrix 85,4% 5928 80,1% 3625 A ACWY-PS 77,5% 2947 69,8% 2127 vaktsiin (70,9; 83,2) (2612; 3326) (63,8; 75,4) (1909; 2370) Nimenrix 97,4% 13110 91,5% 8866 C ACWY-PS 96,7% 8222 92,0% 7371 vaktsiin (93,3; 98,7) (6807; 9930) (88,3; 94,9) (6297; 8628) Nimenrix 96,4% 8247 90,2% 5136 W-135 ACWY-PS 87,5% 2633 85,5% 2461 vaktsiin (82,3; 91,6) (2299; 3014) (80,9; 89,4) (2081; 2911) Nimenrix 93,8% 14086 87,0% 7711 Y ACWY-PS 78,5% 5066 78,8% 4314 vaktsiin (72,5; 83,8) (4463; 5751) (73,6; 83,4) (3782; 4921) Immunogeensuse analüüs tehti protokollikohastel kohortidel. (1)Vereproov võeti 1kuu pärast vaktsineerimist. VR (vaccine response): vaktsiini immuunvastus määratleti kui nende uuringus osalejate osakaal, kes vastasid järgmistele tingimustele:  esmaselt seronegatiivsetel uuringus osalejatel (s.t vaktsineerimiseelne rSBA tiiter <8) oli rSBA tiiter ≥32;  vaktsineerimiseelse ja -järgse perioodi vahel esines esmaselt seropositiivsetel uuringus osalejatel (s.t vaktsineerimiseelne rSBA tiiter oli ≥8) vähemalt 4-kordne rSBA tiitri suurenemine. *rSBA analüüs viidi läbi GSK laborites. rSBA tiitrid määrati 10aasta jooksul uuringus osalejatel, keda vaktsineeriti esmaselt Nimenrixi või ACWY-PS-i üksikannusega 11...17-aastasena uuringus Study MenACWY-TT-036. rSBA tiitrite püsivust hinnati kahe jätku-uuringuga: MenACWY-TT-043 (kuni 5aasta jooksul) ja MenACWY-TT-101 (10.aastal). Uuringus MenACWY-TT-101 hinnati samuti Nimenrixi ühe korduvannuse järgset vastust, mis manustati 10aastat pärast esmast Nimenrixiga või ACWY-PS-iga vaktsineerimist. Tulemused on esitatud tabelis13.

Tabel13. rSBA* tiitrid pärast ühte annust Nimenrixi (või ACWY-PS-i) 11...17-aastastel noorukitel, püsivus kuni 10aastat, ja pärast korduvannust, mis manustati 10aastat peale esmast vaktsineerimist (uuringud MenACWY-TT-036/043/101) Meningo- Nimenrix ACWY-PS vaktsiin kokkide Ajahetk ≥8 GMT ≥8 GMT sero- N N grupp 1.kuu(1) 674 224 3.aasta(2) 449 150 5.aasta(2) 236 86 A 10.aasta(3) (enne- 85,2% 248 80,4% 143 korduv- (78,8; 90,3) (181; 340) (66,9; 90,2) (80,5; 253) annust) (pärast- korduv- 162 51 annust)(3,4) 1.kuu(1) 673 224 3.aasta(2) 449 150 5.aasta(2) 236 85 C 10.aasta(3) (enne- 90,1% 244 82,4% 177 korduv- (84,5; 94,2) (182; 329) (69,1; 91,6) (86,1; 365) annust) (pärast- korduv- 162 51 annust)(3,4) 1.kuu(1) 678 224 3.aasta(2) 449 150 5.aasta(2) 236 86 W-135 10.aasta(3) (enne- 71,6% 146 43,1% 16,4 korduv- (64,0; 78,4) (97,6; 217) (29,3; 57,8) (9,2; 29,4) annust) (pärast- korduv- 162 51 annust)(3,4) 1.kuu(1) 677 224 3.aasta(2) 449 150 5.aasta(2) 236 86 Y 10.aasta(3) (enne- 90,7% 447 49,0% 32,9 korduv- (85,2; 94,7) (333; 599) (34,8; 63,4) (17,1; 63,3) annust) (pärast- korduv- 162 51 annust)(3,4) Immunogeensuse analüüs tehti protokollikohastel kohortidel iga ajahetke jaoks. (1) Uuring MenACWY-TT-036 (2) Uuring MenACWY-TT-043

