Puudub Eestis kehtiv müügiluba või meil ei ole andmeid veel

Glucotrol

 

Glucotrol

Ravim: glipizide ( GLIP i zide )

Kaubanimed: GlipiZIDE XL, Glucotrol, Glucotrol XL

Mis on Glucotrol?

Võrreldes diabeedi ravimist ainult koos dieedi või dieedi ja insuliiniga, võib ravimine koos Glucotroliga suurendada riski surra kardiovaskulaarsesse haigusesse. Küsige oma arstilt Glucotroli ravimikuuri kasude ja kahjude kohta.
Tehke endale selgeks madala veresuhkru ( hüpoglütseemia ) sümptomid, milleks on peavalu, uimasus, nõrkus, kiired südamelöögid, higistamine, treemor ( kontrollimatu värisemine ) ja iiveldus. Kandke endaga kaasas lutsukomme või glükoositablette, et vajadusel enesetunnet parandada.
Järgige väga hoolikalt enda dieeti, ravimikuuri ja treeningharjutusi. Nendes muudatuste tegemine võib mõjutada teie veresuhkrutaset.
Ärge muutke Glucotroli annust enne arstiga konsulteerimata.
Vältige alkoholi. Alkohol alandab veresuhkrutaset ja võib teie diabeediravi häirida.
Glucotrol XL Extended Release tablette tuleks neelata tervelt. Ärge närige, purustage ega peenestage tabletti.

Mis on Glucotrol?

Glucotrol kuulub sulfonüüluureade hulka. Seda kasutatakse veresuhkrutaseme kontrolli all hoidmiseks.
Glucotroli kasutatakse II tüüpi ehk insuliinsõltumatu diabeedi raviks koos dieedi, treeningu ja insuliiniteraapiaga, kui vajalik.
Glucotroli võib kasutada ka muudel, siin mitte kirjas olevatel eesmärkidel.

Millest peaksin oma tervishoiutöötajaga rääkima enne Glucotroli võtmist?

Enne ravimi manustamist öelge arstile, kui teil on:

  • neeruhaigus;
  • maksahaigus;
  • kilpnäärmehaigus;
  • I tüüpi ehk insuliinsõltuv diabeet;
  • äge nakkus, haigus või vigastus;
  • ees ootamas operatsioon.

Kui teil on mõni eelpoolmainitud haigus, võib juhtuda, et te ei saa Glucotroli võtta, teie annust võidakse muuta või peate olema spetsiaalse jälgimise all ravimikuuri jooksul.
Ei ole teada, kas Glucotrol on sündimata lapsele kahjulik. USA Toidu- ja Ravimiamet ( FDA ) liigitas selle ravimi rasedusega seotud kategooriasse C - puuduvad adekvaatsed loom-või inimkatsed või kahjulikud muutused loomkatsetes olemas, kuid inimkatsed puuduvad. Tavapärane ravim raseduse ajal on insuliin. Öelge arstile, kui olete rase või plaanite rasestuda ravimikuuri ajal.
Ei ole teada, kas Emsam kandub rinnapiima kaudu edasi või teeb kahju rinnapiima saavale lapsele. Ärge kasutage seda ravimit ilma arstile ütlemata, et toidate oma last rinnapiimaga.

Kuidas Glucotroli kasutada?

Võtke ravimit nii, nagu teile on kirjutatud. Kui te ei saa juhendist aru, konsulteerige arsti, meditsiiniõe või apteekriga.
Manustage iga annus koos klaasi veega.
Kui võtate Glucotroli üks kord päevas, tehke seda enne hommikusööki. Kui võtate Glucotroli mitu korda päevas, tehke seda söögikordade vahepeal. Järgige arsti poolt kirjutatud juhendit.
Glucotrol XL Extended Release tablette tuleks neelata tervelt. Ärge närige, purustage ega peenestage tabletti.
Ärge muretsege, kui teie väljaheites on midagi tabletitaolist. Glucotrol XL Extended Release tablette hoitakse spetsiaalselt disainitud mitteimenduvas kestas, mis vabastab ravimit aeglaselt, et keha saaks seda sisse imada. Kui imendumine on lõppenud, kõrvaldatakse tühi tablett kehast.
Ärge muutke Glucotroli annust enne arstiga konsulteerimata.
Hoidke ravimit toatemperatuuril, eemal niiskusest ja kuumusest.

Mis juhtub, kui mul jääb annus vahele?

Võtke vahelejäänud annus niipea, kui see teile meelde tuleb. Kui on peaaegu aeg võtta järgmine doos, jätke üks vahele ja manustage Glucotrol tavalisel ajal. Ärge võtke täiendavat annust, et kaotatud doos tasa teha.

Mis juhtub üledoosi korral?

Otsige viivitamatult meditsiinilist abi.
Üledoosi sümptomiteks võivad olla nälg, iiveldus, ärevus, külm higi, nõrkus, uimasus, teadvusekaotus ja kooma.

Mida peaksin Glucotroli kasutades vältima?

Järgige väga hoolikalt enda dieeti, ravimikuuri ja treeningharjutusi. Nendes muudatuste tegemine võib mõjutada teie veresuhkrutaset.
Vältige alkoholi. Alkohol alandab veresuhkrutaset ja võib teie diabeediravi häirida.
Enne operatsioonile minekut öelge oma arstile ja hambaarstile, et võtate seda ravimit.
Ärge võtke ühtki käsimüügiravimit köha, külmetuse, allergia, valu või kaalukaotuse vastu enne arstiga konsulteerimata.

