Puudub Eestis kehtiv müügiluba või meil ei ole andmeid veel

Baclofen

 

Baclofen

Üldnimi: baclofen ( BAK loe fen )

Tootemärgi nimi: Lioresal

Mis on baclofen?

Baclofen on lihaste lõdvestaja ning krampide vastane aine.
Baclofeni kasutatakse lihaste sümptomite raviks, mis on põhjustatud ägedast skleroosist, seal hulgas krambid, valu ning kangus.
Baclofeni võib kasutatada teistel eesmärkidel, mis pole ravimijuhis nimetatud.

Mis on kõige tähtsam informatsioon, mida peaksin baclofenist teadma?

Baclofen võib põhjustada kõrvalmõjusid, mis võivad kahjustada mõtlemist ning reaktsioonivõimet. Olge ettevaatalik, kui sõidate või teete midagi, mis nõuab ärkvel ning ergas olekut. Vältige alkoholi joomist. See võib suurendada mõnesid baclofeni kõrvalmõjusid. Ärge kasutage baclofeni ajal, kui vajate lihastetoonust kindlustamaks ohtut tasakaalu ning liikumist teatud tegevusteks. Mõnedes situatsioonides võib see ohustada teie füüsilist turvalisust, olles vähendatud lihasetoonuse seisundis.
Teil võib esineda kõrvalnähte, nagu haigushoogu või hallutsinatsioone, kui lõpetate baclofeni kasutamine pärast pikaajalist kasutamist. Ärge lõpetage järsku ravimi kasutamist konsulteerimata arstiga. Teil võib olla vajadus kasutada ravimit järjest vähem, enne kui lõpetate ravimi võtmise täielikult.

Mida peaksin arutama oma arstiga enne baclofeni võtmist?

Ärge kasutage ravimit, kui olete allergiline baclofenile.
Enne baclofeni võtmist, teavitage arsti, kui olete allergiline mõnele ravimile, või kui teil on:

 • neeruhaigus;
 • langetõbi või teised haigushood; või
 • minevikus esinenud rabandust või vereklompe.

Kui teil on mõni neist, võite vajada prooviannust või spetsiaalseid teste ravimi ohutuks tarvitamiseks.
FDA rasedus kategooria C. Ravim võib olla sündimata lapsele ohtlik. Öelge arstile, kui olete rase või plaanite ravi ajal rasestuda. Ei ole teada, kas baclofen kandub üle rinnapiima või kas see võib kahjustada imetatavat last. Ärge kasutage ravimit ütlemata arstile, et imetate last.
Vanemad täiskasvanud võivad olla ravimi kõrvalmõjude suhtes tundlikumad.
Ärge andme ravimit alla 12 aastasele lapsele.

Kuidas peaksin baclofeni võtma?

Võtke ravimit täpselt nii, nagu see oli teile ette kirjutatud. Ärge võtke ravimit suuremates kogustes või kauem, kui arsti poolt soovitatud. Järgige retseptisedeli juhiseid.
Arst võib mõnikord teie annust muuta tagmaks parimad tulemused.
Võite võtta baclofeni toiduga või ilma.
Helistage arstile, kui lihaste sümptomid ei lähe paremaks pärast kahe nädalast ravi.
Teil võivad olla järelnähud, nagu haigushood või hallutsinatsioonid, kui lõpetate baclofeni kasutamise pärast pikaajalist kasutamist. Ärge lõpetage ravimi kasutamist järsku konsulteerimata arstiga. Teil võib olla vajadus kasutada ravimit järjest vähem, enne kui lõpetate ravimi võtmist täielikult.
Hoidke baclofeni toatemperatuuril ning eemal niiskusest ja kuumusest.

Mis juhtub, kui mul jääb annus vahele?

Võtke vahele jäänud annus niipea, kui meelde tuleb. Kui on juba aeg järgmiseks annuseks, jätke võtmata annus vahele ning võtke ravimit järgmisel ette nähtud ajal. Ärge võtke lisa  korvamaks vahele jäänud annust.

Mis juhtub, kui võtan ravimit liiga palju?

Otsige erakorralist meditsiinilist abi, kui arvate, et olete ravimit liiga palju kasutanud.
Baclofeni üledoosi sümptomid võivad olla lihaste nõrkus, oksendamine, unisus, laienenud või suunatud pupillid, nõrk või pinnapealne hingmine, minestamine või teadvusetus.

Mida peaksin vältima baclofeni võtmise ajal?

Baclofen võib põhjustada kõrvalmõjusid, mis kahjustavad mõtlemist ning reaktsioonivõimet. Olge ettevaatlik, kui sõidate või teete midagi, mis nõuab ärkvel ning ergas olekut. Vältige alkoholi joomist. See võib suurendada mõnesid baclofeni kõrvalmõjusid.
Vältige teiste ravimite kasutamist, mis võivad teid uniseks teha ( nagu külmetuse ja valu ravimid, lihaste lõdvestajad ning ataki, depressiooni ning ärevuse ravimid ). Need võivad suurendada baclofeni poolt põhjustatud unisust. Ärge kasutage baclofeni ajal, kui vajate lihastetoonust kindlustamaks ohtut tasakaalu ning liikumist teatud tegevusteks. Mõnedes situatsioonides võib see ohustada teie füüsilist turvalisust, olles vähendatud lihasetoonuse seisundis.

Mis on võimalikud baclofeni kõrvalmõjud?

Otsige erakorralist meditsiinilist abi, kui teil on mõni allerglise reaktsiooni märkidest: lööve; raskusi hingamisel; näo, huulte, keele või kõri paistetus. Helistage koheselt arstile, kui teil on mõni tõsistest kõrvalmõjudest:

 • Atakk ( krambid );
 • Segadustunne, hallutsinatsioonid; või
 • Ebaühtlased südamelöögid.
 • Vähem tõsised baclofeni kõrvalmõjud on:
 • Unisus, uimasus, nõrkus, väsimustunne;
 • Peavalu;
 • Uneprobleemid ( unetus );
 • Iiveldus, kõhukinnisus; või
 • Tavalisest tihedam urineerimine.

See  ei ole terviklik kõrvalmõjude nimekiri ning teisi võib ilmneda. Teavitage arsti ebatavalistest ning tüütutest kõrvalmõjudest.

Millised teised ravimid mõjutavad baclofeni?

Võib olla teisi ravimeid, mis mõjutavad baclofeni. Teavitage arsti kõikidest retsepti ning käsimüügi ravimitest, mida kasutate. Seal hulgas vitamiinid, mineraalid, herbaalsed tooted ning teiste arstide poolt määratud ravimid. Ärge alustage uue ravimi kasutamist teavitamata sellest oma arsti.