(3) Uuring MenACWY-TT-101 (4) Vereproov võeti 1kuu pärast korduvannust 10.aastal. *rSBA analüüs viidi läbi GSK laborites 1kuu pärast esmast vaktsineerimist ja Ühendkuningriigis PHE laborites järgnevate proovivõtu ajahetkede puhul. hSBA püsivust hinnati kuni 5aastat pärast vaktsineerimist noorukitel ja täiskasvanutel, keda esmaselt vaktsineeriti uuringus MenACWY-TT-052, nagu on esitatud tabelis14(vt lõik 4.4).

Tabel14. hSBA* tiitrid pärast ühte annust Nimenrixi 11...25-aastastel noorukitel ja täiskasvanutel ning nende püsivus kuni 5aastat pärast vaktsineerimist (uuringudMenACWY-TT-052/059)

Meningokokkide serogrupp A 1.aasta(2) 350 29,1% (24,4; 34,2) 5,4 (4,5; 6,4) C 1.aasta(2) 336 94,9% (92,0; 97,0) 172 (142; 207) W-135 1.aasta(2) 327 98,5% (96,5; 99,5) 197 (173; 225) Y 1.aasta(2) 356 97,8% (95,6; 99,0) 272 (237; 311) Immunogeensuse analüüs tehti protokollikohastel püsivuse kohortidel, mis olid kohaldatud iga ajahetke jaoks. (1) Uuring MenACWY-TT-052 (2) Uuring MenACWY-TT-059 *hSBA analüüs viidi läbi GSK laborites. rSBA tiitrid määrati 10aasta jooksul uuringus osalejatel, keda esmaselt vaktsineeriti Nimenrixi või ACWY-PS-i üksikannusega 11...55-aastasena uuringus MenACWY-TT-015. rSBA tiitrite püsivust hinnati kahe jätku-uuringuga: MenACWY-TT-020 (kuni 5aasta jooksul) ja MenACWY-TT-099 (kuni 10aasta jooksul). Uuringus MenACWY-TT-099 hinnati samuti vastust pärast ühte Nimenrixi korduvannust, mis manustati 10aastat pärast esmast Nimenrixiga või ACWY-PS-iga vaktsineerimist. Tulemused on esitatud tabelis15.

Tabel 15. rSBA* tiitrid pärast ühte annust Nimenrixi (või ACWY-PS-i) 11...55-aastastel noorukitel ja täiskasvanutel, püsivus kuni 10aastat, ja pärast korduvannust, mis manustati 10aastat peale esmast vaktsineerimist (uuringud MenACWY-TT-015/020/099) Meningo- Nimenrix ACWY-PS vaktsiin kokkide Ajahetk ≥8 GMT ≥8 GMT serogrupp (95% CI) (95% CI) (95% CI) (95% CI) 1.kuu(1) 323 112 4.aasta(2) 43 17 5.aasta(2) 51 19 A (71,4; 93,0) (108; 335) (33,5; 79,7) (12,6; 109) 10.aasta(3) (enne korduv- 155 52 annust) (pärast 100% 4060 100% 3585 korduvannust)(3,4) (97,6; 100) (3384; 4870) (93,2; 100) (2751; 4672) 1.kuu(1) 341 114 4.aasta(2) 43 17 5.aasta(2) 51 18 C (58,3; 84,1) (41,8; 147) (17,3; 64,3) (6,0; 49,7) 10.aasta(3) (enne korduv- 154 52 annust) (pärast 100% 13824 98,1% 3444 korduvannust)(3,4) (97,6; 100) (10840; 17629) (89,7; 100) (1999; 5936) 1.kuu(1) 340 114 4.aasta(2) 43 17 5.aasta(2) 51 19 W-135 (73,7; 94,3) (146; 543) (12,6; 56,6) (5,7; 41,9) 10.aasta(3) (enne korduv- 154 52 annust) (pärast 100% 23431 98,1% 5793 korduvannust)(3,4) (97,6; 100) (17351; 31641) (89,7; 100) (3586; 9357) 1.kuu(1) 340 114 4.aasta(2) 43 17 5.aasta(2) 51 19 Y (81,1; 97,8) (439; 1351) (38,4; 83,7) (21,9; 250) 10.aasta(3) (enne korduv- 154 52 annust) (pärast 100% 8958 100% 5138 korduvannust)(3,4) (97,6; 100) (7602; 10558) (93,2; 100) (3528; 7482) Immunogeensuse analüüs tehti protokollikohastel kohortidel 1kuu ja 5aastat pärast vaktsineerimist ning revaktsineerimine vastavalt protokollikohasele kohordile. (1) Uuring MenACWY-TT-015 (2) Uuring MenACWY-TT-020 (3) Uuring MenACWY-TT-099 (4) Vereproov võeti 1kuu pärast korduvannust 10.aastal. *rSBA analüüs viidi läbi GSK laborites 1kuu pärast esmast vaktsineerimist ja Ühendkuningriigis PHE laborites järgnevate proovivõtu ajahetkede puhul.