Glucotroli kõrvalmõjud

Otsige viivitamatult meditsiinilist abi kui teil on mõni järgnevatest allergilistest reaktsioonidest: lööve; hingamisraskused; näo-, huulte- või keelepaistetus; kurgupaistetus või kurgu sulgumine.
Kergemad Glucotroli kõrvalmõjud on tavaliselt põhjustatud liiga kõrgest või madalast veresuhkrutasemest. Peaksite teadma mõlema haiguse sümptomeid ja seda, kuidas neid ravida. Samuti hoolitsege selle eest, et teie perekond ja lähemad sõbrad teaksid, kuidas teile vajadusel esmaabi anda.
Veresuhkur võib olla madal juhul, kui olete liiga palju Glucotroli võtnud; kui jätate toidukordi vahele või need hilinevad; kui te treenite tihedamini kui tavaliselt; kui olete haige ( eriti siis, kui haiguse sümptomiteks on oksendamine või kõhulahtisus ); kui võtate teisi ravimeid; kui olete tarvitanud alkoholi; või teistel olukordadel.
Hüpoglütseemia ehk madala veresuhkru sümptomiteks on:

  • värisemine;
  • peavalu;
  • külm higi;
  • kahvatu, kuiv nahk;
  • ärevus;
  • keskendumisraskused.

Kandke endaga kaasas lutsukomme; magusaid komme; šokolaadi; puuviljamahla või glükoositablette, et vajadusel enesetunnet parandada.
Veresuhkur võib olla kõrge juhul, kui te ei võta piisavalt Glucotroli; kui te sööte tavalisest märkimisväärselt rohkem toitu; kui treenite harvemini kui tavaliselt; kui võtate teisi ravimeid; kui teil on palavik või teine haigus; või teistel olukordadel.
Hüperglütseemia ehk kõrge veresuhkru sümptomiteks on:

  • suurenenud janutunne;
  • suurenenud näljatunne;
  • tihenenud urineerimine.

Võrreldes diabeedi ravimist ainult koos dieedi või dieedi ja insuliiniga, võib ravimine koos Glucotroliga suurendada riski surra kardiovaskulaarsetesse komplikatsioonidesse. Pikaajalist Glucotroli võtmist tuleb teil arutada koos oma arstiga.
See nimekiri kõrvalmõjudest ei ole täielik ja võib esineda teisigi nähte. Rääkige arstiga igasugusest ebatavalisest või tülikast kõrvalnähust.

Millised teised ravimid mõjutavad Glucotroli?

Glucotroli mõju võivad suurendada või vähendada paljud teised medikamendid. Enne Geodoni võtmist öelge arstile, kui võtate mõnda järgnevatest ravimitest:

  1. aspiriin või teised salitsülaadid, näiteks magneesium/koliinsalitsülaat ( Trilisate ), salsalaat ( Disalcid, teised ), koliinsalitsülaat ( Arthropan ), magneesiumsalitsülaat ( Magan ) või vismutsubsalitsülaat ( Pepto-Bismol );
  2. mittesteroidne põletikuvastane aine ( MSPVA ), näiteks ibuprofeen ( Motrin, Advil, Nuprin, teised ), ketoprofeen ( Orudis, Orudis KT, Oruvail ), diklofenak ( Voltaren, Cataflam ), etodolak ( Lodine ), indometatsiin ( Indocin ), nabumetoon ( Relafen ), oksaprosiin ( Daypro ), naprokseen ( Anaprox, Naprosyn, Aleve ) ja teised;
  3. sulfaadipõhine ravim, näiteks sulfametoksasool-trimetopriim ( Bactrim, Septra ), sulfisoksasool ( Gantrisin ) või sulfasalasiin ( Azulfidine );
  4. monoamiinoksüdaasi inhibiitor ( MAOI ), näiteks isokarboksasiid ( Marplan ), tranüülsüpromiin ( Parnate ) või fenelsiin ( Nardil );
  5. beetablokaator, näiteks propranolool ( Inderal ), atenolool ( Tenormin ), atsebutolool ( Sectral ), metoprolool ( Lopressor ) ja teised;
  6. diureetikum ( organismist vett väljutav ravim ), näiteks hüdroklorotiasiid ( HCTZ, Hydrodiuril ), klorotiasiid ( Diuril ) ja teised;
  7. steroidne ravim, näiteks prednisoon ( Deltasone, Orasone, teised ), metüülprednisoloon ( Medrol, teised ), prednisoloon ( Prelone, Pediapred, teised ) ja teised;
  8. fenotiasiin, näiteks kloorpromasiin ( Thorazine ), flufenasiin ( Prolixin, Permitil ), prokloorperasiin ( Compazine ), prometasiin ( Phenergan ) ja teised;
  9. fenütoiin ( Dilantin );
  10. isoniasiid ( Nydrazid );
  11. retsepti- ja käsimüügiravimid või taimsed köha-, külmetus-, allergia- või kaalukaotusravimid.

Kui võtate mõnda nendest ravimitest, võidakse teie Glucotroli annust muuta või peate olema spetsiaalse jälgimise all ravimikuuri jooksul.
See nimekiri pole täielik ja võib esineda teisigi taolisi ravimeid. Öelge arstile, milliseid retsepti- ja käsimüügiravimeid kasutate, s.h. ka taimseid medikamente.