Puudub Eestis kehtiv müügiluba või meil ei ole andmeid veel

Digiretsept

Mis on digiretsept?

Juba täna koostab enamik arste ravimiretsepti arvutis. Apteeki jõuab tuttaval rohelisel plangil rohusedel praegu koos patsiendiga.

Digiretsept tähendab aga seda, et tohtri arvutist liigub välja kirjutatud retsept interneti teel otse retseptikeskusesse*. Sealt leiab ka apteeker talle vajaliku info ning inimene ei pea retsepti enam kaasas kandma. Tulevikus saab analoogselt välja kirjutada ka meditsiiniseadme kaarte, näiteks glükomeetri testribade ostmiseks.

Miks on vaja paberretsepti asemel digiretsepti?

Digiretsepti on vaja eelkõige selleks, et parandada arstiabi kvaliteeti. Kuna arstil saab olema ligipääs kõikidele patsiendi retseptidele ( ka teiste arstide poolt väljakirjutatutele ), on ta raviotsuseid tehes senisest paremini informeeritud. Samuti muutub mugavamaks apteekri töö, kuna arvutisse sisesta¬tavate andmete hulk väheneb. Arvutioskusega patsiendile avanevad tänasega võrreldes mõningad lisavõimalused, kuna nendel on samuti ligipääs oma retseptidele retseptikeskuses.

Kuidas digiretseptiga apteegist ravimi katte saab?

Digiretsepti alusel väljakirjutatud ravimid saab kätte retseptikeskusega liitunud apteegist. Nende nimekiri ning asukohakaart asuvad digiretsepti kodulehel - haigekassa.ee. Ühtlasi on retseptikeskusega liitunud apteegid märgistatud digiretsepti logoga**. Tulevikus saab ravimi igast Eesti apteegist. Ravimi väljaostja peab apteekrile esitama enda isikuttõendava dokumendi, millel on foto ja isikukood. Isikukoodi alusel leiab apteeker retseptikeskusest üles õige retsepti. Kui Te ostate ravimit kellelegi teisele, peate apteekrile esitama patsiendi isikukoodi ning lisaks enda dokumendi. Kui saate arstivisiidil rohelise retseptiplangi, tähendab see, et tegemist ei ole digiretseptiga ja ravimi saab kätte igast Eesti apteegist.

Kas keegi saab minu eest ravimit osta?

Kui arst digiretsepti koostab, on vaikimisi kõik retseptid avalikud. Kui soovite väljaostjate ringi piirata, teavitage sellest oma arsti, kes saab alloleva valiku lihtsasti retseptile märkida. Avalikku retsepti saavad välja osta kõik isikud, kes teavad patsiendi isikukoodi. Juhul kui retsepte on ootel mitu, tuleb teada ka ravimi nime või toimeainet. Ostjal tuleb kindlasti esitada ka isikut tõendav dokument ning tema isikukood salvestatakse retseptikeskusesse. Privaatset retsepti saab välja osta ainult patsient ise. Volitatud retsepti saavad välja osta patsient ja tema poolt patsiendiportaalis volitatud isikud ( lisainfo digilugu.ee ). Lisainfo haigekassa.ee ja haigekassa infotelefon 16 363. * Retseptikeskus on retseptide ( ravimid, imikutoidud ) ja meditsiiniseadmete kaartide väljakirjutamiseks ja töötlemiseks asutatud elektrooniline andmekogu. ** Digiretsept Eesti Haigekassa{jcomments on}