Eraldi uuringus (MenACWY-TT-085) manustati üks annus Nimenrixi 194 Liibanoni täiskasvanule vanuses 56aastat ja vanemale (sealhulgas 133uuritavat vanuses 56...65aastat ja 61uuritavat vanuses >65aastat). Uuritavate osakaal rSBA tiitriga ≥128 (mõõdetud GSK laborites) enne vaktsineerimist oli vahemikus 45% (serogruppC) kuni 62% (serogruppY). 1kuu pärast vaktsineerimist oli vaktsineeritute osakaal, kellel rSBA tiiter oli ≥128, vahemikus 93% (serogruppC) kuni 97% (serogruppY). >65-aastaste patsientide alarühmas oli vaktsineeritute osakaal, kellel rSBA tiiter 1kuu pärast vaktsineerimist oli ≥128, vahemikus 90% (serogruppC) kuni 97% (serogruppY). Ravivastus varem Neisseria meningitidis’e vastase konjugeeritud meningokokivaktsiiniga vaktsineeritud isikutel

Alates 12kuu vanuste vanuserühma kuuluvatel osalejatel uuriti Nimenrixi revaktsineerimist, kes olid varem saanud monovalentset (MenC-CRM) või neljavalentset konjugeeritud meningokokivaktsiini (MenACWY-TT). Täheldati tugevaid anamnestilisi vastuseid esmases vaktsiinis olnud antigeeni(de)le (vt tabelid6, 7, 11, 13 ja 15).

Ravivastus varem Neisseria meningitidis’e vastase tavalise polüsahhariidse vaktsiiniga vaktsineeritud isikutel

4,5…34-aastastel isikutel tehtud uuringus MenACWY-TT-021 võrreldi Nimenrixi immunogeensust, mida manustati 30 kuni 42kuud pärast vaktsineerimist ACWY-PS-i vaktsiiniga, Nimenrixi immunogeensusega, mida oli manustatud ea poolest sarnastele uuritavatele, keda ei olnud ühegi meningokokivaktsiiniga vaktsineeritud eelneva 10aasta jooksul. Immuunvastust (rSBA tiiter ≥8) täheldati kõigi nelja meningokoki grupi vastu kõigil uuritavatel sõltumata varasema meningokokivaktsiiniga vaktsineerituse staatusest. rSBA GMTväärtused olid oluliselt väiksemad uuritavatel, kes olid enne Nimenrixi saanud 30…42kuud varem annuse ACWY-PS vaktsiini, kuigi kõik (100%) osalejad saavutasid rSBA tiitrite taseme ≥8 kõikides meningokoki gruppides (vt lõik4.4).

Anatoomilise või funktsionaalse aspleeniaga lapsed (2…17-aastased)

Uuringus MenACWY-TT-084 võrreldi immuunvastuseid kahele Nimenrixi annusele, mis manustati 2-kuulise intervalliga 43anatoomilise või funktsionaalse aspleeniaga 2…17aasta vanusele uuritavale ja 43normaalse põrnafunktsiooniga samas vanuses uuritavale. Vaktsiini esimesest annusest ühe kuu möödudes ja teisest annusest 1kuu möödudes oli rSBA tiitritega ≥8 ja ≥128 ning hSBA tiitritega ≥4 ja ≥8 uuritavate osakaal kahes rühmas sarnane.

Immunogeensus pärast Nimenrixi kahe annuse manustamist vanuses 3 ja 12kuud

Uuringus C0921062 said imikud ühe esmaannuse 3-kuuselt, millele järgnes korduvannus 12-kuuselt. 3kuu vanuselt manustatud üksik esmaannus kutsus esile tugevad rSBA tiitrid nelja meningokoki rühma puhul,mõõdetuna nende uuringus osalejate osakaaluga, kellel olid rSBA tiitrid ≥8, ja GMT-dega. Korduvannus tekitas tugevad vastused kõigi nelja meningokokkide rühma vastu. Tulemused on esitatud tabelis16.

Tabel16. rSBA tiitrid enne ja pärast kahe annusega vaktsineerimist vanuses 3kuud ja 12kuud (uuring C0921062) Meningokokkide serogrupp N A C W Y * rSBA analüüs viidi läbi Ühendkuningriigi terviseohutuse agentuuri (UK Health Security Agency, UKHSA) laborites. (1)vereproovid võeti 1kuu pärast vaktsineerimist. hSBA teiseste tulemusnäitajate andmeid ei ole tabelisse lisatud, sest andmeid on piiratud hulgal. Nimenrixi ühe annuse mõju Madalmaad lisasid 2018.aastal riiklikku immuniseerimiskavasse 14-kuustele väikelastele meningokokkC konjugaatvaktsiini asemele ühe annuse Nimenrixi. 2018.a käivitati ka 14...18-aastaste noorukite järelvaktsineerimise kampaania Nimenrixi ühe annusega, millest 2020.aastal sai tavapärane praktika väikelaste ja noorukite riikliku immuniseerimisprogrammina. Kahe aasta jooksul vähenes C, W ja Yserogruppide põhjustatud meningokokilise haiguse esinemissagedus oluliselt: 14...18-aastaste isikute hulgas 100% (95% usaldusvahemik: 14, 100), kõigi vaktsineerimiseks sobivas vanuses isikute hulgas 85% (95% usaldusvahemik: 32, 97) (otsene toime) ja vaktsineerimiseks mittesobivas vanuses isikute hulgas 50% (95% usaldusvahemik: 28, 65) (kaudne toime). Nimenrixi mõju oli peamiselt seotud Wserogrupist tingitud haiguse esinemissageduse vähenemisega.

5.2 Farmakokineetilised omadused

Ei ole kohaldatav.

5.3 Prekliinilised ohutusandmed

Paikse talutavuse, ägeda toksilisuse, kroonilise toksilisuse, arengu-/reproduktsioonitoksilisuse ja viljakuse mittekliinilised uuringud ei ole näidanud kahjulikku toimet inimesele.

6. FARMATSEUTILISED ANDMED

6.1 Abiainete loetelu

Pulber:

sahharoos trometamool

Lahusti:

naatriumkloriid süstevesi

6.2 Sobimatus

Sobivusuuringute puudumise tõttu ei tohi seda ravimpreparaati teiste ravimitega segada.

6.3 Kõlblikkusaeg

4aastat.

Ravim säilib avamata viaalis72tundi,kui sedahoitaksetemperatuuril 0°C…2°C või 8°C…25°C. Pärast seda tuleb Nimenrix kas ära kasutada või hävitada. Need andmed on mõeldud tervishoiutöötajate juhendamiseksainult ajutiste temperatuurikõikumiste korral.

Pärast manustamiskõlblikuks muutmist:

Pärast manustamiskõlblikuks muutmist tuleb vaktsiin viivitamatult ära kasutada. Kuigi kasutamisega viivitamist ei soovitata, on tõestatud, et manustamiskõlblikuks muudetuna püsib vaktsiin temperatuuril 30°C stabiilne 8tundi. Kui vaktsiini ei saa manustada 8tunni jooksul, siis ärge vaktsiini kasutage.

6.4 Säilitamise eritingimused

Hoida külmkapis (2°C…8°C). Mitte lasta külmuda. Hoida originaalpakendis, valguse eest kaitstult. Säilitustingimusi pärast ravimpreparaadi manustamiskõlblikuks muutmist vt lõik6.3.

6.5 Pakendi iseloomustus ja sisu

Pulber butüülkummist korgiga viaalis (Itüüpi klaas) ja lahusti butüülkummist korgiga viaalis (Itüüpi klaas). Pakendi suurus50.

6.6 Erihoiatused ravimpreparaadi hävitamiseks ja käsitlemiseks

Juhised vaktsiini manustamiskõlblikuks muutmiseks viaalidesse pakitud lahustiga

Nimenrixi manustamiskõlblikuks muutmiseks tuleb kogu viaalis olev lahusti lisada pulbrit sisaldavasse viaali.

1. Tõmmake välja kogu lahustiga viaali sisu ja lisage lahusti pulbrit sisaldavasse viaali. 2. Segu tuleb korralikult loksutada, kuni pulber on lahustis täiesti lahustunud. Manustamiskõlblik vaktsiin on läbipaistev värvusetu lahus. Kasutatavat vaktsiini tuleb enne manustamist visuaalselt kontrollida võõrosakeste esinemise ja/või füüsikaliste omaduste muutumise suhtes. Muutuste korral tuleb vaktsiin minema visata. Pärast manustamiskõlblikuks muutmist tuleb vaktsiin viivitamatult ära kasutada.

Vaktsiini manustamiseks tuleb kasutada uut nõela.

Kasutamata ravimpreparaat või jäätmematerjal tuleb hävitada vastavalt kohalikele nõuetele.

7. MÜÜGILOA HOIDJA

Pfizer Europe MA EEIG Boulevard de la Plaine17 1050Brüssel Belgia

8. MÜÜGILOA NUMBER (NUMBRID)

EU/1/12/767/008

9. ESMASE MÜÜGILOA VÄLJASTAMISE/MÜÜGILOA UUENDAMISE KUUPÄEV

Müügiloa esmase väljastamise kuupäev: 20. aprill 2012 Müügiloa viimase uuendamise kuupäev: 16. veebruar 2017

10. TEKSTI LÄBIVAATAMISE KUUPÄEV

Täpne teave selle ravimpreparaadi kohta on Euroopa Ravimiameti kodulehel: https://www.ema.europa.eu.

A. BIOLOOGILISE TOIMEAINE TOOTJA JA RAVIMIPARTII KASUTAMISEKS VABASTAMISE EEST VASTUTAV TOOTJA

B. HANKE-JA KASUTUSTINGIMUSED VÕI -PIIRANGUD

C. MÜÜGILOA MUUD TINGIMUSED JA NÕUDED

D. RAVIMPREPARAADI OHUTU JA EFEKTIIVSE KASUTAMISE TINGIMUSED JA PIIRANGUD

A. BIOLOOGILISE TOIMEAINE TOOTJA JA RAVIMIPARTII KASUTAMISEKS VABASTAMISE EEST VASTUTAV TOOTJA Bioloogilise toimeaine tootja nimija aadress

Pfizer Ireland PharmaceuticalsUnlimitedCompany Grange Castle Business Park Nangor Road Dublin 22 D22 V8F8 Iirimaa

Ravimipartii kasutamiseks vabastamise eest vastutava tootja nimi ja aadress

Pfizer Manufacturing Belgium NV Rijksweg12 2870Puurs-Sint-Amands Belgia

B. HANKE-JA KASUTUSTINGIMUSED VÕI -PIIRANGUD

Retseptiravim.

 Ravimipartii ametlik kasutamiseks vabastamine

Vastavalt direktiivi 2001/83/EÜ artiklile 114 vabastab ravimipartii ametlikuks kasutamiseks riiklik laboratoorium või selleks eesmärgiks määratud laboratoorium.

C. MÜÜGILOA MUUD TINGIMUSED JA NÕUDED

 Perioodilised ohutusaruanded

Nõuded asjaomase ravimi perioodiliste ohutusaruannete esitamiseks on sätestatud direktiivi2001/83/EÜ artikli107c punkti7 kohaselt liidu kontrollpäevade loetelus (EURD loetelu) ja iga hilisem uuendus avaldatakse Euroopa ravimite veebiportaalis.

D. RAVIMPREPARAADI OHUTU JA EFEKTIIVSE KASUTAMISE TINGIMUSEDJA PIIRANGUD

 Riskijuhtimiskava

Müügiloa hoidja peab nõutavad ravimiohutuse toimingud ja sekkumismeetmed läbi viima vastavalt müügiloa taotluse moodulis1.8.2 esitatud kokkulepitud riskijuhtimiskavaleja mis tahes järgmistele ajakohastatud riskijuhtimiskavadele. Ajakohastatud riskijuhtimiskava tuleb esitada:  Euroopa Ravimiameti nõudel;  kui muudetakse riskijuhtimissüsteemi, eritikui saadakse uut teavet, mis võib oluliselt mõjutada riski/kasu suhet, või kui saavutatakse oluline (ravimiohutuse või riski minimeerimise) eesmärk.

VÄLISPAKENDIL PEAVADOLEMA JÄRGMISED ANDMED 1 VIAAL JA 1 SÜSTEL ILMA NÕELATA 1 VIAAL JA 1 SÜSTEL 2 NÕELAGA 10 VIAALI JA 10 SÜSTLIT ILMA NÕELATA 10 VIAALI JA 10 SÜSTLIT 20 NÕELAGA

1. RAVIMPREPARAADI NIMETUS

Nimenrix süstelahuse pulber ja lahusti süstlis Meningokoki serogruppide A, C, W-135 ja Y konjugeeritud vaktsiin

2. TOIMEAINE(TE) SISALDUS

Pärast manustamiskõlblikuks muutmist sisaldab üks annus (0,5 ml) 5 mikrogrammi Neisseria meningitidis’e serogruppide A, C, W-135 ja Y polüsahhariide.

3. ABIAINED

Abiained: sahharoos trometamool naatriumkloriid süstevesi

4. RAVIMVORM JA PAKENDI SUURUS

Süstelahuse pulber ja lahusti süstlis

1 viaal: pulber 1 süstel: lahusti 1 annus (0,5 ml)

10 viaali: pulber 10 süstlit: lahusti 10 x 1 annus (0,5 ml)

1 viaal: pulber 1 süstel: lahusti 2 nõela 1 annus (0,5 ml)

10 viaali: pulber 10 süstlit: lahusti 20 nõela 10 x 1 annus (0,5 ml)

5. MANUSTAMISVIIS JA-TEE(D)

Enne ravimi kasutamist lugege pakendi infolehte. Intramuskulaarne. Enne kasutamist korralikult loksutada.

6. ERIHOIATUS, ET RAVIMIT TULEB HOIDA LASTE EEST VARJATUD JA

KÄTTESAAMATUS KOHAS

Hoida laste eest varjatud ja kättesaamatus kohas.

7. TEISED ERIHOIATUSED (VAJADUSEL)

8. KÕLBLIKKUSAEG

9. SÄILITAMISE ERITINGIMUSED

Hoida külmkapis. Mitte lasta külmuda. Hoida originaalpakendis, valguse eest kaitstult. Pärast manustamiskõlblikuks muutmist kasutada viivitamatult.

10. ERINÕUDED KASUTAMATA JÄÄNUD RAVIMPREPARAADI VÕI SELLEST

TEKKINUD JÄÄTMEMATERJALI HÄVITAMISEKS, VASTAVALT VAJADUSELE

Hävitada vastavalt kohalikele õigusaktidele.

11. MÜÜGILOA HOIDJA NIMI JA AADRESS

Pfizer Europe MA EEIG Boulevard de la Plaine17 1050Brüssel Belgia

12. MÜÜGILOA NUMBER (NUMBRID)

EU/1/12/767/001 –1 annust sisaldav nõelata pakk EU/1/12/767/002 –10 snnust sisaldav nõelata pakk EU/1/12/767/003 –1 annust sisaldav 2 nõelaga pakk EU/1/12/767/004 –10 annust sisaldav 20 nõelaga pakk

13. PARTII NUMBER

14. RAVIMI VÄLJASTAMISTINGIMUSED

15. KASUTUSJUHEND

16. TEAVE BRAILLE’ KIRJAS (PUNKTKIRJAS)

Põhjendus Braille’ mitte lisamiseks aktsepteeritud.

17. AINULAADNE IDENTIFIKAATOR –2D-vöötkood

Lisatud on 2D-vöötkood, mis sisaldab ainulaadset identifikaatorit.

18. AINULAADNE IDENTIFIKAATOR –INIMLOETAVAD ANDMED

PC SN NN

VÄLISPAKENDIL PEAVADOLEMA JÄRGMISED ANDMED

50 PULBRIGA VIAALI JA 50 LAHUSTIGA VIAALI

1. RAVIMPREPARAADI NIMETUS

Nimenrix süstelahuse pulber ja lahusti viaalides Meningokoki serogruppide A, C, W-135 ja Y konjugeeritud vaktsiin

2. TOIMEAINE(TE) SISALDUS

Pärast manustamiskõlblikuks muutmist sisaldab üks annus (0,5 ml) 5 mikrogrammi Neisseria meningitidis’e serogruppide A, C, W-135 ja Y polüsahhariide.

3. ABIAINED

Abiained: sahharoos trometamool naatriumkloriid süstevesi

4. RAVIMVORM JA PAKENDI SUURUS

Süstelahuse pulber ja lahusti viaalides 50viaali: pulber 50viaali: lahusti 50x1annus (0,5ml)

5. MANUSTAMISVIIS JA-TEE(D)

Enne ravimi kasutamist lugege pakendi infolehte. Intramuskulaarne. Enne kasutamist korralikult loksutada.

6. ERIHOIATUS, ET RAVIMIT TULEB HOIDA LASTEEEST VARJATUD JA

KÄTTESAAMATUS KOHAS

Hoida laste eest varjatud ja kättesaamatus kohas.

7. TEISED ERIHOIATUSED (VAJADUSEL)

8. KÕLBLIKKUSAEG

9. SÄILITAMISE ERITINGIMUSED

Hoida külmkapis. Mitte lasta külmuda. Hoida originaalpakendis, valguse eest kaitstult. Pärast manustamiskõlblikuks muutmist kasutada viivitamatult.

10. ERINÕUDED KASUTAMATA JÄÄNUD RAVIMPREPARAADI VÕI SELLEST

TEKKINUD JÄÄTMEMATERJALI HÄVITAMISEKS, VASTAVALT VAJADUSELE

Hävitada vastavalt kohalikele õigusaktidele.

11. MÜÜGILOA HOIDJA NIMI JA AADRESS

Pfizer Europe MA EEIG Boulevard de la Plaine17 1050Brüssel Belgia

12. MÜÜGILOA NUMBER

EU/1/12/767/008 –pakend 50annusega

13. PARTII NUMBER

14. RAVIMI VÄLJASTAMISTINGIMUSED

15. KASUTUSJUHEND

16. TEAVE BRAILLE’ KIRJAS (PUNKTKIRJAS)

Põhjendus Braille’ mitte lisamiseks aktsepteeritud.

17. AINULAADNE IDENTIFIKAATOR –2D-vöötkood

Lisatud on 2D-vöötkood, mis sisaldab ainulaadset identifikaatorit.

18. AINULAADNE IDENTIFIKAATOR –INIMLOETAVAD ANDMED

PC SN NN

MINIMAALSED ANDMED, MIS PEAVAD OLEMA VÄIKESEL VAHETUL SISEPAKENDIL LAHUSTIGA SÜSTEL

1. RAVIMPREPARAADI NIMETUS JA MANUSTAMISTEE

Nimenrix lahusti i.m.

2. MANUSTAMISVIIS

3. KÕLBLIKKUSAEG

4. PARTII NUMBER

5. PAKENDI SISU KAALU, MAHU VÕI ÜHIKUTE JÄRGI

1 annus (0,5 ml)

6. MUU

MINIMAALSED NÕUDED, MIS PEAVAD OLEMA VÄIKESEL VAHETUL SISEPAKENDIL LAHUSTIGA VIAAL

1. RAVIMPREPARAADI NIMETUS JA MANUSTAMISTEE

Nimenrix lahusti i.m.

2. MANUSTAMISVIIS

3. KÕLBLIKKUSAEG

4. PARTII NUMBER

5. PAKENDI SISU KAALU, MAHU VÕI ÜHIKUTE JÄRGI

1 annus (0,5 ml)

6. MUU

MINIMAALSED ANDMED, MIS PEAVAD OLEMA VÄIKESEL VAHETUL SISEPAKENDIL VIAAL MEN ACWY KONJUGAADI PULBRIGA

1. RAVIMPREPARAADI NIMETUS JA MANUSTAMISTEE

Nimenrix pulber MenACWY konjugaat i.m.

2. MANUSTAMISVIIS

3. KÕLBLIKKUSAEG

4. PARTII NUMBER

5. PAKENDI SISU KAALU, MAHU VÕI ÜHIKUTE JÄRGI

1 annus

6. MUU

Teave põhineb ravimi pakendi infolehel. Enne kasutamist pea nõu arsti või apteekriga.